spektakl

Jowita Budnik - SUPERMENKA

spektakl

Jowita Budnik - SUPERMENKA

Jowita Budnik - SUPERMENKA - Bilety na spektakl teatralny

„Supermenka”, to opowieść o kilku latach życia współczesnej Polki. Kobiety wykształconej, inteligentnej, błyskotliwej i pracowitej. Matki, żony, córki, pracownika, pracodawcy, kobiety szczęśliwej i nieszczęśliwej, zakochanej i samotnej, spełnionej i zdesperowanej.

90 minut na pokazanie takiego bogactwa doświadczeń, to bardzo mało. Chyba, że na scenie widzimy znakomitą aktorkę Jowitę Budnik, znaną z „Placu Zbawiciela”, „Nikifora”, „Jezioraka”, „Papuszy”, „Na dobre i na złe” oraz „M jak miłość”, nagradzaną za główne role Złotymi Lwami i Orłem – Polską Nagrodą Filmową.

W „Supermence” jak w życiu, dramat miesza się z komedią, ironia z życzliwością, filozofia z banałem, a śmiech następuje po łzach i wściekłości. „Supermenka”, to opowieść inteligentna więc podobnie jak w życiu inteligentnego człowieka, nie ma w niej czasu na nudę. W opowiadanej przez Jowitę Budnik historii pojawia się galeria groteskowych, choć z życia wziętych postaci. Desperackie próby bohaterki, aby poradzić sobie na niebezpiecznych zakrętach życia, wzbudzają z jednej strony wielki podziw, a z drugiej wywołuje salwy śmiechu.

Możemy obserwować Jowitę Budnik w przejmujących monologach, finezyjnych, zabawnych dialogach, próbie tańca erotycznego, w czasie przetykania kolanka pod zlewem i w niezwykle bogatym repertuarze wokalnym. Tytułowa Supermenka, bierze na swoje barki ciężary, którym nie sposób podołać. Potrafi jednak krytycznie podejść do swoich relacji z dziećmi, matką, ukochaną pracą oraz mężczyznami. Uczy się na swoich własnych, często bolesnych, błędach. I znajduje rozwiązanie!

Autor: Dorota Macieja
Reżyseria: Jerzy Gudejko
Scenografia: Krzysztof Kelm
Produkcja: Teatr Gudejko
Obsada: Jowita Budnik

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Jowita Budnik - SUPERMENKA

SUPER SZTUKA POLECAM NIE TYLKO DLA KOBIET :)
Super sztuka, świetna gra aktorska, Jowita Budnik pokazała jak zwykle cudowny kunszt aktorski, talent, luz i klasę, po prostu perełka. Natomiast sam spektakl był zdecydowanie za mało rozreklamowany niestety:(
Wspaniały monodram, wyśmienita gra p.Jowity. Serdecznie polecam !!!
Jak zawsze świetna!
Joanna 22.01.2018 20:40
Fantastyczny spektakl, świetna gra aktorska w pojedynkę udźwignąć prawie dwugodzinny występ i nie zmęczyć widza to naprawdę sztuka. Polecam nie tylko paniom :)
Agnieszka 22.01.2018 10:03
polecam monodram. Pani Jowita rewelacyjna. Cenię sobie możliwość oglądania spektakli teatralnych blisko miejsca zamieszkania.
Spektakl bardzo mi się podobał. Z dystansem, humorem i refleksją pokazuje problemy współczesnego życia, a szczególnie kobiety. Gra aktorska Pani Jowity Budnik rewelacyjna!. Polecam obejrzenie osobom, które jeszcze go nie widziały.
alicja 21.01.2018 22:08
Bardzo dobre przedstawienie!! Pani Jowita wystąpiła w monodramie trwającym godzinę i 40 minut, pokazując doskonały kunszt aktorski. Naturalna... cała Ona;-) Organizacja, jak zawsze, na 5 z plusem.
Supermenka - świetna i przerażająco prawdziwa...POLECAM :)
Bardzo sumpatyczny wieczór. Rewelacyjna gra pani Jowity Budnik
Pani Jowito owacje sali na stojąco... to najmilsza chwila dla Aktora.
Agus Szka 21.01.2018 12:03

Polecane z kategorii spektakl