spektakl

Księga życia. Spektakl dla dzieci. Elektra. Otwarcie.

spektakl

Księga życia. Spektakl dla dzieci. Elektra. Otwarcie.

Księga życia. Spektakl dla dzieci. Elektra. Otwarcie. - Bilety na spektakl teatralny

W weekend otwarcia nie zapominamy też o najmłodszych czytelnikach. W ramach niedzielnych odwiedzin Elektry będzie można zobaczyć spektakl „Księga życia”.

„Księga Życia” to interaktywny spektakl adresowany do małych dzieci. Historia ukazana w przedstawieniu opowiada o przemianach następujących w przyrodzie oraz o naszym z nią połączeniu.

Głównym rekwizytem jest tytułowa wielka księga – ręcznie wyszywana, której każda karta prezentuje inną porę roku. W spektaklu używamy śpiewu, gry na instrumentach, tańca oraz narracji jako środków wyrazu. Pojawiają się także momenty odwołujące do sensorycznych doznań widzów, wynikających ze spotkania z naturą.

Spektakl poprzedzają krótkie warsztaty – dzieci uczą się fragmentów piosenek użytych w spektaklu, wykonują mini etiudy ruchowe i oglądają z bliska Księgę Życia, zawierającą sekrety na przykład w postaci ukrytych nasion.

Całość trwa około 50 minut wraz z warsztatami.

Występują:
Katarzyna Krasuska – gra na instrumentach, Katarzyna Markowska – ruch, Katarzyna Żytomirska – narracja i śpiew.

Pełen program otwarcia Elektry znajdziecie tu: https://fb.me/e/TwALqQTg


Katarzyna Żytomirska - pisarka, pieśniarka, bajarka, etnolog. Członek Stowarzyszenia „Dom Tańca”. Aktorka „Sceny Lubelskiej 30/32”. Współzałożycielka, aktorka, muzyk i twórca scenariuszy dla autorskiego "Teatru Echa". Dwukrotna Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinach animacji i kultury ludowej (w dziedzinie baśni polskich zebranych przez Oskara Kolberga oraz w dziedzinie kultury ludowej - cymbaliści i muzyka cymbałowa na ziemiach polskich). Autorka etnograficzno-magicznych „Opowieści roztoczańskich", rymowanego zbioru baśni „Tańczący lew” oraz spektakli muzycznych dla dzieci m.in "Wstydek-Bajtek i drewniane ludki:", "Tańczący lew","Kosmokotek", "Muzykanci Tralalanci", "O chłopcu, jego kotku, piesku oraz lewku", "Kraina Szczęśliwości", „Krasnalek głodomorek”. Od 2011 członkini etnojazzowego zespołu „Śliczne goździki”, od 2015 eksperymentalnej kapeli "Żempoł" Piotra Pardeli, od 2016 kobiecej grupy improwizacji śpiewem "Syreny". Autorka piosenek i narratorka w "Księdze Życia".

Katarzyna Krasuska - zajmuje się głównie malarstwem olejnym i ilustracją książkową, z zamiłowaniem do picturebooków i książki artystycznej. Okazjonalnie złotnik (specjalizacja - upcykling i 'trash-jewellery’). Muzyk w zespole muzyki dawnej Dissonanza (wiolonczela barokowa) i Warszawsko - Lubelskiej Orkiestrze Dętej (flet piccolo, sakshorn tenorowy). Tworzy koncepcje i realizuje scenografie teatralne, m.in. dla: Justyny Sobczyk „Panama", Louis Cage „Concepción”,Veronica Viazzi „Places" - Wenecja, Frank Rose „Nonexistence", Katarzyny Żytomirskiej "Wstydek Bajtek i drewniane ludki” oraz Katarzyny Markowskiej „Księga Życia”.

Katarzyna Markowska - aktorka teatru pantomimy oraz teatru interaktywnego, Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie edukacji kulturalnej z projektem "Księga Życia" (2020 r.) odwołującym się do naszego połączenia z naturą. Pomysłodawczyni i fundatorka Fundacji Sztuka Ciała (2009 r.), którą obecnie współtworzy wraz z zespołem aktorów, pedagogów i animatorów. Tworzy i koordynuje projekty oraz występuje i współtworzy spektakle Sztuki Ciała m.in. „Kobieta Kalendarz” (2011), „Ubu” (2012), „Nic się nie stało” (2013), „Ważne Sprawy” (2014), „Odklejanie” (2015), ”Rój” i „5 Nieudanych” dla Wydawnictwa Dwie Siostry (2017), „Star, Wars i Sawa” na zlecenie warszawskiego ratusza (2018) oraz "Gwiazda Polski" (2019) z okazji 100 - lecia miasta Legionowo, "Pędy" (2020). W Fundacji prowadziła m.in. cykle warsztatowe "Ja-bajka" polegające na tworzeniu recyklingowych lalek oraz "Innolandia" poświęcony tworzeniu autorskiego teatru przez dzieci z placówek socjoterapeutycznych.
-------------------------------**
Patroni medialni:
TVP Kultura
Psychosonda
Radio Kapitał

Spektakl odbywa się w ramach wydarzeń związanych z otwarciem Czytelni Słów i Dźwięków - Elektra. Darmowe wejściówki do odebrania w kasie Mazowieckiego Instytutu Kultury lub online.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Księga życia. Spektakl dla dzieci. Elektra. Otwarcie.

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl