spektakl

Kupiec Wenecki NT

spektakl

Kupiec Wenecki NT

Kupiec Wenecki NT - Bilety na spektakl teatralny

Kupiec wenecki to jedna z najciekawszych, ale również najbardziej kontrowersyjnych komedii Szekspira. Jej tytułowym bohaterem jest kupiec Antonio, a nie, jakby się mogło wydawać, żydowski pożyczkodawca Shylock. Motywem budującym napięcie w sztuce i pytania o granice ludzkiej przyzwoitości jest pożyczka udzielona pod zastaw funta ludzkiego mięsa. W przypadku nie zwrócenia długu, wierzyciel rości sobie prawo do wykrojenia kawałka mięsa z ciała dłużnika... Liczni badacze uważają, że Szekspir w tej sztuce utrwala negatywne stereotypy o Żydach, pokazując głównego bohatera jako chciwego wyzyskiwacza, chrześcijanina znów jako uczciwego i dobrego człowieka. Narracja sztuki zgodna jest z ówczesnym głosem ulicy, choć, jak uważają niektórzy badacze, napisany pod presją społeczną dramat ukrywa drugie dno...

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET
 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje Kupiec Wenecki NT

Fantastyczne przedstawienie. Oczywiście wspaniała gra aktorska. Świetny odpoczynek dla duszy.
Spędziłam czas na cudownej uczcie kulturalnej. .Czas minął w mgnieniu oka. Odwiedzę teatr w niedlugim czasie. Dziękuję
Bardzo mocne :) Wstęp trochę przydługi , ale potem akcja toczy się błyskawicznie , jest pełna zwrotów i nieoczekiwane zakończenie jest chyba najlepsze. Zaskakujące że mimo swoich lat , sztuka jest w pełni aktualna w naszym świecie i naszej rzeczywistości. Do przemyśleń dla nas wszystkich nad otaczającą nas rzeczywistością i nie tylko ...
Spektakl świetny...niestety Teatr i widownia to pomyłka. Ciężko nawet wejść na miejsce...o siedzeniu nie wspomnę.
Świetna sztuka, bardzo aktualne problemy ludzi pokazane na wesoło. Aktorzy bardzo dobrze grają. Polecam
Przedstawienie rewelacja, możliwe, że najlepsze jakie do tej pory widziałem. Kto nie widział, ten musi zobaczyć!
Świetna interpretacja
Szkoda tylko, że w teatrze zimno, a z poziomu pierwszego rzędu aktorów widać od kolan :) nie ma szans ujrzeć aktorów leżących lub grających w tyle sceny. Sztuka świetna! Biletyna działa super !
Doskonałe przedstawienie!!! Gratulacje dla całej ekipy. Spektakl świetnie zrealizowany. Szczególnie wyróżniający się Wojciech Marcinkowski i Igor Chmielnik.
Interesujące ujęcie tematu, w którym klasyczna sztuka i akcja sprzed kilkuset lat subtelnie wykorzystuje najnowszą technikę nie tylko w warstwie scenografii, ale również w samej grze aktorskiej. Dobra gra aktorska sprawia, że widz utożsamia się z akcją dziejąca się na scenie i czasami również na widowni. Z czystym sercem spektakl godny polecenia. Dodajmy, że zdobył 1. miejsce na ostatnim Festiwalu Teatrów Szekspirowskich. Przyznaję 4 z 5 gwiazdek ponieważ, niestety, na widowni jak i w foyer podczas przerwy było chłodno, a fotele są okropnie, mówiąć delikatnie, niewygodne. Cóż... czasami sztuka wymaga poświęceń...
b Bardzo Nam się podobała sztuka, warta polecenia :)
Szekspir w nowoczesnym wydaniu, bardzo aktualnym i zachowujacym walory oryginału. Przedstawienie świetnie zagrane.
Świetny spektakl. Bardzo oryginalne (nowe technologie, scenografia) przedstawienie Szekspira. Mój syn nastolatek nabrał ochoty na teatr. Dzięki. Tomek z Gdyni
Spektakl świetny. W teatrze potwornie zimno!!! Siedzieliśmy w płaszczach a w antrakcie mąż poszedł do auta po koce.
