spektakl

Klub Obieżyświatów - Paweł Kowalczyk - "CZERWONE DROGI AUROVILLE. Wolontariat w Indiach i świat tamilskich wiosek"

spektakl

Klub Obieżyświatów - Paweł Kowalczyk - "CZERWONE DROGI AUROVILLE. Wolontariat w Indiach i świat tamilskich wiosek"

Klub Obieżyświatów - Paweł Kowalczyk - "CZERWONE DROGI AUROVILLE. Wolontariat w Indiach i świat tamilskich wiosek" - Bilety na spektakl teatralny

Poznański Klub Podróżnika i Dom Kultury Pod Lipami zapraszają na spotkanie autorskie z Pawłem Kowalczykiem - autorem książki "CZERWONE DROGI AUROVILLE. Wolontariat w Indiach i świat tamilskich wiosek", która ukazała się na rynku w październiku br.

Paweł Kowalczyk - ukończył prawo na uniwersytetach we Frankfurcie nad Odrą, w Poznaniu oraz w Tuluzie, studiował kierunek Azja Wschodnia oraz Opracowywanie Projektów Rozwoju Zrównoważonego w Barcelonie. Pracował w Międzynarodowym Departamencie Assistance w Zurich España.
Uważa, że współpraca jest lepsza od konkurencji, a idea rozwoju zrównoważonego nadaje głęboki sens działalności gospodarczej, która bez niej skupia się wyłącznie na tworzeniu zysku i odhumanizowanych miejsc pracy. Jest przekonany do naturalnych metod leczenia oraz że w dzisiejszym świecie musimy uznać fakt wzajemnej zależności.
Od 2010 roku samodzielnie odkrywa Indie, obserwując, rozmawiając, przebywając, czytając... Tam też poznał swoją żonę – Sujathę.

Czym jest Auroville? Eksperymentalną ekowioską w egzotycznym otoczeniu? Namiastką przyszłej rzeczywistości? Utopijnym projektem utrzymywanym dzięki rządowej pomocy i prywatnym darowiznom? A może unikalną przestrzenią wolności i zarazem źródłem inspiracji dla poszukujących alternatywy dla obecnej formy globalizmu i dominacji wielkiego kapitału?

Paweł Kowalczyk w 2010 roku spędził w Auroville jako wolontariusz sześć miesięcy i powracał tam przy okazji każdego kolejnego wyjazdu do Indii. Poprzez opis swoich doświadczeń i przygód pozwala nam poznać to jedyne w swoim rodzaju miejsce oraz zaznajomić się z jego mieszkańcami i wolontariuszami. Przedstawia zasady funkcjonowania wspólnoty, jej przeszłość oraz leżącą u podstaw filozofię. Przybliża wiele innowacyjnych projektów i oddolnych inicjatyw ludzi o wielkim sercu, którzy poświęcili swój talent i środki tak zwanej „sprawie”.

Autor opisuje także wyzwania codziennego życia, sytuację gospodarczą i społeczną mieszkańców indyjskiego stanu Tamil Nadu – najbliższych sąsiadów Auroville. Opisy te wzbogaca osobistymi przemyśleniami i bogatymi informacjami dotyczącymi historii, kultury i wierzeń. Przedstawia walkę z biopiractwem i wielkim kapitałem, a także wyjaśnia m.in., dlaczego indyjscy chłopi popadają w spiralę długów, a indyjska krowa przestaje być święta.

UWAGA! Podczas spotkania książka będzie do nabycia w promocyjnej cenie 35 zł !

Zapraszamy!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Klub Obieżyświatów - Paweł Kowalczyk - "CZERWONE DROGI AUROVILLE. Wolontariat w Indiach i świat tamilskich wiosek"

Temat bardzo ciekawy i spodziewałam się większej dynamiki występu i prezentera. Trudno było czasem skupić pełną uwagę na występie.Ale prezneter sympatyczny :)
Pan Paweł Kowalczyk przede wszystkim skupił się do zachęcenia wzięcia udziału w wolontariacie Auroville. Zabrakło szczegółowych opisów z samego życia we wspólnocie. Nie mniej jednak wykład mógł zainteresować słuchacza.

Polecane z kategorii spektakl