spektakl

Kolacja dla głupca reż. Zdzisław Derebecki

spektakl

Kolacja dla głupca reż. Zdzisław Derebecki

Kolacja dla głupca reż. Zdzisław Derebecki - Bilety na spektakl teatralny

Spektakl KOLACJA DLA GŁUPCA

„Kolacja dla głupca” to jedna z najlepszych komedii teatralnych na świecie. Jej autorem jest Francis Veber, francuski scenarzysta i reżyser, znany przede wszystkim jako autor filmu „Pechowiec” ze słynnym komikiem Pierrem Richardem w tytułowej roli. Finał spektaklu jest wzruszający i ludzi wrażliwych skłoni do przemyślenia, jak powinniśmy się do siebie odnosić. To mądra komedia. Bawienie widzów to rzecz ważna, a tu wzbogacona o refleksję.

Pierre Brochant, bogaty wydawca bestsellerów, wraz z przyjaciółmi z paryskich wyższych sfer urządza raz w tygodniu swoisty, a zarazem okrutny turniej zwany „kolacją dla głupca”. Istotą konkursu jest przyprowadzenie ze sobą na wspomnianą kolację największego nieudacznika – wygrywa ten, kto przyprowadzi największego głupca. Pierre jest przekonany o wygranej – jego „gość” to François Pignon, wyjątkowo nierozgarnięty księgowy z ministerstwa finansów, którego pasją jest budowanie makiet z zapałek. Niestety, tuż przed kolacją Pierre’owi wypada dysk… i to jest dopiero początek jego nieszczęść. A wszystko przez pana Pignona, który pomimo najszczerszych chęci wciąga Pierre’a w istny wir kłopotów.

Główne role w przedstawieniu wyreżyserowanym przez Zdzisława Derebeckiego grają doborowi aktorzy Bałtyckiego Teatru Dramatycznego:
Adrianna Jendroszek, Dominika Mrozowska, Małgorzata Wiercioch, Bartosz Budny, Wojciech Kowalski, Piotr Krótki, Adam Lisewski.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Kolacja dla głupca reż. Zdzisław Derebecki

Cudownie spędzony wieczór
Mam prośbę do portalu bilety.pl o zamieszczanie pełnej informacji na temat imprez, na które sprzedaje bilety. Z przedstawieniem "Kolacja dla głupca" przyjeżdża do Gdyni cyklicznie Teatr Ateneum z Warszawy. Byłem pewien, że na ten spektakl sprzedawane były bilety na 30.03.2019 w Gdyni. Niestety było to przedstawienie teatru z Koszalina. Czuję się wprowadzony w błąd.

Polecane z kategorii spektakl