koncert

„Kuba Badach – Tribute to Andrzej Zaucha” koncert w ramach 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie

koncert

„Kuba Badach – Tribute to Andrzej Zaucha” koncert w ramach 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie

„Kuba Badach – Tribute to Andrzej Zaucha” koncert  w ramach 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie - Bilety na koncert

Koncert obejmuje nieśmiertelne utwory polskiej legendy sceny muzycznej Andrzeja Zauchy w autorskich aranżacjach Jacka Piskorza i Kuby Badacha. Usłyszymy m.in. „Byłaś serca biciem”, „Bądź moim natchnieniem, ”C’est la vie” czy „Siódmy rok. Materiał, prezentowany podczas koncertu został wydany na płycie Kuby Badacha "Tribute to Andrzej Zaucha", która to otrzymała status "Złotej Płyty".

"To moje podziękowanie dla Zauchy. Nie wiem, być może machnąłby ręką zniesmaczony, słysząc słowo „hołd”… Ale to zaszczyt śpiewać jego utwory..." – Kuba Badach.

Data wydarzenia nie jest przypadkowa i przypada w tygodniu 30 rocznicy tragicznej śmierci artysty.

Koncert jest częścią 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, najstarszego Festiwalu piosenki autorskiej w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się w Krakowie dniach 13-17.10.2021.

Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie w swojej ponad półwiecznej historii oparł się trendom obniżenia wartości kulturalnych treści. Przez wszystkie lata istnienia w zawierusze historii współczesnej Polski trwał wiernie na straży artystycznego wyrazu, promując twórców niebanalnych i polską twórczość, szczególnie zaś twórczość debiutancką, którą chce przekazywać swoim wiernym słuchaczom i uczestnikom. Festiwal stawia sobie za cel by dostarczyć nową jakość do ogólnopolskiego życia kulturalnego w oparciu o łączenie tradycji i historyczno-społecznego kontekstu funkcjonowania polskiej piosenki z nowoczesną realizacją sceniczno-muzyczną i aranżacyjną. Artystyczna przestrzeń uwzględnia zarówno potrzeby współczesnego słuchacza jak i artysty.

Zarówno Festiwal jak i artyści z nim związani na trwale wpisali się w rozwój polskiej kultury i sztuki. Na Festiwalu swoje pierwsze kroki artystycznej kariery stawiali m.in. Ewa Demarczyk, Marek Grechuta, Maryla Rodowicz, Jacek Kaczmarski, Jan Wołek, Piotr Rogucki, Adam Nowak, Zbigniew Zamachowski, Piotr Szczepanik, Stanisław Soyka, Lech Janerka, Renata Przemyk, Grzegorz Turanu i inni.

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji SFP znajdą Państwo pod poniższymi linkami:

https://www.facebook.com/StudenckiFestiwalPiosenki
http://studenckifestiwal.pl/index.php/program/

Zadanie finansowane ze środków Miasta Krakowa.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: „Kuba Badach – Tribute to Andrzej Zaucha” koncert w ramach 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie

