spektakl

Kariera po polsku

spektakl

Kariera po polsku

Kariera po polsku - Bilety na spektakl teatralny

KARIERA PO POLSKU, to sztuka o żebrakach, którzy nieoczekiwanie dla siebie robią urzędniczą „karierę”. Zostają wprowadzeni w świat establishmentu małego miasteczka przez żonę pyszałkowatego burmistrza, który ją zdradza, jest zajęty własną karierą i zbyt mało się nią interesuje. Żona, żeby się na nim zemścić, postanawia mu dowieść, że w dzisiejszych czasach aby zostać wysokim urzędnikiem, nie trzeba wiele umieć. Postanawia poszukać odpowiedniego kandydata wśród żebraków. W tym celu przebiera się za żebraczkę i wchodzi w ich środowisko. Żebracy, ponieważ jeden z nich chciał być kiedyś aktorem, chcą założyć teatrzyk uliczny i próbują nieudolnie zagrać fragment Wesela Wyspiańskiego. Pojawia się policjant, który uważa, że to jest zgromadzenie i usiłuje ich przywołać do porządku. Burmistrz chcąc wygrać zbliżające się wybory, odwiedza mieszkańców miasteczka i napotyka żebraków i swoją żonę, której nie rozpoznaje i „nadaje” na nią. Żona coraz bardziej wściekła, rozdziela wśród żebraków role, które mają zagrać przed burmistrzem i wtajemnicza ich w cały plan. Jeden żebrak ma udawać eksperta od ekonomii, drugi mecenasa, specjalistę w dziedzinie prawa miejskiego. Następuje spotkanie z burmistrzem, podczas którego burmistrz zaczyna wierzyć, że ma do czynienia z prawdziwymi fachowcami. W tak zwanym między czasie żona burmistrza zawiadamia Ministerstwo Gospodarki, że w małym miasteczku pojawił się geniusz ekonomii, który z pewnością przyda się w Ministerstwie. Do miasteczka przyjeżdża zainteresowany geniuszem, sam minister gospodarki i wręcza żebrakowi nominację na stanowisko swojego doradcy. Od tej chwili z żebrakiem, jako wysokiej klasy ekspertem od ekonomii, wszyscy muszą się liczyć. Jak by tego było mało, żona burmistrza zakochuje się w żebraku, który robi taką karierę i postanawia rozwieść się z mężem, który teraz w jej oczach, już niewiele znaczy. Ale na końcu następuje nieoczekiwany zwrot akcji, który misternie ułożony plan, wywraca do góry nogami. Wszystko bowiem okazuje się mistyfikacją. Widz w pewnym momencie zrozumie, że został wciągnięty przez aktorów w grę, w którą sam uwierzył. W przedstawieniu niebagatelną rolę odgrywa również papuga, która co chwila we wszystko się wtrąca, stając się mimo woli centralną postacią sztuki.
Całość jest satyrą na płyciznę intelektualną i moralną naszych czasów. Nie trzeba czegoś umieć, wystarczy być odpowiednio bezczelnym i chwalić się znajomościami żeby zrobić karierę. Karierę po polsku. Komedia, prawdziwa komedia.

Producent : Leszek Kwiatkowski
Reżyseria : Stefan Friedmann
Muzyka : Mariusz Telicki
Scenografia i kostiumy : Małgorzata Tarasewicz- Wosik

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Kariera po polsku

Żenujące seksistowskie żarty Brak fabuły Jakość dźwięku przy fragmentach muzycznych bardzo słaba Disco z syntezatora
Jerzyk 23.02.2020 09:57
Bardzo fajna sztuka, lekka i bardzo przyjemna w odbiorze. Nie przepadam za śpiewaniem w spektaklach teatralnych, wiec tym bardziej rażący był dla mnie playback który pomagał aktorom podczas „śpiewania”. Ogólnie, bardzo fajne przedstawienie, świetna gra aktorska i bardzo sprytne i perfidne manifesty polityczne, które wychwyci nawet mniej uważny widz.
Anka 23.02.2020 09:38
lekka dobrze zagrana komedia , bardzo dobra komediowa gra Tadeusza Rosa , pozbył się swoich "chwytów" z lat młodości , dowcip polityczny zbyt delikatny na dzisiejsze czasy
wlodzimierz 23.02.2020 09:04
Przedstawienie, które idealnie nawiązuje do naszej polskiej rzeczywistosci. Śmiech przez łzy czyli jak wygląda kariera po polsku. Tak prawdziwe, że aż smutne. Natomiast sam spektakl oceniam na 5 z plusem. Polecam!
Super przedstawienie!!!Polecam
Tragedia, typowa chałturka dla prowincji o żenującym poziomie- niespójna fabuła,dłużyzny, dowcipy niskich lotów,dialogi okraszane takimi sucharami, że czekałam aż Karol Strassburger wejdzie na scenę. O poziomie tego spektaklu może świadczyć to , że największe salwy śmiechu wzbudzało co i rusz wypowiadane słowo na k... Nie polecam.
Rewelacyjny spektakl. Świetna gra aktorów. Bardzo przyjemnie spędzony czas. Serdecznie polecam.
polecam, fajnie spędzone dwie godziny
JESTEM BARDZO ZADOWOLONY.
Super przedstawienie Zabawne pełny relaks !!!!!!
Kariera po polsku - lekki spektakl na dobry wieczór.
Pozytywnie :)
Słabe. Scenariusz bez polotu. dłuży się... Z aktorów żona Burmistrza (p.Kuklińska) wybija się ponad resztę. Jeszcze radę daje burmistrz (p.Pietrzak) z reszta jest znacznie gorzej... Raczej nie polecam...
Obsada Super, 2 godziny swietnej zabawy
Super!!! Rewelacyjny spektakl. Polecam
Dobra polska komedia osadzona w polskich realiach. Polecam.
Nieoczekiwana zmiana miejsc - po polsku - w polskich realiach. Mistrz - Tadeusz Ross - bawi swym tekstem do łez. Ale wygląd i kondycja fizyczna polskich aktorów - pozostawia wiele do życzenia. Nie wiem dlaczego Panowie=aktorzy uważają, że nie muszą o siebie dbać. Przykro patrzeć (za dyskomfort estetyczny 2* mniej) Przed Paniami - chylę czoło. Tak trzymać
Na plakacie były fotografie wielu osób, wystąpiła tylko jedna aktorka i 4 aktorów
Znakomita gra aktorska (Ewa Kuklińska, Artur Dziurman!) w miernej, przydługiej komedyjce, pełnej odgrzewanych kotletów, sucharów i nie spójnej fabuły. Nie polecam !
Z pewnością można się wybrać. Choć bardziej w moim guście były dwa inne Pikantni oraz Kłamstwo. Ale gra aktorska świetna.
Spektakl super, uśmiać się można. Aktorzy super. Oboje z mężem byliśmy bardzo zadowoleni. Polecamy spektakl oraz serwis biletyna.
Wspaniałe widowisko, oddające w pełni obecną sytuację.Warte obejrzenia, polecam
świetna sztuka pełna humoru, parodia władzy,świetni aktorzy.

Polecane z kategorii spektakl