spektakl

KLUB OBIEŻYŚWIATÓW - Lech Flaczyński- "Do trzech razy sztuka... rodzinna konfrontacja z Himalajami Lecha i Wojciecha Flaczyńskich"

spektakl

KLUB OBIEŻYŚWIATÓW - Lech Flaczyński- "Do trzech razy sztuka... rodzinna konfrontacja z Himalajami Lecha i Wojciecha Flaczyńskich"

KLUB OBIEŻYŚWIATÓW - Lech Flaczyński- "Do trzech razy sztuka... rodzinna konfrontacja z Himalajami Lecha i Wojciecha Flaczyńskich" - Bilety na spektakl teatralny

Lech Flaczyński - tłumacz, z zamiłowania alpinista i podróżnik, startuje w > maratonach MTB, pływa składaną kanadyjką po rzekach świata. 30 lat wspinania zaowocowało licznymi drogami w Tatrach, Alpach, Himalajach, górach Alaski i Św. Eliasza w Kanadzie. Pierwsze doświadczenia wodniaka zdobywał w 2005 roku na Alasce, spływając w 59 dni 3100 km Yukonem. W 2007 r. jako pierwszy Polak przepłynął drugą co do długości rzekę Alaski - Kuskokwim River. W swoich wyprawach łączy z powodzeniem dwa żywioły - góry i wodę, wspinanie na trudne i wysokie szczyty oraz spływy dzikimi i niedostępnymi rzekami. Nad tropiki przedkłada daleką północ, znajdując tam odskocznię od szarej codzienności.

Wojciech Flaczyński - absolwent AWF w Gdańsku, pasję do wspinania i podróży zaszczepił w nim ojciec, on zaraził ojca kolarstwem górskim. Szuka przygód i wrażeń w górach, sprawdza granice swych możliwości w karkołomnych wyścigach MTB, nurkuje, pływa na desce. W ostatnich latach wspina się na himalajskie ośmiotysięczniki w Pakistanie i Nepalu. Wraz z ojcem realizuje ambitne wyprawy - w końcu "niedaleko pada jabłko od jabłoni".

Za ich wspólne wyprawy przyznano im w 2007 r. nagrodę KOLOSA w kategorii "Wyczyn roku" i nagrodę dziennikarzy oraz w r. 2009 wyróżnienie w tej samej kategorii.

Podczas spotkania opowiedzą o swojej trzeciej zakończonej niepowodzeniem wyprawie w Himalaje. Pierwszą przerwał zamach terrorystyczny, drugą i trzecią lawina.

Zapraszamy!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje KLUB OBIEŻYŚWIATÓW - Lech Flaczyński- "Do trzech razy sztuka... rodzinna konfrontacja z Himalajami Lecha i Wojciecha Flaczyńskich"

Super wydarzenie! Uwielbiam góry, dlatego opowieść o Himalajach była miodem na moje serce. Świetny występ Pana Lecha - dowcipny, ciekawy i trzymający trochę w napięciu.
Niesamowita historia pięknie opowiedziana i sfotografowana.

Polecane z kategorii spektakl