spektakl

Kometa. Teatr Korez.

spektakl

Kometa. Teatr Korez.

Kometa. Teatr Korez. - Bilety na spektakl teatralny

„KOMETA czyli ten okrutny wiek XX” wg Nohavicy

Jaromir Nohavica to postać niezwykła. Ten czeski bard w swoich tekstach opowiada słodko-gorzką historię XX wieku, a wszystko to podszyte jest typowo śląskim i czeskim humorem. W Czechach jest on zjawiskiem absolutnie unikatowym. Bilety na jego koncerty, na których tysiące ludzi wraz z nim śpiewa słowa "Komety", "Sarajewa" czy "Petersburga", są sprzedawane w kilka godzin. A płyty z jego piosenkami rozchodzą się w nakładach, o których jedynie mogą marzyć polskie "gwiazdy" piosenki.

Równie niezwykły jest spektakl Teatru Korez na podstawie piosenek Nohavicy, wyreżyserowany przez Mirosława Neinerta i Roberta Talarczyka. Na scenie partnerują im Elżbieta Okupska – laureatka wielu Złotych Masek i nagród aktorskich oraz Anita Sajnóg.

Autor adaptacji, Robert Talarczyk, po raz kolejny w mistrzowski sposób poprzez muzykę i piosenki opowiada o ludzkim losie. W tym spektaklu piosenki Nohavicy, takie jak „Babilon”, „Zestarzeliśmy się”, „Wielka woda”, czy „Kiedy zdechnę” tworzą historię o człowieku w XX wieku.

Owo "Divne stoleti" to przecież wiek, w którym i nam przyszło żyć. Wiek trochę straszny i trochę piękny, słodko-gorzki i tragikomiczny...

Prasa o spektaklu: „Słynni nohavicowi "Milionerzy", grube szyderstwo z telewizyjnej głupoty. Kiedy się tego słucha w oryginalnym wykonaniu, wydaje się, że już dalej w satyrze pójść nie można. A jednak!”

Jacek Borowski

„Strefa piosenki” 3.04.2007 r.

Reżyseria: Mirosław Neinert i Robert Talarczyk

wyst.: Iwona Loranc/Anita Sajnóg, Elżbieta Okupska, Mirosław Neinert, Robert Talarczyk/Artur Święs

songi Jaromira Nohavicy przełożyli:Renata Putzlacher, Tolek Muracki, Jerzy Handzlik, Janusz Legoń, Mirosław Neinert, Robert Talarczyk

Scenariusz: Robert Talarczyk

Scenografia, film i kostiumy: Ewa Satalecka

Animacja komputerowa: Dariusz Łęczycki

Aranżacja i nagranie muzyki: Andrzej Minkacz

Reżyseria światła i dźwięk: Sergiusz Brożek

Premiera: 31 marca 2007 r.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Kometa. Teatr Korez.

Teatr KOREZ - jak zwykle znakomity!
Super. Korez to Jakość sama w sobie, przez wielkie J - jak Jaromir (Nohavica).

Polecane z kategorii spektakl