spektakl

KLUB OBIEŻYŚWIATÓW - Katarzyna i Andrzej Mazurkiewicz - Wenezuela o smaku mango

spektakl

KLUB OBIEŻYŚWIATÓW - Katarzyna i Andrzej Mazurkiewicz - Wenezuela o smaku mango

KLUB OBIEŻYŚWIATÓW - Katarzyna i Andrzej Mazurkiewicz - Wenezuela o smaku mango - Bilety na spektakl teatralny

Katarzyna i Andrzej Mazurkiewicz są podróżnikami, przewodnikami trekkingowymi po Himalajach, autorami i prekursorami profesjonalnych pokazów slajdów podróżniczych. Zajmują się zawodowo fotografią podróżniczą oraz organizacją wyjazdów trekkingowych i poznawczych, współpracują z rozgłośniami radiowymi, organizują cieszącą się dobrą marką i gromadzącą wielu widzów Festiwal Slajdów Podróżniczych TERRA.

"Podróż do Wenezueli była dla nas przede wszystkim odkrywaniem fascynującej przyrody i zjawiskowych krajobrazów. Podziwialiśmy wyłaniające się z sawanny i lasów tropikalnych malownicze góry stołowe tepuis. Weszliśmy na jedną z nich: tajemniczą spowitą mgłą Roraimę, na której znajduje się wiele endemicznych roślin. Kąpaliśmy się pod wodospadami Gran Sabany a największe wrażenie zrobił na nas najwyższy wodospad świata Santo Angel spływający z góry stołowej Auyan Tepuy. Obserwowaliśmy kapibary, anakondy, kajmany i niezliczone ilości ptaków na pasterskich mokradłach Los Llanos. Płynęliśmy łodzią przez dżunglę po Rio Caura odwiedzając wioski indiańskie, kapiąc się na piaszczystych plażach i docierając do wspaniałego wodospadu Paro. Uczestniczyliśmy w święcie Bożego Ciała w San Francisco de Yare obserwując procesję tańczących diabłów – Los Diablos Danzantes. Smak aromatycznego mango towarzyszył nam podczas całej wenezuelskiej wędrówki, którą zakończyliśmy na rajskich plażach Karaibów..."

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje KLUB OBIEŻYŚWIATÓW - Katarzyna i Andrzej Mazurkiewicz - Wenezuela o smaku mango

Wspaniałe slajdy i doskonały komentarz p Katarzyny. Byłem w Meksyku, Peru, Argentynie, Costa Rica i na Karaibach a po tej prezentacji czuję jakbym odwiedził Wenezuele. Szczególnie wartościowe, bo wątpie abym odwiedził kiedykolwiek ten zrujnowany ekonomicznie kraj. Marcin Nowicki

Polecane z kategorii spektakl