spektakl

Listy Miłosne

spektakl

Listy Miłosne

Listy Miłosne - Bilety na spektakl teatralny

Albert Ramsdell Gurney
LISTY MIŁOSNE
Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
Występują:
Grażyna Wolszczak, Piotr Machalica/Jan Jankowski

LISTY MIŁOSNE
Sztuka znakomitego amerykańskiego dramaturga. A. R. Gurneya, to wzruszająca historia wielkiego w swej sile i bardzo skomplikowanego uczucia dwojga ludzi. Dialog prowadzony w formie listów pomiędzy Melisą a Andym na różnych etapach życia, w momentach radości i szczęścia, ale i w chwilach dramatycznych. To romantyczna komedia dla wszystkich w wersji teatralnej, z interesującymi rolami dwojga lubianych i popularnych aktorów Grażyny Wolszczak i Piotra Machalicy wykorzystująca multimedialne efekty.
WYPOWIEDZI O SPEKTKALU:
Nasza opowieść to historia dwojga ludzi, którzy całe Zycie kochali się, ale nigdy nie byli razem. Także przez nieokiełznany charakter Melissy. To wrażliwa, artystyczna dusza, która narobiła w życiu mnóstwo głupstw. Ale któż ich nie robił...
/Grażyna Wolszczak - aktorka/

Życzeniem autora było, by aktorzy po prostu czytali listy, do siebie bohaterowie. I – choć trudno to sobie wyobrazić – opowieść jest tak skonstruowana, ze to ma sens. Zdarzenia pisane w listach wciągają widza w te pełna emocji historie. A reżyser smacznymi zabiegami inscenizacyjnymi sprawił, że jest ona jeszcze bardziej kolorowa.
/Grażyna Wolszczak - aktorka/

Jest to sztuka czy raczej coś na kształt sztuki niewymagającej inscenizacji, długich prób, rozbudowanych dekoracji, pamięciowego opanowania tekstu. Wydaje się, że najlepszy efekt sceniczny uzyska się, jeżeli aktorzy nie będą na siebie spoglądali aż do końca sztuki. Wtedy to Melissa mogłaby patrzyć na Andy'ego czytającego swój ostatni list. Cały czas jednak słuchają się nawzajem uważnie i reagują na kwestie partnera. Zachowują się jak ludzie słuchający radia, z którego płynie daleki, niosący ważną wiadomość głos.
/Albert Ramsdell Gurney - autor/

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Listy Miłosne

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl