spektakl

Letnie powtórki baletowe Bolshoi Ballet Summer Encores 2020 - ”Rajmonda”

spektakl

Letnie powtórki baletowe Bolshoi Ballet Summer Encores 2020 - ”Rajmonda”

Letnie powtórki baletowe Bolshoi Ballet Summer Encores 2020 - ”Rajmonda” - Bilety na spektakl teatralny

Restransmisja spektaklu z Teatru Bolshoi z dnia 27.10.2019.

Saracen, Król Węgier i Biała Dama – takie dość przypadkowe towarzystwo zasiedla libretto „Rajmondy”, wielkiego klasycznego baletu stworzonego przez Mariusa Petipę do muzyki Aleksandra Głazunowa. Rzecz cała rozgrywa się na Węgrzech w zamku rodzinnym tytułowej Rajmondy, która obchodzi właśnie urodziny. Choć wieść głosi, że z wyprawy wojennej powraca właśnie jej narzeczony Jean de Brienne, to o rękę dziewczyny prosi przybyły na uroczystość rycerz saraceński, dziki Abderachman. Przed zalotami Saracena musi dziewczynę bronić – we śnie i na jawie – Biała Dama, opiekunka zamczyska. Wszystko kończy się dobrze: weselem i węgierskimi tańcami. Oprócz widowiskowości i tanecznej wirtuozerii głównym atutem tego baletu jest romantyczna i melodyjna muzyka. Głazunowa.

Muzyka: Aleksandr Głazunow, choreografia: Jurij Grigorowicz na podstawie choreografii Mariusa Petipy i Aleksandra Gorskiego.

W rolach głównych: Olga Smirnowa jako Rajmonda, Artemij Beliakow jako Jeanne de Brienne, Igor Cwirko jako Abderachman, Anastazja Denisowa jako Klementyna, Maria Winogradowa jako Henrietta.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Letnie powtórki baletowe Bolshoi Ballet Summer Encores 2020 - ”Rajmonda”

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl