spektakl

Klub Obieżyświatów - Góry Lodu i Ognia. 2500 km przez pustynie Iranu

spektakl

Klub Obieżyświatów - Góry Lodu i Ognia. 2500 km przez pustynie Iranu

Klub Obieżyświatów - Góry Lodu i Ognia. 2500 km przez pustynie Iranu - Bilety na spektakl teatralny

Klub Obieżyświatów - "Góry Lodu i Ognia. 2500 km przez pustynie Iranu" - ŁUKASZ SUPERGAN

Iran, kraj leżący na Jedwabnym Szlaku, przez lata fascynował podróżników.

Teraz, gdy pojawia się w nagłówkach gazet, dzieje się to zawsze w złowrogim kontekście. Jaki jest naprawdę?

Na to pytanie postanowił odpowiedzieć Łukasz Supergan – i odpowiedzieć w sposób niezwykły. Wychodząc z założenia, że aby poznać dobrze jakiś kraj, należy przewędrować go pieszo, postanowił wyruszyć w niepowtarzalną drogę:
ponad 2300 kilometrów pieszo przez pustynne góry Zagros, ciągnące się przez całe terytorium Iranu. Zaczynając swoją wędrówkę na północny kraju kierował się w stronę Oceanu Indyjskiego. Z niewielkim plecakiem, minimalnym zestawem sprzętu i jedną parą butów, szedł przez pustynie, wysokie góry i przełęcze, walczył ze śniegiem i mrozem, upałem, psami pasterskimi, a przede wszystkim – szukał mieszkańców tych gór i wysłuchiwał ich opowieści o życiu we współczesnym Iranie. Opowieści te złożyły się na obraz kraju kompletnie odmienny od tego, który znamy my, Europejczycy.

Podczas niezwykłej drogi przez łańcuch Zagros doświadczył gościnności mieszkańców tych gór, spotkał ostatnich irańskich koczowników, oglądał pamiątki perskiej cywilizacji, był aresztowany przez policję. A także potajemnie kosztował wina i opium, i obserwował podwójne życie, jakie prowadzą współcześni Irańczycy, chowając swoje poglądy przed radykalną władzą. Po 76 dniach wędrówki stanął na wybrzeżu oceanu, przechodząc łańcuch Zagros prawdopodobnie jako pierwszy człowiek w historii.

Zapraszamy na pokaz zdjęć i opowieści z tej niezwykłej podróży!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Klub Obieżyświatów - Góry Lodu i Ognia. 2500 km przez pustynie Iranu

BARDZO CIEKAWE SPOTKANIE. PAN ŁUKASZ BARDZO CIEKAWIE OPOWIADAŁ CO SPOWODOWAŁO, ŻE MOŻNA BYŁO CHOCIAŻ NA CHWILĄ W WYOBRAŹNIE PRZENIEŚĆ SIĘ W DALEKIE STRONY IRANU.
genialne spotkanie, czekamy na kolejną relację z wyprawy!

Polecane z kategorii spektakl