spektakl

Krystyna Janda - monodram Danuta W.

spektakl

Krystyna Janda - monodram Danuta W.

Krystyna Janda - monodram Danuta W. - Bilety na spektakl teatralny

Krystyna Janda w monodramie Danuta W., czyli jak ze sceny, wiarygodnie opowiedzieć historię zwykłej, niezwykłej żony i matki, na której męża – były zwrócone oczy całego świata.

Spektakl powstał na kanwie książki Danuty Wałęsy Marzenia i tajemnice. W odważnej i przejmującej autobiografii autorka opowiada o sobie, swojej rodzinie i burzliwej historii Polski ostatnich dekad. Mówi – jak zawsze naturalna i silna – zarówno o chwilach wspaniałych, jak i o cenie, którą przyszło za nie zapłacić. Opowiada światu swoją wersję wydarzeń.

Krystyna Janda, która wciela się w Danutę W., jest aktorką z imponującym dorobkiem całej palety różnorodnych ról teatralnych i filmowych, a co za tym idzie z wielkim doświadczeniem. Ale to właśnie rolę Danuty W. zalicza do tych największych wyzwań zawodowych. Nie dziwi to, bo przecież spektakl dotyczy ludzi, o których możemy powiedzieć, że są żyjącymi legendami.

Ten monodram z całą pewnością przejdzie do historii najbardziej znaczących przedstawień sztuki jednego aktora. W ramach FPG to niewątpliwie ważne wydarzenie artystyczne. Warto tam być!

Ten spektakl i ta rola, z legendarnym przywódcą Solidarności i Prezydentem Polski w tle, to jedno w największych moich wyzwań życiowych, nie tylko zawodowych, ale także ludzkich i obywatelskich. Każdego dnia wyznania pani Danuty Wałęsowej budzą mój podziw i wzruszenie. Prostota i szczerość tych wypowiedzi zdumiewa i wywołuje szacunek. Wszystko to budzi ochotę, aby w ogóle historię Polski opowiedzieć od strony kobiet.
Krystyna Janda

• Janusz Zaorski – reżyseria
• Czas trwania spektaklu: 150 minut / z przerwą
• Prosimy o punktualne przybycie – po rozpoczęciu spektaklu nie będzie możliwości wejścia na widownię.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Krystyna Janda - monodram Danuta W.

Janda- klasa sama w sobie. Mimo upływu czasu. Gorzka prawda o tamtych czasach, kobiecym losie u boku lidera, życiu w PRL-u. Przedstawione z wdziękiem i dojrzałością. Brawo!
Patrycja 12.08.2019 08:58

Polecane z kategorii spektakl