spektakl

Klub Cmentarny

spektakl

Klub Cmentarny

Klub Cmentarny - Bilety na spektakl teatralny

Ten, kto powiedział, że życie zaczyna się po trzydziestce okrutnie się pomylił. Prawdziwa jazda zaczyna się dopiero po pięćdziesiątce!

Dla trzech wdów (wyznania mojżeszowego) regularne wizyty na cmentarzu i odwiedziny zmarłych mężów, to najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu. W końcu nikt tak cierpliwie nie wysłucha relacji z codziennych zakupów, lokalnych plotek i opisu szczegółowego braku jakichkolwiek planów na przyszłość, jak przyjaciółki. Dlatego zapewne, choć różnią się od siebie każdym, nawet najdrobniejszym elementem charakteru, wspomniane panie rytualnie umawiają się na wspólnych herbatkach, by ramię w ramię, radosnym krokiem udać się do pobliskiej nekropolii.

Ale na nieszczęście zeszłych już małżonków, w miejscu ich wiecznego odpoczywania pojawiają się czasem… żywi mężczyźni. A właściwie jeden konkretny. Sam, również wdowiec, najlepszy rzeźnik w okolicy, w niektórych kręgach kulturowych po prostu musi się stać partią wręcz idealną.

Kiedy między nim, a jedną z przyjaciółek, wywiązuje się płomienny romans, przyszłość „klubu cmentarnego”, którego rytuałom tak długo hołdowały, staje pod ogromnym znakiem zapytania. Przecież jednym rzeźnikiem raczej trudno się podzielić. A skoro nie można uszczęśliwić wszystkich, to może warto skutecznie pozbyć się kłopotu? Jedna za wszystkie, wszystkie za jedną? A może nie warto walczyć o taki klub, którego połowa członków nie jest już w stanie podpisać listy obecności?

Media światowe o sztuce:

„Bardzo dowcipna i jednocześnie wzruszająca historia czworga bohaterów. Przyjemny, niezapomniany wieczór spędzony w teatrze.”- Washington Journal

„Śmieszna, słodka i wzruszająca sztuka”- Boston Globe

Autor: Ivan Menchel
Tłumaczenie: Daniel Woźniak
Reżyseria: Marcin Sławiński
Scenografia: Wojciech Stefaniak

OBSADA:

Ida – Ewa Wencel
Lucilla- Ewa Kasprzyk
Doris – Ewa Ziętek
Mildred – Lucyna Malec
Sam (rzeźnik) – Marek Siudym

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Klub Cmentarny

Spektakl niewart tej ceny.
Spektakl super, aktorzy profesjonalni, polecam!

Polecane z kategorii spektakl