spektakl

Kolacja dla głupca reż. Zdzisław Derebecki

spektakl

Kolacja dla głupca reż. Zdzisław Derebecki

Kolacja dla głupca reż. Zdzisław Derebecki - Bilety na spektakl teatralny

Spektakl KOLACJA DLA GŁUPCA

„Kolacja dla głupca” to jedna z najlepszych komedii teatralnych na świecie. Jej autorem jest Francis Veber, francuski scenarzysta i reżyser, znany przede wszystkim jako autor filmu „Pechowiec” ze słynnym komikiem Pierrem Richardem w tytułowej roli. Finał spektaklu jest wzruszający i ludzi wrażliwych skłoni do przemyślenia, jak powinniśmy się do siebie odnosić. To mądra komedia. Bawienie widzów to rzecz ważna, a tu wzbogacona o refleksję.

Pierre Brochant, bogaty wydawca bestsellerów, wraz z przyjaciółmi z paryskich wyższych sfer urządza raz w tygodniu swoisty, a zarazem okrutny turniej zwany „kolacją dla głupca”. Istotą konkursu jest przyprowadzenie ze sobą na wspomnianą kolację największego nieudacznika – wygrywa ten, kto przyprowadzi największego głupca. Pierre jest przekonany o wygranej – jego „gość” to François Pignon, wyjątkowo nierozgarnięty księgowy z ministerstwa finansów, którego pasją jest budowanie makiet z zapałek. Niestety, tuż przed kolacją Pierre’owi wypada dysk… i to jest dopiero początek jego nieszczęść. A wszystko przez pana Pignona, który pomimo najszczerszych chęci wciąga Pierre’a w istny wir kłopotów.

Główne role w przedstawieniu wyreżyserowanym przez Zdzisława Derebeckiego grają doborowi aktorzy Bałtyckiego Teatru Dramatycznego:
Adrianna Jendroszek, Dominika Mrozowska, Małgorzata Wiercioch, Bartosz Budny, Wojciech Kowalski, Piotr Krótki, Adam Lisewski.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Kolacja dla głupca reż. Zdzisław Derebecki

Cudownie spędzony wieczór
Mam prośbę do portalu bilety.pl o zamieszczanie pełnej informacji na temat imprez, na które sprzedaje bilety. Z przedstawieniem "Kolacja dla głupca" przyjeżdża do Gdyni cyklicznie Teatr Ateneum z Warszawy. Byłem pewien, że na ten spektakl sprzedawane były bilety na 30.03.2019 w Gdyni. Niestety było to przedstawienie teatru z Koszalina. Czuję się wprowadzony w błąd.

Polecane z kategorii spektakl