spektakl
Jezioro Łabędzie - Royal Lviv Ballet

spektakl

Jezioro Łabędzie - Royal Lviv Ballet

Jezioro Łabędzie - Royal Lviv Ballet - Bilety na spektakl teatralny

Jezioro Łabędzie - Royal Lviv Ballet - Kraków NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - Scena NCK | Kupuj Bilety Online

Piotr Czajkowski - "Jezioro łabędzie"- Artyści Narodowego Lwowskiego Baletu i Międzynarodowej Fundacji Premiera

"Jezioro łabędzie" to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata.

Ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia, opowiada nam o prawdach uniwersalnych: o ludzkich namiętnościach, o walce dobra ze złem, o zdradzie, bólu ale przede wszystkim o potędze miłości.

Bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów

- Piotra Czajkowskiego, wprowadzą każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego.

Zachwycające ręcznie szyte kostiumy, malowane przez Narodowych Artystów dekoracje, choreografia, piękna scenografia a przede wszystkim perfekcja w wykonaniu sprawiają, każdy spektakl Royal Lviv Ballet jest niezapomnianym przeżyciem dla odbiorcy. Zespół złożony z najwybitniejszych artystów kontynuujących tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej czaruje publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej.

Wprowadzenie:

Niedaleko jeziora w starym zamku mieszkają księżna i jej syn Zygfryd -marzycielski i romantyczny młodzieniec. Pewnego dnia bawiąc się na festynie z przyjaciółmi Zygfryd widzi stadko przelatujących łabędzi. Ogarnięty niejasnymi marzeniami obudzonymi przez te dumne ptaki Zygfryd śpieszy za nimi. Nad brzegiem jeziora książę spotyka białych łabędzi - młodych dziewcząt, które zły czarownik Rotbart zamienił w łabędzie. Przy świetle księżyca pojawiają się zaklęte dziewczyny. Wśród nich jest Odetta, której piękność oczarowuje młodego księcia. Zygfryd i Odetta zakochują się w sobie. Dziewczyna wyjawia Zygfrydowi tajemnicę złego zaklęcia: przełamać je może tylko szczera miłość człowieka, który pokocha Odettę, poprzysięgnie wierność i dotrzyma słowa, ratując w ten sposób swoją ukochaną i wszystkie dziewczyny. Zły czarownik widzi to i zamyśla zmusić księcia do złamania przysięgi. W czasie balu zorganizowanym przez księżną Zygfryd ma wybrać narzeczoną. Wśród gości znajduje się Rotbart w ludzkiej postaci. Przywiódł ze sobą Czarnego łabędzia - podstępną Odylię łudząco podobną do Odetty. Zygfryd pada ofiarą podstępu i wybiera Odylię. Rotbart triumfuje: książę złamał przysięgę wierności Odetcie. Jednak Zygfryd pojmuje swoją pomyłkę i śpieszy nad brzeg jeziora. Brzeg jeziora łabędziego. Pochmurna niespokojna noc. Przybita nieszczęściem Odetta opowiada koleżankom o zdradzie Zygfryda. Nadziej e na przełamanie zaklęcia okazuj ą się płonne. Pojawia się Zygfryd. Błaga Odettę o wybaczenie: na balu w zamku to ją widział w osobie Odylli, to jej wyznawał miłość. Rozwścieklony czarny ptak Rotbart usiłuj e rozłączyć Odettę i Zygfryda. Lecz nic nie może pokonać czystej miłości. Zwyciężony jej potęgą Rotbart pada martwy.

Serdecznie zapraszamy!

ROYAL LVIV BALLET

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

ZESPÓŁ ZŁOŻONY Z ARTYSTÓW NARODOWEGO LWOWSKIEGO TEATRU OPERY I BALLETU WSPÓŁPRACUJĄCY Z ARTYSTAMI TEATRÓW : BOLSZOJ, SANKT PETERSBURG ORAZ NARODOWEGO TEATRU KIJOWSKIEGO.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Kraków

Recenzje

Występ piękny, ale gwiazdka odjęta za zimno na sali...
Niesamowity występ tancerzy z Lwowskiej Opery!
Znakomity balet!!!!
Widowisko spełniło moje oczekiwania. Niestety nagłośnienie psuło efekt. Za ciche, często skrzeczące.
występ raczej średni, sala/scena zdecydowanie nieodpowiednia dla tego typu przedstawienia
Występ był piękny, magiczny, klasyczny. Jestem oczarowana, tym bardziej, że to była długo wyczekiwana randka z moim osobistym mężem. Występ to jedno, szkoda tylko że my, i jeszcze kilka osób kupiło bilety na TE SAME MIEJSCA! Gdyby nie to, że nie wszyscy przyszli, to z 10 osób ( te o których wiemy) 2,5 godz byśmy stali!
Przedstawienie piekne brawa dla tancerzy :) Jedyny minus to mala scena, widac bylo wszyscy uwazali zeby na siebie nie wpasc etc. Jednak aby oddac caly charakter i umiejetnoaci tancerzy sala musi posiadac duzo wiecej miejsca. Pomimo tego piekne przedstawienie polecam w 200%.

Polecane

Kraków inne wydarzenia