spektakl

Jezioro Łabędzie - Royal Lviv Ballet

spektakl

Jezioro Łabędzie - Royal Lviv Ballet

Jezioro Łabędzie - Royal Lviv Ballet - Bilety na spektakl teatralny

Piotr Czajkowski - "Jezioro łabędzie"- Artyści Narodowego Lwowskiego Baletu i Międzynarodowej Fundacji Premiera

"Jezioro łabędzie" to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata.

Ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia, opowiada nam o prawdach uniwersalnych: o ludzkich namiętnościach, o walce dobra ze złem, o zdradzie, bólu ale przede wszystkim o potędze miłości.

Bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów

- Piotra Czajkowskiego, wprowadzą każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego.

Zachwycające ręcznie szyte kostiumy, malowane przez Narodowych Artystów dekoracje, choreografia, piękna scenografia a przede wszystkim perfekcja w wykonaniu sprawiają, każdy spektakl Royal Lviv Ballet jest niezapomnianym przeżyciem dla odbiorcy. Zespół złożony z najwybitniejszych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej czaruje publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej.

Wprowadzenie:

Niedaleko jeziora w starym zamku mieszkają księżna i jej syn Zygfryd -marzycielski i romantyczny młodzieniec. Pewnego dnia bawiąc się na festynie z przyjaciółmi Zygfryd widzi stadko przelatujących łabędzi. Ogarnięty niejasnymi marzeniami obudzonymi przez te dumne ptaki Zygfryd śpieszy za nimi. Nad brzegiem jeziora książę spotyka białych łabędzi - młodych dziewcząt, które zły czarownik Rotbart zamienił w łabędzie. Przy świetle księżyca pojawiają się zaklęte dziewczyny. Wśród nich jest Odetta, której piękność oczarowuje młodego księcia. Zygfryd i Odetta zakochują się w sobie. Dziewczyna wyjawia Zygfrydowi tajemnicę złego zaklęcia: przełamać je może tylko szczera miłość człowieka, który pokocha Odettę, poprzysięgnie wierność i dotrzyma słowa, ratując w ten sposób swoją ukochaną i wszystkie dziewczyny. Zły czarownik widzi to i zamyśla zmusić księcia do złamania przysięgi. W czasie balu zorganizowanym przez księżną Zygfryd ma wybrać narzeczoną. Wśród gości znajduje się Rotbart w ludzkiej postaci. Przywiódł ze sobą Czarnego łabędzia - podstępną Odylię łudząco podobną do Odetty. Zygfryd pada ofiarą podstępu i wybiera Odylię. Rotbart triumfuje: książę złamał przysięgę wierności Odetcie. Jednak Zygfryd pojmuje swoją pomyłkę i śpieszy nad brzeg jeziora. Brzeg jeziora łabędziego. Pochmurna niespokojna noc. Przybita nieszczęściem Odetta opowiada koleżankom o zdradzie Zygfryda. Nadziej e na przełamanie zaklęcia okazuj ą się płonne. Pojawia się Zygfryd. Błaga Odettę o wybaczenie: na balu w zamku to ją widział w osobie Odylli, to jej wyznawał miłość. Rozwścieklony czarny ptak Rotbart usiłuj e rozłączyć Odettę i Zygfryda. Lecz nic nie może pokonać czystej miłości. Zwyciężony jej potęgą Rotbart pada martwy.

Serdecznie zapraszamy!

ROYAL LVIV BALLET

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

ZESPÓŁ ZŁOŻONY Z ARTYSTÓW NARODOWEGO LWOWSKIEGO TEATRU OPERY I BALLETU WSPÓŁPRACUJĄCY Z ARTYSTAMI TEATRÓW : BOLSZOJ, SANKT PETERSBURG ORAZ NARODOWEGO TEATRU KIJOWSKIEGO.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Przyjemny występ, chociaż niestety scena jest trochę za mała i zbyt akustyczna i widać, że tancerze musieli ostrożnie i bez zbytniego rozmachu poruszać się po niej
Spektakl udany,ale jedyne czego nie rozumiem i co mnie zaniepokoiło, to fakt że artyści nie pożegnali się z widzami ze sceny. Jedynie balerina i dwóch baletmistrzow wyszło zza kurtyny się pożegnać. Zastanawiające,czy to z powodu jakichś nieporozumień czy też w wyniku pośpiechu co by świadczyło o lekkim podejściu do widza. Piszę o tym, dlatego że jest to pierwsza taka sytuacja i dziwię się że nikt tego nie zauważył.
Wspaniałe widowisko!
Balet po mistrzowsku wykonał swoją artystyczną pracę. Uwrażliwia na piękno ruchu. Szczególnie podobała mi się pokazana tam historia miłosna, jej rozkwit. Po prostu piękno samo w sobie.
Występ piękny, ale gwiazdka odjęta za zimno na sali...
Niesamowity występ tancerzy z Lwowskiej Opery!
Znakomity balet!!!!
Widowisko spełniło moje oczekiwania. Niestety nagłośnienie psuło efekt. Za ciche, często skrzeczące.
występ raczej średni, sala/scena zdecydowanie nieodpowiednia dla tego typu przedstawienia
Występ był piękny, magiczny, klasyczny. Jestem oczarowana, tym bardziej, że to była długo wyczekiwana randka z moim osobistym mężem. Występ to jedno, szkoda tylko że my, i jeszcze kilka osób kupiło bilety na TE SAME MIEJSCA! Gdyby nie to, że nie wszyscy przyszli, to z 10 osób ( te o których wiemy) 2,5 godz byśmy stali!
Przedstawienie piekne brawa dla tancerzy :) Jedyny minus to mala scena, widac bylo wszyscy uwazali zeby na siebie nie wpasc etc. Jednak aby oddac caly charakter i umiejetnoaci tancerzy sala musi posiadac duzo wiecej miejsca. Pomimo tego piekne przedstawienie polecam w 200%.

Polecane