spektakl

Klaps! 50 twarzy Greya

spektakl

Klaps! 50 twarzy Greya

Klaps! 50 twarzy Greya - Bilety na spektakl teatralny

"Pięćdziesiąt twarzy Greya", "Ciemniejsza strona Greya" i "Nowe oblicza Greya" - te trzy powieści erotyczne przyniosły amerykańskiej autorce E.L. James nieprawdopodobną sławę i pieniądze. Książki przetłumaczono na wiele języków (także polski), a w przeddzień Walentynek odbyła się premiera ekranizacji "Pięćdziesięciu twarzy Greya". Dużo wcześniej powstała adaptacja teatralna powieści, a pierwszym europejskim teatrem, który sztukę wystawił, był warszawski Teatr Polonia.

E.B. Janet, księgowa, która na weekend zostaje sama w domu, przy butelce wina zaczyna opisywać swoje fantazje seksualne. Ich bohaterami są Grey, czyli młody, przystojny i bogaty mężczyzna i Natasha - młodsza wersja E.B. Janet. Im więcej wina wypija księgowa, tym szybciej, goręcej i namiętniej dzieje się na scenie. Ale wbrew oryginałowi, "Klaps!" nie jest przysłowiowym Harlequinem, to raczej znakomita zabawa konwencją i nieustanne puszczanie oka do widza. Okraszone dodatkowo świetnymi piosenkami, m.in. z filmu "Kabaret" czy z repertuaru Enrique Iglesiasa. Spektakl wyreżyserował mieszkający w Polsce Kanadyjczyk John Weisgerber, dekoracje i kostiumy zaprojektowała Paulina Czernek, ale cichym bohaterem sukcesu tej inscenizacji jest tłumacz. To Bartosz Wierzbięta - człowiek, który brawurowo przełożył na język polski dialogi do takich hitów, jak "Shrek" czy "Madagaskar".

A więc? Świetna zabawa gwarantowana!

Występują:
Magdalena Lamparska, Marta Walesiak, Mateusz Damięcki
Ograniczenia wiekowe:
+18

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Żałuję że poszedłem sztuka jest kolażem zbyt wielowątkowym. Wplecione miedzy siebie jest zbyt dużo dzieł. Co do gry aktorskiej to starali się jak mogli ale cóż nie powalając. Jeżeli ktoś liczy na dość wysublimowane przedstawienie odradzam raczej jest to typowa tępa komedia jakich w kinie mnóstwo!
Uśmiałam się po pachy !!! Dla aktorów wielkie brawa - zwłaszcza za kwestię "śledzikowaną" :)
Super ! płakałem ze śmiechu !
Nie warto, brak pomysłu na to przedstawienie i pomimo świetnie przygotowanego Damieckiego, sama sztuka wypadła bardzo kiepsko. Nie polecam nikomu
Gorąco polecam! Nie wczytywałam się w opis wydarzenia i nie wiedziałam, że to będzie parodia Greya, ale zostałam bardzo miło zaskoczona :) aktorzy rewelacyjnie odegrali swoje role! Ubaw po pachy ! Warto było pójść!
Spodziewałem się czegoś więcej, bardzo uboga sceneria, wręcz jej brak. Przedstawienie obroniło się znakomitą gra aktorską.
Super spektakl! Gorąco polecam!
było po prostu SUPER!!!
Bylo super ! Mega polecam
Świetne przedstawienie
Znośny, angażujący publiczność ;)
Jesteśmy bardzo zadowoleni, warto iść posłuchać śpiewu i gry aktorskiej-rewelacja.
rysnat 12.06.2015 09:16
Bardzo mi się podobało. Forma jest ciekawa, bo z narracją, a to co pokazują aktorzy dzieje się tak naprawdę w głowie narratora, czyli autorki sztuki. Dużo śmiechu, gra aktorska Damięckiego po prostu rewelacyjna. Naprawdę ciekawie pokazane. Jednak polecam przeczytanie książki aby zrozumieć satyryczne podejście do tematu i wątki które są tylko fragmentami z książki.
Polecam!!! fantastyczne przedstawienie, tym bardziej , po przeczytaniu książki dużo zaskakujących interpretacji :-) śmiechu co nie miara!!! Bawili się panowie i panie!!! no i za 120 zł zobaczyć .... Damięckiego:-) boba
Wesoła komedia, bardzo dobra gra aktorska. Nowoczesna, surowa aranżacja. Dialogi bez przekleństw,całość z pomysłem i dużą dawką humoru. Widz śmieje się również z siebie.
Poszedłem tam tylko dla swojej kobiety i muszę przyznać , że również się dobrze bawiłem, choć spektakl jest głównie adresowany dla Kobiet. Najlepsza była pierwsza połowa , po przerwie już jakoś tak wszystko przygasło. Gwarantowana dobra zabawa po powrocie do domu :P

Polecane