Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

spektakl

Krakowski Festiwal Tańca 2023

spektakl

Krakowski Festiwal Tańca 2023

Krakowski Festiwal Tańca 2023 - spektakl

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Odkryj sztukę tańca w jej zaskakujących odsłonach!

Na przełomie lipca i sierpnia Krakowskie Centrum Choreograficzne mieszczące się w Nowohuckim Centrum Kultury przygotowało wyjątkowe międzynarodowe wydarzenie - 3. edycję Krakowskiego Festiwalu Tańca pod hasłem „Kto tańczy?. W programie Festiwalu choreograficzny głos organizatorzy oddadzą polskim i zagranicznym artystom, ale również obiektom, roślinom i materii nieożywionej.

W programie głównym festiwalu (31.07-6.08) znajdą się polskie i zagraniczne (Belgia, Dania, Włochy, Niemcy, Czechy) spektakle/performanse, premiera Rezydencji KCC, warsztaty ruchowe dla osób początkujących i zaawansowanych, warsztaty krytyczne, konkurs choreograficzny 3…2…1…TANIEC! oraz wydarzenia towarzyszące.

Zagraniczni goście zaprezentują wielokrotnie nagradzane prace w Europie i na świecie, dwa spektakle z pogranicza współczesnej choreografii i nowego cyrku „Through the Grapevine” (Belgia) Alexandra Vantournhout’a oraz włoskiego „Materia” (Włochy, Niemcy) Andrea Salustri, wieczór słynnej, duńskiej kompanii tanecznej Granhøj Dans Company z pracami „An Eve and An Adam” oraz „Stone.Face.Book”, a także spektakl „Prima” czeskiego twórcy Viktora Černický, który do współtworzenia spektaklu zaprosi lokalnych amatorów/miłośników tańca.

Ideą festiwalu jest pokazanie potencjału tańca współczesnego, występującego samodzielnie, jak i w relacjach z innymi dziedzinami sztuki, a także uwalnianie energii twórczej tancerzy, choreografów, performerów oraz innych artystów.

III EDYCJA KRAKOWSKIEGO FESTIWALU TAŃCA
31 lipca - 6 sierpnia 2023
Przedsprzedaż pojedynczych biletów oraz karnetów na spektakle ruszy 20.06.
więcej informacji: www.krakowskifestiwaltanca.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Krakowski Festiwal Tańca 2023


Jak działają recenzje?
Spektakl był oryginalny i zrobił na mnie wrażenie. Był bardzo czytelny przekaz pomimo tego, że nie było wypowiedziane ani jedno słowo. Przedstawił niesamowitą siłę, precyzję, koordynację, współpracę wykonawców sztuki.
Fuga 09.08.2023 14:38
„THROUGH THE GRAPEVINE” Alexander Vantournhout (Belgia) / Krakowski Festiwal Tańca
Kraków, 05.08.2023
NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - Scena NCK
Wspaniały spektakl!
07.08.2023 12:52
„THROUGH THE GRAPEVINE” Alexander Vantournhout (Belgia) / Krakowski Festiwal Tańca
Kraków, 05.08.2023
NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - Scena NCK
Nie wiedziałem czego powinienem się spodziewać więc wybierając się na wydarzenie nie oczekiwałem niczego. I nie zawiodłem się. To było rzeczywiście w 100% nic. Pierwsza część to ciemność i cisza można było się zdrzemnąć. Druga część już oświetlona to ciągnący się niemiłosiernie snuj. Sprzedawanie biletów na coś takiego to zwykłe robienie ludzi w buca.
Piotr 07.08.2023 08:38
PREMIERA „Lil” – Marta Wołowiec (Polska) / Krakowski Festiwal Tańca
Kraków, 06.08.2023
NCK 010, Budynek A Studio KCC
Mocne, odwazne, piekne, ciekawe, feministyczne, humanistyczne!!!! Goraco polecam!!
D1138 03.08.2023 09:19
PREMIERA: "HAIR STORY" – Ana Szopa / Krakowski Festiwal Tańca
Kraków, 02.08.2023
NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - Scena NCK
Widziałem to przedstawienie już po raz drugi i wydaje mi się że za pierwszym razem było ono nieco okrojone co mogło wynikać ze szczupłości przestrzeni. W NCK takich ograniczeń nie było także jeśli chodzi o grę światłem. Motyw historii pierwszych rodziców jako pretekst do refleksji nad relacją kobiety i mężczyzny. Ciekawe, chwilami także dowcipne. Brawo!
Piotr 02.08.2023 09:00
„AN EVE AND AN ADAM” - Granhøj Dans Company (Dania) / Krakowski Festiwal Tańca
Kraków, 01.08.2023
NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - Scena NCK
Doskonały spektakl. Na początku trochę " nic" się nie działo, ale rozkręcał się z minuty na minutę by eksplodować, dźwiękiem i światłem na koniec. Niby taka fizyka do klasy szóstej,ale zrobić z fizyki tak piękny spektakl wizualno- sensoryczny to prawdziwa sztuka.Brawa dla artysty!
Magdalena 01.08.2023 12:46
„MATERIA” – Andrea Salustri (Włochy) / Krakowski Festiwal Tańca
Kraków, 31.07.2023
NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - Scena NCK

Polecane z kategorii spektakl