Cudownie:)))) tzn. Okrrrropnie;))))
Świetny koncert ! Pełen śmiechu, dobrej muzyki i super ludzi :)
Świetna atmosfera ! Wspaniały koncert ! Kuba Badach - MEGA POZYTYWNY, DOWCIPNY, FACET ! Polecam wszystkim !
świetny koncert, Kuba nie tylko świetny wokalista ale i konferansjer !
Doskonały koncert. Muzyka na niesamowitym poziomie. Jeden z lepszych koncertów na jakich byłem.
Występ był świetny, bardzo dobrze sie bawiłam.
Było cudownie i magicznie!
Przecudowny człowiek, doskonali muzycy, wszystko na wysokim poziomie, bawiliśmy się świetnie, dziękujemy i do zobaczenia
Artyści wspaniali , znakomici muzycy i Kuba , ale za dużo gadania przez Kubę Badacha. Dowcip o seniorach nie na miejscu i niepotrzebny. Lepszy odbiór akustyczny w operze i ICE.
Wspanialy wieczór pełen chemii i magii. Nietypowe interpretacje utworów Andrzeja Zauchy, fantastyczne improwizacje muzyków i aksamitno - chropowaty głos Kuby Badacha wciąż w mojej głowie 😊😊😊.
Świetny koncert, bardzo instrumentalne aranżacje, fatnastyczni muzycy Kuba BADACH - świetny wokalista i mega dowcipny konferansjer. Cudowny piątkowy wieczór polecam
Rewelacja super koncert
Koncert na bardzo wysokim poziomie, muzycznie profesjonalnie, wspaniała atmosfera... ALE, w dobie pandemii, organizatorzy w najmniejszym stopniu nie zatroszczyli się o bezpieczeństwo gości, widzów, pracowników. Nie były przestrzegane nawet podstawowe zalecenia epidemiczne, nikt nie zwrócił uwagi na obowiązek noszenia maseczek w miejscu publicznym.
Koncert był doskonały! Odbiór świetny, Kuba z zespołem pokazali kawał porządnej muzyki. No i było bardzo miło, zabawnie, poczułam się wspaniale. Kontynuowaliśmy z mężem odsłuch z płyty w domu do późnej nocy, bo z emocji nie mogliśmy spać. Z kwestii organizacyjnych - myślę, ze organizator powinien albo wpuszczać połowę sali albo, niestety, tylko osoby zaszczepione. Czułam spory dyskomfort w dobie dzisiejszych ciągłego zagrożenie. Cała reszta - Dziekuje ♥️
Genialny, zjawiskowy, porażająco wysoki poziom instrumentalistów, poziom wokalny Badacha poza wszelka dyskusją od dawna, dodatkowy atut - inteligentna konferansjerka, wyjątkowo rozgarnięta publiczność, repertuar niby znany od dawna, ale wersje koncertowe rozbudowane i bardzo zmienione, NCK to nie jest NOSPR w Katowicach, ale póki co, to w Nowej Hucie jedyne miejsce na taki koncert. Niepowtarzalny wieczór!
Świetny koncert. Utwory nie przypominają zupełnie piosenek Andrzeja Zauchy ale rewelacyjna interpretacja jazzowa. Doskonały koncert i wspniały głos i wykonanie Kuby Badacha.
Jeden z najwspanialszych koncertów, na jakich byłam w życiu. Kuba Badach to wielki, wielki talent. Publiczność wiedziała co robi, wyrażając uznanie owacjami na stojąco.
WSPANIAŁY występ. Kuba Badach i Koledzy to ekstraklasa muzyków, format światowy.
Pięć gwiazdek to mało!!! Wspaniały występ, rewelacyjny wieczór!!
Super koncert. Pan Badach dał czadu ze swoim zespołem. Bawiłem się rewelacyjnie. Polecam !!!! :)
Było super! Extra! Cool! Niesamowicie! Kuba… Dziękuje za wspaniały wieczór ❤️
Koncert fenomenalny Świetna atmosfera W tym zespole nie ma słabego ogniwa Wszyscy to czarne konie w swojej dziedzinie Jeszcze nie ochłonęłam po wczorajszym a już marzy mi się kolejna porcja soczystych muzycznych kęsów serwowanych przez Pana Kubę o jego band
Świetny koncert, pan Kuba Badach wesoło potrafi poprowadzić rozmowę z publicznością
Po całym tygodniu pracy pójście na koncert Kuby to coś wspaniałego!!! Zabawa na bardzo wysokim poziomie. Jedyny minus jest taki, że jest go mało w Krakowie i chcemy więcej i więcej!!! Dziękujemy
Spotkanie z Kubą Badachem I zespołem w repertuarze Andrzeja Zauchy BEZCENNE.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii koncert