spektakl

Jesus Christ Superstar

spektakl

Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar - Bilety na spektakl teatralny

Legendarna rock opera autorstwa Andrew Lloyd Webbera i Tima Rice'a w interpretacji Chorzowskiego Teatru Rozrywki zabrzmi na scenie Centrum Kongresowego ICE Kraków.

ZŁOTA MASKA dla Janusza Radka za rolę Judasza
Nagroda Publiczności na II Festiwalu Teatrów Muzycznych w Gdyni 2009, za najlepszą rolę męską dla Janusza Radka
Prywatna Nagroda Prezydenta Gdyni na II Festiwalu Teatrów Muzycznych w Gdyni 2009 dla Marty Tadli

Oto ostatnie dni życia Jezusa Chrystusa. Syn Boży naucza jeszcze, wiedząc jednak, że zbliża się czas odejścia. Jego uczniowie są przy nim, tak jak jest obok niego kochająca go Maria Magdalena. Judasz ma wątpliwości, czy Jezus nie bierze swoich marzeń za rzeczywistość. Pochylając się nad sakiewką ze srebrnikami, wciąż jeszcze się waha. Nie uniknie jednak przeznaczenia.
Jest jeszcze Piłat, który próbuje uratować Jezusa. Bezskutecznie. Wiadomo przecież, że Słowo musi stać się Ciałem...

Jesus Christ Superstar stał się czymś więcej, niż jeszcze jednym musicalem. Przedstawienie stworzone przez dwóch młodych, zaledwie dwudziestokilkuletnich Brytyjczyków, okazało się na przełomie lat 60. i 70. XX wieku jednym z największych przebojów w historii teatru muzycznego, spektaklem na miarę rewolucji Dzieci Kwiatów. Webber i Rice zaproponowali hipisowską wersję Ewangelii - ilustrowaną muzyką rockową opowieść, w której Jezus Chrystus kreowany jest na pierwszego młodzieżowego idola w dziejach świata. Popularność JCHS - mimo zmieniających się mód i tendencji muzycznych - trwa do dzisiaj.

libretto: Tim Rice
muzyka: Andrew Lloyd Webber
przekład: Wojciech Młynarski i Piotr Szymanowski
inscenizacja i reżyseria: Marcel Kochańczyk
choreografia i współpraca reżyserska: Jarosław Staniek
scenografia: Grzegorz Policiński
kostiumy: Elżbieta Terlikowska
kierownictwo muzyczne: Jerzy Jarosik

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar to klasyka musicalu. Zachwyca również wykonanie Muzycznego Teatru z Chorzowa. Spektakl widziałem po raz wtóry (12 lat temu poprzednio)i zrobił na mnie również bardzo dobre wrażenie. Co prawda jest on stwor zony dla sceny pudełkowej (w której funkcjonuje o wiele lepiej - wiem co mówię bo widziałem w takiej wersji) a nie dla estrady ale w tej trochę innej przestrzeni aktorzy dali sobie radę. Dużym plusem byli odtwórcy głównych ról (ci sami o kilkanaście lat temu) Janusz Radek jako Judas Iskariota, Maciej Balcar jako Jesus Chrystus i Maria Meyer jako Maria Magdalena. Perfekcyjnie prowadzony spektakl posuwał sprawnie akcję do przodu nie tworząc zbędnych dłużyzn. Zaskoczeniem i to bardzo pozytywnym było prowadzenie muzyki na żywo co nie często zdarza się we współczesnym teatrze. Negatywne strony spektaklu związane są z jego organizacją.: po pierwsze nie jestem wstanie zrozumieć po co zarówno przed spektaklem jak i po jego zakończeniu występuje gospodarz (gospodyni) sceny (ICK Kraków)i prowadzi tanią konferansjerkę oraz duże zastrze zenie budziło nagłośnienie. Zupełnie nie było słychać wysokich dźwięków co szczególnie negatrywnie odbijało się na występie p. Janusza Radka, którego nie sposób było zrozumieć.
Rock Opera rewelacyjna. Solówka Pani Meyer wywołuje gęsią skórkę.Polecam każdemu.
Radek i Balcer na najwyższym poziomie, mimo wszystko nie udało im się niestety zatuszować niedociągnięć reszty zespołu; bardzo kiepski balet,główna rola żeńska - pani w wieku nieadekwatnym do odgrywanej roli, o głosie nadającym się do barów portowych,ogólnie bardzo niski poziom - szkoda Radka i Balcera na takie projekty :(
Widowisko bardzo ładne i udane pod każdym względem :)
występ poprostu fantastyczny,polecam

Polecane z kategorii spektakl