spektakl
Jo był ukradziony - Teatr SAFO

spektakl

Jo był ukradziony - Teatr SAFO

Jo był ukradziony - Teatr SAFO - Bilety na spektakl teatralny

Jo był ukradziony - Teatr SAFO | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2019, 2020

Mimo upływu lat na Górnym Śląsku istnieje nadal wiele ważnych i nieopowiedzianych historii. Tragedia Górnośląska jest jedną z nich. Dlatego powstała ta sztuka. Spektakl jest inscenizacją wydarzeń jakie miały miejsce w naszym regionie wraz z wejściem Armii Czerwonej w 1945 roku. Tamte zdarzenia, dziś nazwane Tragedią Górnośląską, obejmowały szereg represji na ludności cywilnej w tym m.in. deportacji do obozów byłego ZSRR. Scenariusz sztuki powstał w oparciu o relacje świadków, osób deportowanych i ich rodzin, jak również pozyskanych dokumentów archiwalnych zawartych w publikacji pod tym samym tytułem. Inicjatorem powstania publikacji i spektaklu jest Stowarzyszenie MOJE MIASTO z Rydułtów. Spektakl przeznaczony dla widzów od 16 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Świetne, profesjonalne przedstawienie nieprofesjonalnego tearu. Brawo!!!
Bardzo dobra lekcja historii nie tylko dla młodzieży.Ogromne brawa dla wykonawców.
Pięknie zrealizowany spektakl poruszający trudny i mało znany remat. Weszło w serce, weszło w głowę... Dziękujemy
Rozsądny brutalizm, jako środek przekazu trafia w sedno i świetnie spełnia swoją funkcję. Aktorzy są autentyczni. Przedstawienie na wysokim poziomie artystycznym. Wielkie brawa za odwagę dla reżysera, za poruszenie ważnej tematyki!
Świetny spektakl, poruszający trudny i bolesny dla nas Ślązaków temat. Wart wystawienia dla możliwie szerokiej rzeszy odbiorców, nie tylko na Śląsku. Mankamentem słabo słyszalne niektóre kwestie dialogów. Może mikrofoniki dla aktorów?

Polecane