Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

spektakl

Katechizm Białego Człowieka - Teatr Korez Katowice Festiwal Scena Wolności

spektakl

Katechizm Białego Człowieka - Teatr Korez Katowice Festiwal Scena Wolności

Katechizm Białego Człowieka - Teatr Korez Katowice Festiwal Scena Wolności - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Katechizm Białego Człowieka

tekst: Jarosław Murawski

reżyseria: Mirosław Neinert

muzyka: Zespół Pieśni i Tańca Katowice

na scenie: Hubert Bronicki

produkcja: Teatr KOREZ i Teatr RAWA

„A teraz wyobraźcie sobie, że wszyscy ludzie są katolikami. Nie ma wojen religijnych. Nie ma wojny polsko-polskiej. Jesteśmy jedną, wielką, wspaniałą rodziną!”

Bracia i Siostry! Drodzy Pielgrzymi!

Dołóżcie starań, by wziąć udział w tym wspaniałym, modlitewnym spotkaniu organizowanym przez firmę „Pielgrzymka z Klasą Piotr Gawron Sp. z o.o.” pod duchowym przewodnictwem Księdza Marka. Za cenę biletu wstępu macie szansę na zbawienie, a ponadto wykupiony obiad w hotelu „Pod Strzechą”, gdzie dostąpicie okazji zakupu po promocyjnych cenach innowacyjnych technologicznie garnków Perptera.

Tegoroczna Pielgrzymka odbędzie się w intencji obrony wiary i wolności naszej Ojczyzny – Polski, matki, która wiele wycierpiała i wciąż na nowo cierpi.

Informuje się także, że w tym roku będziemy drukować nowy śpiewnik z aktualnymi pieśniami (6,50 zł/szt., 2 szt.= 10 zł) – stare śpiewniki są nieważne.

Bohater spektaklu – Piotr Gawron – charyzmatyczny organizator pielgrzymek gwarantuje Widzom zaskakującą, pełną śmiechu i grozy, teatralną podróż. Bowiem spektakl ten to wędrówka. Jak napisał Witold Kociński: „Katechizm…” to „wędrówka po naszych fobiach, lękach i ksenofobiach, na którą zabiera nas Hubert Bronicki, to pielgrzymka – jak mówi Mirosław Neinert – po Polsce, która jest obok nas, chociaż często jej nie dostrzegamy. Jest obok – groźna, przestraszona i śmieszna. Pielgrzymka to i straszna i bardzo zabawna. Załóżcie wygodne obuwie, zabierzcie pelerynę, prowiant i w drogę. Warto.”

REPREMIERA 2019

Prapremiera spektaklu w wykonaniu Huberta Bronickiego i reżyserii Mirosława Neinerta, na podstawie tekstu Jarosława Murawskiego obyła się 12 kwietnia 2013 roku na scenie Teatru KOREZ. Przez kolejne lata spektakl cieszył się zainteresowaniem widzów w całej Polsce, wzbudzając dreszcz emocji, salwy śmiechu, burze owacji, święte oburzenie.

W znamienną - szóstą - rocznicę tytułu, Teatr RAWA i Teatr KOREZ zapraszają na repremierę "Katechizmu..." pod hasłem: Co stało się z Białym Człowiekiem po dobrej zmianie?

CYTATY :

Czy porządny chrześcijanin powinien myśleć o Murzynach? Ja często myślę o Murzynach. I o innych, którym nie było dane poznać wiary Chrystusa. Żal mi ich.

Czy są pederaści? NIE MA. Czy jest religia na maturze?... Jest! Jest! Jest!

Czy chrześcijanin powinien dawać jałmużnę?

Prawdziwy chrześcijanin nie daje dlatego, że tak mu każe religia. Bezrefleksyjnie, z automatu. Tak robią muzułmanie. Chrześcijanin daje, a dając myśli, co dalej. Dokąd te jego pieniądze powędrują. Dlatego nigdy nie daję Cyganom i żulom.

Prezerwatywy powinniśmy rozdawać, ale dziurawe. No ile to kioskarkę kosztuje, żeby podziurawić? Nic nie kosztuje, a czyn patriotyczny. I do zbawienia bliżej.

Ja jestem za in vitro. Tylko dla polskich par. Dwupłciowych i wierzących. Księża? Zmienią zdanie jak się zorientują, że to nam może pomóc. Jak się nie będziemy rozmnażać, zrobią to za nas muzułmanie. I zamiast kościołów będziemy mieć meczety i zawodzenie z samego rana. Nie będzie już można w Polsce spać spokojnie. Tego chcecie?

Arabowie nienawidzą chrześcijan, dlatego celowo nie domywają sałat, żeby nas te ich afrykańskie bakterie załatwiły.

Ostatnio ktoś mnie pytał, czy należy modlić się przed zjedzeniem kebaba. Pani się śmieje, ale to wcale nie jest śmieszne pytanie.

Dla niektórych Steve Jobs był Bogiem. Zastanawialiście się dlaczego Jobs nazwał firmę Apple? Dlaczego dał jej logo w kształcie jabłka? Tak wygląda kuszenie Anno Domini 2019.

Ja potrafię otwarcie mówić o uczuciach. I o seksie. Skoro istnieje coś takiego jak seks i mamy z tego przyjemność, to znaczy, że Bóg tak chciał.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Katechizm Białego Człowieka - Teatr Korez Katowice Festiwal Scena Wolności

ŚWIETNE!W końcu to teatr Korez!!! Chciałoby się powiedzieć na czasie ale stwierdzam ,że od zawsze tacy jesteśmy. Smutne! Pozdrawiam całą ekipę Koreza!ja
Ja 04.10.2019 18:18
Katechizm Białego Człowieka - Teatr Korez Katowice Festiwal Scena Wolności
Słupsk, 03.10.2019
Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Mała Scena
Obowiązkowo trzeba zobaczyć! TVP nie pokaże ;)
RST 04.10.2019 16:22
Katechizm Białego Człowieka - Teatr Korez Katowice Festiwal Scena Wolności
Słupsk, 03.10.2019
Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Mała Scena

Polecane z kategorii spektakl