spektakl

Kino Tańca na Scenie NCK: „Kilka piosenek o miłości”, „Tens” (premiera)

spektakl

Kino Tańca na Scenie NCK: „Kilka piosenek o miłości”, „Tens” (premiera)

Kino Tańca na Scenie NCK: „Kilka piosenek o miłości”, „Tens” (premiera) - Bilety na spektakl teatralny

Kino Tańca na Scenie NCK

Serdecznie zapraszamy na letnie Kino Tańca na Scenie NCK. Dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Kultury z programu Kultura w Sieci, w Nowohuckim Centrum Kultury - Krakowskim Centrum Choreograficznym w ostatnich miesiącach zostało sfilmowanych aż 6 spektakli tanecznych krakowskich twórców, których pokazy online odbędą się w ostatnim tygodniu sierpnia. Zapraszamy do obejrzenia spektakli również na dużym ekranie, w towarzystwie ich twórców. W programie znajdą się znane krakowskiej publiczności produkcje: “Jestem miłością II” Barbary Bujakowskiej, Darii Kubisiak, Sebastiana Grygo i Kamila Tuszyńskiego, “an_na” Magdaleny Skowron i Pameli Bosak czy “Kilka piosenek o miłości” Iwony Olszowskiej, ale także nowe propozycje, premierowe spektakle solowe Moniki Kiwak “Miło, miłość, miłorząb”, Moniki Węgrzynowicz i Marcina Janusa “MORE” oraz Marty Wołowiec “Tens”.

„Kilka piosenek o miłości”

pomysł, choreografia i taniec: Iwona Olszowska
muzyka: Flesh Quartet Fire Fire, Franka Potente Fly with Me, Michael Brook Truck Attack, Blimp
kamera: Aleksander Hordziej
Po prostu piosenki o miłości.

„Tens”( premiera)

koncepcja, choreografia, taniec: Marta Wołowiec
muzyka: Wojciech Kiwer
producent: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury
kamera: Aleksander Hordziej
„Whatever you create will be influeneced by the energy you carry inside of you when you create it.”
– Akiroq Brost
Spektakl Tens eksploruje temat ciała jako generatora, przekaźnika i odbiornika energii. Artystka poszukuje organiczności wynikającej z przepływu odczuć fizycznych, wibracji, podążania za głosem intuicji oraz zestrajania ciała i umysłu. Daje sobie czas na rozwój. Daje czas również widzom na zestrojenie ich własnych ciał z ciałem performerki. Tens to również napięcie, uważność i spokój, a także siła, którą zawsze można odnaleźć biorąc głęboki wdech i wydech, stojąc mocno na nogach.
Tens (z j. ang. transcutaneous electrical nerve stimulation) to metoda przezskórnej i elektrycznej stymulacji nerwów, stosowana w terapii przeciwbólowej, wykorzystująca impulsy elektryczne o niskiej amplitudzie. Umieszczenie elektrod na skórze sprawia, że prąd przepływa do nerwów obwodowych i pobudza je w dwojaki sposób: blokując impuls nerwowy niosący informację o bólu do mózgu oraz inicjując powstawanie substancji przeciwbólowych – beta-endorfin.
/Informacje pochodzą z portalu medyczny-blog.pl/

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Kino Tańca na Scenie NCK: „Kilka piosenek o miłości”, „Tens” (premiera)

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl