Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

spektakl

„Kocham Bałtyk” monodram Agnieszki Przepiórskiej-Frankiewicz

spektakl

„Kocham Bałtyk” monodram Agnieszki Przepiórskiej-Frankiewicz

„Kocham Bałtyk” monodram Agnieszki Przepiórskiej-Frankiewicz - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

„Kocham Bałtyk” to spektakl Agnieszki Przepiórskiej, znanej jako Dzika Agnes, HGW i Samotna Matka z kultowego teatru kabaretowego „Pożar w Burdelu”, aktorki związanej na co dzień z Teatrem Polonia w Warszawie. Spektakl powstał na podstawie tekstu Zośki Papużanki, autorki dwukrotnie nominowanej do Paszportów Polityki oraz do Nagrody Literackiej Nike.

Wakacje nad Bałtykiem znamy wszyscy. Wszyscy narzekamy na ceny, pogodę, a najczęściej na nasze własne cechy, które utrudniają nam spędzenie lata w spokoju. Mimo narzekań, kolejne wakacje znowu spędzamy nad polskim morzem, uparcie poszukując powodów do niezadowolenia. Bohaterkę spektaklu „Kocham Bałtyk”, o osobowości złożonej z naszych doświadczeń i obserwacji, rozmów poważnych i niepoważnych, również postanowiłyśmy wysłać na wakacje nad Bałtykiem. To kobieta, która nie musi już niczego udawać. We wspomnieniach przewijają się tematy z młodości, dzieciństwa – ale nie stanowią źródła bólu czy smutku, raczej punkt odniesienia, od którego przyszedł czas się odbić. Nie ma w niej buntu – raczej dojrzałość, która umie mówić o własnych potrzebach i niepokojach. Fragmenty komiczne przeplatają się z lirycznymi, narzekania – z refleksją, przyziemne; codzienne problemy naszej bohaterki spotykają się z potrzebą poszukiwania czegoś więcej. Dlatego też jesteśmy przekonane, że znacie tę panią bardzo dobrze. Sprawdźmy, czy znajdzie miejsce, żeby rozbić parawan…
Tekst: Zośka Papużanka
Reżyseria: Agnieszka Przepiórska
Współpraca reżyserska: Anna Gryszkówna
Scenografia i kostiumy: Grupa Mixer
Choreografia: Arkadiusz Buszko
Występuje: Agnieszka Przepiórska

Agnieszka Przepiórska
Aktorka teatralna, serialowa i filmowa. Absolwentka Wydziału Aktorskiego w Państwowej Wyższej Szkole Sztuki Teatralnej i Filmowej w Petersburgu. W latach 2005-2008 była aktorką Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, gdzie zagrała m.in w Trzech siostrach A. Czechowa w reż. P. Kruszczyńskiego, Burzy W. Szekspira w reż A. Tworusa, Balkonie J. Geneta w reż. A. Tyszkiewicza, Był sobie Polak, Polak, Polak i Diabeł P. Demirskiego w reż. M. Strzępki. Potem grała w teatrach w całej Polsce.

Zośka Papużanka
Pisarka dwukrotnie nominowana do Paszportów. Polityki i do Literackiej Nagrody Nike. Autorka takich książek jak: „Szopka”, „On”, „Świat dla Ciebie zrobiłem”. Dwie nominacje do Paszportów Polityki oraz do Nagrody Literackiej NIKE.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: „Kocham Bałtyk” monodram Agnieszki Przepiórskiej-Frankiewicz

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl