spektakl

Kino Tańca na Scenie NCK: „Jestem miłością II” i „Miło, miłość, miłorząb” (premiera)

spektakl

Kino Tańca na Scenie NCK: „Jestem miłością II” i „Miło, miłość, miłorząb” (premiera)

Kino Tańca na Scenie NCK: „Jestem miłością II” i „Miło, miłość, miłorząb” (premiera) - Bilety na spektakl teatralny

Kino Tańca na Scenie NCK
Serdecznie zapraszamy na letnie Kino Tańca na Scenie NCK. Dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Kultury z programu Kultura w Sieci, w Nowohuckim Centrum Kultury - Krakowskim Centrum Choreograficznym w ostatnich miesiącach zostało sfilmowanych aż 6 spektakli tanecznych krakowskich twórców, których pokazy online odbędą się w ostatnim tygodniu sierpnia. Zapraszamy do obejrzenia spektakli również na dużym ekranie, w towarzystwie ich twórców. W programie znajdą się znane krakowskiej publiczności produkcje: “Jestem miłością II” Barbary Bujakowskiej, Darii Kubisiak, Sebastiana Grygo i Kamila Tuszyńskiego, “an_na” Magdaleny Skowron i Pameli Bosak czy “Kilka piosenek o miłości” Iwony Olszowskiej, ale także nowe propozycje, premierowe spektakle solowe Moniki Kiwak “Miło, miłość, miłorząb”, Moniki Węgrzynowicz i Marcina Janusa “MORE” oraz Marty Wołowiec “Tens”.

„Jestem miłością II”
choreografia: Barbara Bujakowska
dramaturgia: Daria Kubisiak
muzyka: Kamil Tuszyński
wykonanie: Barbara Bujakowska, Daria Kubisiak, Sebastian Grygo
premiera: 25 listopada 2018 BalletOFFFestival
producent: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury
kamera: Aleksander Hordziej
W tej okolicy
wszystko co wzrok obejmie
takie jest chłodne
Bashô (z dziennika Oinnikki, 1688)
Projekt artystyczny „Jestem miłością I” stanowił opowieść o dwóch kobietach, które mierzyły się z kulturowymi schematami „kobiecości” narzucanymi przez religie i system patriarchalny. „Jestem miłością II” to projekt o poszerzonym składzie, którego główną matrycą stanowią opowieści o miłości i trudy nawiązywania międzyludzkich relacji. Opowieści mają charakter intymnych zwierzeń. Odczarowanie świata dotyczy także miłości. Dlatego osiągnięcie miłosnego spełnienia może okazać się rewolucyjne dla życia jednostki zarówno w kontekście indywidualnym, jak i zbiorowym. Tytułowe „Jestem miłością” w pierwszej części stanowiło rodzaj klątwy, która generowała poczucie winy i chrześcijańskie cierpienie. Natomiast druga część jest próbą osiągnięcia miłosnego spełnienia, ale tak, żeby była ona dokonana na własnych warunkach i stała się wolna od tłamszących ludzką wolność schematów patriarchalno-religijnych. Popularny zwrot afektywny w polu sztuki, nauki i przestrzeni kulturowo-społecznej koncentruje się na ludzkich emocjach i bada ich wpływ na społeczne życie jednostek. Twórczynie i twórcy spektaklu „Jestem miłością II” postanowili obiektem badań uczynić własną emocjonalność i zaprezentować w jaki sposób wpływa ona na ich codzienną egzystencję.
Trailer: https://vimeo.com/300943468

„Miło, miłość, miłorząb”( premiera)
improwizacja: Monika Kiwak
kamera: Piotr Werewka
realizacja światła: Artur Oczkowski, Wojciech Waśko, Piotr Werewka
realizacja dźwięku: Szczepan Sołtys
technika: Grzegorz Zieliński**

Solowa improwizacja zbudowana na czułej relacji ciała z wyobraźnią, głosem i ruchem. Zaprasza widzów do podążania za własną przyjemnością, odsuwając poszukiwanie sensów na inne momenty życiowe. Poetycka wypowiedź do oglądania i słuchania.
Free improwizacja, oparta na praktyce poetyckiej translacji wyobraźni.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Kino Tańca na Scenie NCK: „Jestem miłością II” i „Miło, miłość, miłorząb” (premiera)

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl