spektakl

KONTRABASISTA - Monodram w wyk. Jerzego Stuhra

spektakl

KONTRABASISTA - Monodram w wyk. Jerzego Stuhra

KONTRABASISTA - Monodram w wyk. Jerzego Stuhra - Bilety na spektakl teatralny

KONTRABASISTA - MONODRAM W WYKONANIU JERZEGO STUHRA w ramach X Tyskiego Festiwalu MOnodramu MOTYF

MIEJSKIE CENTRUM KULTURY W TYCHACH ZAPRASZA NA pokaz słynnego monodramu jerzego stuhra!

Patrick Süskind - Kontrabasista - monodram prof. Jerzego Stuhra

Kontrabasistę pisałem latem 1980 r. Chodzi w nim - obok masy innych - o samoświadomość człowieka w jego maleńkim pokoiku. Wyzyskałem tu własne doświadczenie, gdyż większą część swojego życia spędziłem w coraz to mniejszych pokojach, które opuszczałem z coraz większym trudem. Żywię nadzieję, że pewnego dnia znajdę pokój tak mały, że pochłonie mnie bez reszty i wraz ze mną przy przeprowadzce odejdzie. (Patrick Süskind)

O nie! Kontrabasistą nie można się urodzić. Kontrabasistą zostaje się z przypadku i rozczarowania. Nie ma wśród nas, kontrabasistów Państwowej Orkiestry ani jednego, któremu by życie nie dało po łbie. Przykładem typowego życiorysu kontrabasisty może być mój własny ... (fragm. sztuki)

Opowiadam o miłości do instrumentu, który zniszczył me życie - od palców zrogowaciałych od ściskania strun po serce złamane przez sopranistkę Sarę, którą kocham i nigdy nie osiągnę, bo ona tam, na wielkiej scenie w blasku świateł, a ja tu, w orkiestronie. (Jerzy Stuhr)

Prapremiera sztuki miała miejsce w Starym Teatrze w Piwnicy Przy Sławkowskiej 14 w dniu 15 lutego 1985. Jerzy Stuhr zagrał spektakl ponad 700 razy, nie tylko w Polsce, ale i we Włoszech, Kanadzie, USA, Niemczech i Austrii.
Od 1999 r. spektakl jest w repertuarze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, gdzie Jerzy Stuhr przez wiele lat pełnił funkcję rektora, a obecnie jest wykładowcą. W 2015 r. z okazji jubileuszu 30-lecia spektaklu odbyła się specjalna transmisja przedstawienia w rozgłośni Radia Kraków oraz została wydana książka Jerzego Stuhra Ja kontra bas (Wydawnictwo Literackie)

(tekst za PWST Kraków)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Rewelacja! Niesamowity kunszt aktorski! Tyle treści w każdym słowie i geście. Każdy coś usłyszał o sobie.Brawo!
Nie można w tym przypadku mówić o recenzji. Mistrzu! dziękuję!!!
Profesjonalizm, ciepłe przedstawienie postaci.
Organizacja i spektakl super
Stuhr jest genialny!Czapki z głów.Kilka dni żyłam tym przedstawieniem!BT
Wspaniały słodko-gorzki komedio-dramat. Wywołuje dreszcze, nostalgię i łzy śmiechu. Cieszę się, że mogłam zobaczyć Jerzego Stuhra na scenie - na żywo.
Wydarzenie samo w sobie. Najwyższej klasy. Jeżeli ktoś będzie miał możliwość zobaczyć Mistrza w tym monodramie, niech się nawet nie zastanawia. Niezwykle polecam.
Marek z Zabrza 20.03.2017 16:32
Mistrzowskie wykonanie! Niezapomniane przeżycie! Świetna zabawa! Pan Jerzy Stuhr jest gwarancją jakości. Chylę czoło przed Mistrzem i zachęcam do obejrzenia spektaklu!

Polecane