koncert

„Kuba Badach – Tribute to Andrzej Zaucha” koncert w ramach 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie

koncert

„Kuba Badach – Tribute to Andrzej Zaucha” koncert w ramach 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie

„Kuba Badach – Tribute to Andrzej Zaucha” koncert  w ramach 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie - Bilety na koncert

Koncert obejmuje nieśmiertelne utwory polskiej legendy sceny muzycznej Andrzeja Zauchy w autorskich aranżacjach Jacka Piskorza i Kuby Badacha. Usłyszymy m.in. „Byłaś serca biciem”, „Bądź moim natchnieniem, ”C’est la vie” czy „Siódmy rok. Materiał, prezentowany podczas koncertu został wydany na płycie Kuby Badacha "Tribute to Andrzej Zaucha", która to otrzymała status "Złotej Płyty".

"To moje podziękowanie dla Zauchy. Nie wiem, być może machnąłby ręką zniesmaczony, słysząc słowo „hołd”… Ale to zaszczyt śpiewać jego utwory..." – Kuba Badach.

Data wydarzenia nie jest przypadkowa i przypada w tygodniu 30 rocznicy tragicznej śmierci artysty.

Koncert jest częścią 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, najstarszego Festiwalu piosenki autorskiej w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się w Krakowie dniach 13-17.10.2021.

Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie w swojej ponad półwiecznej historii oparł się trendom obniżenia wartości kulturalnych treści. Przez wszystkie lata istnienia w zawierusze historii współczesnej Polski trwał wiernie na straży artystycznego wyrazu, promując twórców niebanalnych i polską twórczość, szczególnie zaś twórczość debiutancką, którą chce przekazywać swoim wiernym słuchaczom i uczestnikom. Festiwal stawia sobie za cel by dostarczyć nową jakość do ogólnopolskiego życia kulturalnego w oparciu o łączenie tradycji i historyczno-społecznego kontekstu funkcjonowania polskiej piosenki z nowoczesną realizacją sceniczno-muzyczną i aranżacyjną. Artystyczna przestrzeń uwzględnia zarówno potrzeby współczesnego słuchacza jak i artysty.

Zarówno Festiwal jak i artyści z nim związani na trwale wpisali się w rozwój polskiej kultury i sztuki. Na Festiwalu swoje pierwsze kroki artystycznej kariery stawiali m.in. Ewa Demarczyk, Marek Grechuta, Maryla Rodowicz, Jacek Kaczmarski, Jan Wołek, Piotr Rogucki, Adam Nowak, Zbigniew Zamachowski, Piotr Szczepanik, Stanisław Soyka, Lech Janerka, Renata Przemyk, Grzegorz Turanu i inni.

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji SFP znajdą Państwo pod poniższymi linkami:

https://www.facebook.com/StudenckiFestiwalPiosenki
http://studenckifestiwal.pl/index.php/program/

Zadanie finansowane ze środków Miasta Krakowa.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Kraków

Recenzje „Kuba Badach – Tribute to Andrzej Zaucha” koncert w ramach 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert