Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

spektakl

Krawiec Niteczka

spektakl

Krawiec Niteczka

Krawiec Niteczka - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Spektakl powstał w oparciu o opowiadanie Kornela Makuszyńskiego. Jest to historia dzielnego krawca, który po wielu fascynujących przygodach dociera do Pacanowa i ratuje miasteczko przed potopem zaszywając dziurę w niebie, przez którą nieustannie padał na miasteczko deszcz. Po tak bohaterskim czynie Krawiec Niteczka zostaje królem Pacanowa i mężem pięknej królewny.

Spektakl jest niezwykle pomysłowym monodramem powstałym w oparciu o techniki teatru lalek. Lalki i scenografia wykonane zostały wg projektów znanego łódzkiego plastyka Jana Zielińskiego. Muzykę do spektaklu skomponował Bogdan Dowlasz były rektor Akademii Muzycznej w Łodzi, ceniony muzyk i twórca oprawy muzycznej wielu spektakli teatralnych.

Przedstawienie skrzy się dowcipem i ciekawymi rozwiązaniami inscenizacyjnymi. Spektakl trwa ok. 50 min i znakomicie bawi widzów w każdym wieku, choć adresowany jest głównie do widowni dziecięcej.

Spektakl został doceniony przez recenzentów i krytyków teatralnych został m.in. wyróżniony na III Międzynarodowym Festiwalu Solistów Lalkarzy oraz nagrodzony na X Międzynarodowych Toruńskich Spotkaniach Teatrów Lalek. Jest zapraszany na festiwale i przeglądy sztuki teatralnej dla dzieci, nie tylko w kraju, ale i za granicą. Zawsze entuzjastycznie przyjmowany przez widzów, cieszy pogodnym dowcipem i wzrusza ciepłym klimatem.

Widowisko odbędzie się w ramach teatralnej środy malucha w nowoczesnej sali teatralnej Ośrodka Kultury, Sportu i Bibliotece Publicznej Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Krawiec Niteczka

Bardzo pomysłowa Pani, super kukiełki. Przydałoby się więcej aktorów. Ogólnie ok.
Lidia 30.11.2021 17:12
Fantastyczna aktorka, pełna wdzięku, cudna muzyka, sprawny przebieg akcji. Godzinki w wykonaniu Niteczki przepędziły diabły... bardzo bardzo polecam. mega
MariaH 28.11.2021 20:52
Warto obejrzeć!!
Ewa 28.11.2021 13:41
Polecam przedstawienie dla dzieci i dorosłych o 3 lat.
M.k 03.09.2018 09:26
Przedstawienie bardzo ciekawe ,byłam z 3 latkiem nie które sceny musiałam tłumaczyć po cichutku ,na przykład zjedzona noga przez wilki ale mały dał radę .Na pewno wybiorę się jeszcze na wasze przedstawienie .Pozdrawiam
Babcia 02.09.2018 10:21
Super impreza dla dzieci
waldi 02.09.2018 08:34

Polecane z kategorii spektakl