Polecam gorąco Sztuka nie tylko zapewniająca dobra rozrywkę ale też że morałem i czymś co pozwala zastanowić się nad wartością nadrzędną w naszym życiu Wspaniały występ aktorów nie wiedziałam że Słupsk ma tak świetnych artystów Przemiła atmosfera Polecam
Jak zawsze warto było spędzić w teatrze wieczór.
Byliśmy zaskoczeni wspaniałą obsadą młodych aktorów. Każdy z nich emanował nietuzinkowym talentem. Na wielkie uznanie zasługuje aktor, który zagrał postać Żyda. Sceneria: ciekawe wkomponowanie telebimu w spektakl. Sama szuka: wspaniała, z przesłaniem, jak każda Szekspira.
Nowoczesna interpretacja, ale przesłanie ponadczasowe. Bardzo podobała mi się ta odsłona. Brawo!
Ciekawie przedstawiony klasyk. Interesująca rozmowa z twórcami po spektaklu. Czuje się że zależy teatrowi na więzi z widzami.
Zdecydowanie polecam! Świetna gra aktorska, super pomysł na spektakl... nie spodziewałam się, że aż tak będzie mi się podobało. Wielkie brawa dla reżysera i aktorów.
Jeszcze nigdy nie byłem w teatrze tak zażenowany. Rozumiem, że można uwspółcześnić sztukę teatralną, ale nie trzeba jej zaraz profanować chociażby wszechobecnym, tanim, sugestywnym humorem. Gra aktorska w głównej mierze przypomina bardziej recytację osób, które nie mają pojęcia o czym mówią. Shylock i Jessica wyglądają jak rówieśnicy. Naprawdę nie ma charakteryzacji, albo starszych aktorów? Sztuka została spłycona do granic możliwości, a "artyści" Teatru Nowego w Słupsku zrobili z niej marnej jakości widowisko. Do tego przez większą część drugiej połowy oglądaliśmy głównie plecy drugoplanowego bohatera bo postanowiono przedstawić salę sądu w sposób uniemożliwiający widzom siedzącym w pierwszych rzędach oglądanie reszty sceny. Mógłbym rozpisywać się dłużej, ale naprawdę szkoda nerwów i ponownego przeżywania tej żenady. P.S. Lokalne media (nie będę wymieniał z nazwiska) i tak napisały pozytywną recenzję bo przecież więcej by nie dostały wejściówek, a poza tym to sami swoi, więc nikt nie odważy się skrytykować.
Szekspir się obronił, jak to bywa w przypadku spraw najważniejszych - miłości, przyzwoitości, przyjaźni. Współczesne realia sztuki też świetne, ponieważ uzmysławiają, że to są treści ponadczasowe. Jednak chwilami czułam się molestowana. Nie sądzę, że temat homoseksualizmu jest potrzebny wszędzie. Aktualnie bombarduje się nim ludzi i w pracy, na ulicy, w szkole przy każdej możliwej okazji. Od kultury wysokiej oczekiwałabym jednak wartości uniwersalnych. I jeszcze jedna osobista refleksja - skoro bohaterowie mienili się chrześcijanami, to biblia naucza, że pożądanie osobnika tej samej płci jest niewłaściwe i Szekspir takich wartości nie przekazał w swym dziele. Oczywiście rozumiem zamysł reżysera, ale się z nim nie utożsamiam. I może dlatego zabrakło owacji na stojąco.
Dzień dobry Wyszłam z przedstawienia głęboko zniesmaczona - niedorzeczna inscenizacja, beznadziejne ( z niewielkimi wyjątkami) aktorstwo, przekaz zupełnie absurdalny. Szkoda pieniędzy na bilety i czasu na oglądanie.
Transformacja Xvi wiecznego dzieła Szekspira na wspólczesnie to niezbyt udany eksperyment.Nieudane !
Bardzo nam się podobało . Polecamy wszystkim.
Wspaniale przedstawienie, ktore z czasów Szekspira przenosi nas w teraźniejszość, zachowując przy tym to, co najważniejsze. Przesłanie jakie ze sobą niesie. Nieoczywiste i ciekawe. Ogromne brawa dla aktorów za ogromne poświęcenie i wysiłek, jaki wkładają w tę sztukę. Chętnie obejrzałabym ponownie. Brawo za odwagę i nie chodzenie drogami na skróty, przy tworzeniu tego spektaklu.

Polecane z kategorii spektakl