spektakl

Klub Obieżyświatów - "Birma" prelekcja i pokaz Krzysztofa Deszczyńskiego

spektakl

Klub Obieżyświatów - "Birma" prelekcja i pokaz Krzysztofa Deszczyńskiego

Klub Obieżyświatów - "Birma" prelekcja i pokaz Krzysztofa Deszczyńskiego - Bilety na spektakl teatralny

Krzysztof Deszczyński (ur. 15 stycznia 1951 w Poznaniu) – aktor lalkarz, scenarzysta, reżyser.

Swoją pierwszą pracę artystyczną rozpoczął w Poznańskim Teatrze Lalki i Aktora Marcinek. W stanie wojennym odszedł z teatru i rozpoczął pracę na własny rachunek. Od 1983 roku Krzysztof Deszczyński, Krzysztof Jaślar i Zbigniew Górny stworzyli cykl widowisk telewizyjnych dla dzieci, pt. „Dziecko potrafi”. W 1985 roku napisał i wyreżyserował pierwszy spektakl kabaretowy dla dzieci pt. „6 dni z życia kolonisty”, w którym wystąpił Bohdan Smoleń i od tej daty zaczęła się ich stała współpraca. Następnie został dyrektorem artystycznym Estrady Poznańskiej. W 1990 roku założył Firmę Smoleń i Deszczyński, a rok później powstał Kabaret Bohdana Smolenia. Napisał i wyreżyserował wszystkie programy tego kabaretu.

Założył Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu i od 9 lat organizuje ogólnopolski festiwal kabaretowy „Zostań Gwiazdą Kabaretu”, który obecnie odbywa się w Scenie na Piętrze Estrady Poznańskiej.

Jego wielką pasją, oprócz sceny są podróże. O Birmie opowie podczas spotkania Pod Lipami.

Birma (Myanmar) jest w opinii wielu podróżników jednym z najpiękniejszych krajów Azji. Przez lata niedostępny i zapomniany, teraz systematycznie zdobywa popularność. Nadal jednak wystarczy tylko odrobinę oddalić się od najpopularniejszych miejsc, by odnieść wrażenie, że jest się jedyną białą twarzą, która tu zawitała od 100 lat. Wspaniałe świątynie, ślady pradawnych cywilizacji, tropikalna przyroda oraz przyjaźnie nastawieni, gościnni ludzie, to największe atrakcje tego kraju.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Klub Obieżyświatów - "Birma" prelekcja i pokaz Krzysztofa Deszczyńskiego

było ciekawie i wszystko sprawnie przebiegło. Podobało mi się, że prowadzący nie spieszył się i nie zakończył prezentacji po godzinie. Element degustacji cukierków też "ozdobił" spotkanie.
Rewelacyjna podróż do Birmy, piękne zdjęcia, interesujący komentarz, cudownie spędzone blisko dwie godziny w innym świecie.

Polecane z kategorii spektakl