spektakl

Klub Obieżyświatów - Andrzej Pasławski - "Kosovo - podróż ponad podziałami"

spektakl

Klub Obieżyświatów - Andrzej Pasławski - "Kosovo - podróż ponad podziałami"

Klub Obieżyświatów - Andrzej Pasławski - "Kosovo - podróż ponad podziałami" - Bilety na spektakl teatralny

KOSOVO - najmłodsze państwo Europy, kraina zwana dawniej Dardanią, obecnie od 2008 roku Republika Kosova. Multietniczny kraj na styku wielu kultur, państwo, o które nadal toczy się spór pomiędzy Serbami, a Kosowarami.

Tu naocznie można przekonać się, iż bałkański lont tli się nieprzerwanie. Tu zobaczyć można kolebkę prawosławia i najstarsze zachowane cerkwie, illiryjskie stanowiska archeologiczne i najnowszą, krwią i okrucieństwem naznaczoną, historię tego narodu, historię epatującą działaniami wojowników UCK.

A jednocześnie toczy się tam normalne życie gościnnych i przyjaznych ludzi, rzeczywistość, jakże odmienna od tej, jaką starają się kreować media i światowa opinia. To nie tylko polityka i martyrologia, to piękny kraj, wspaniałe góry, jaskinie, zabytkowe, wielokulturowe miasta.

Andrzej Pasławski:

"Prezentacja to efekt kilkukrotnych przejazdów przez Kosovo, od 2007 roku, a przede wszystkim wyprawy, podczas której udało nam się zwiedzić niemalże wszystkie symboliczne miejsca tego państwa.

Czy udało się wznieść ponad podziały?
Nie do końca, lecz opowiem o Kosovie nie jako o siedzibie mafii, handlu bronią i kobietami.

Postaram się pokazać ten kraj bezstronnie, jego walory przyrodnicze, ładunek historyczny, jako kraj bezpieczny, pod warunkiem, że przygotujemy się dobrze do jego penetrowania."

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Klub Obieżyświatów - Andrzej Pasławski - "Kosovo - podróż ponad podziałami"

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl