spektakl

Kandyd, czyli optymizm - Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania „Mito/logie”

spektakl

Kandyd, czyli optymizm - Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania „Mito/logie”

Kandyd, czyli optymizm - Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania „Mito/logie” - Bilety na spektakl teatralny
Dodaj do ulubionych
Ulubione

KANDYD, CZYLI OPTYMIZM

Małgorzata Litwinowicz, Jolanta Kossakowska

Kandyd to znana historia. Intryga, wygnanie, inkwizycja, nauki mistrza filozofii, chłostanie zadka, rozstania kochanków, Paragwaj i Konstantynopol, córka papieża, dzikie plemię Uszaków, płaszcz i szpada oraz zwroty akcji – wszystko w niej jest.
Przygody Kandyda to opowieść o człowieku płynącym pieskiem przez ocean egzystencji, a również zupełnie tym samym stylem przez ocean całkiem prawdziwy. To opowieść o uporczywej wierze w rozum, której to racji świat z uporem zaprzecza; o losie, rewolucjach, władzy i katastrofach natury. To romans i czarny humor oraz wielka pochwała przyjaźni. Wiele współczesnych rzeczy jest w tej krótkiej starej powiastce.
Pierwsze jest chyba pytanie: czy oby naprawdę żyjemy w najlepszym ze światów? Nawet jeśli odpowiedź nie wypada najlepiej, a przeświadczenie o indywidualnej sprawczości i naszym wpływie na kształt tego świata jest potężnym złudzeniem – trzeba uprawiać nasz ogródek. O tym opowiemy.
Małgorzata Litwinowicz - scenariusz i opowieść na podstawie utworu Woltera Kandyd, czyli optymizm w tłumaczeniu Tadeusza Boya- Żeleńskiego
Jolanta Kossakowska - kompozycje, muzyka instrumentalna i śpiew

Spektakl stanowił część programu 16. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania „Mito/logie”, którego współorganizatorami byli Stowarzyszenie „Grupa Studnia O.” i Mazowiecki Instytut Kultury, nie mógł się jednak odbyć w terminie festiwalu (17 listopada 2021) z powodu choroby artystek.

Dostepnośc:

  • pętla indukcyjna

Bilety: Na spektakl obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania online lub w Punkcie Informacyjnym Mazowieckiego Instytutu Kultury.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Kandyd, czyli optymizm - Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania „Mito/logie”

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl