spektakl

„Listy z Moskwy”

spektakl

„Listy z Moskwy”

„Listy z Moskwy” - Bilety na spektakl teatralny

„Listy z Moskwy” – monodram stworzony przez Jolantę Knap – autorkę tekstu i scenografii, reżyserkę – oraz aktorkę Dorotę Salamon, której wykonaniu towarzyszyć będzie muzyka Henryka Gembalskiego i Witolda Szczurka.

Dla Anny pretekstem do opowieści o latach 80., Warszawie i o sobie jest tworzenie malarskiego dyptyku zatytułowanego „Listy”. Podczas spektaklu Anna maluje JEJ portret. JEGO wizerunek jest skończony. Uwikłanie w historię, miłości, ambicje już nie boli. Natomiast ciągle zdumiewa kontekst historyczny, który wciąż wydaje się paranoiczny, nierzeczywisty. Zadziwia piękno poezji płynącej z Moskwy i mądrość prozy z Nowego Jorku.

Jolanta Knap – malarka i pisarka, do niedawna pedagog, absolwentka polonistyki UW oraz WSF; autorka dramatów: „Uczta” i „Mam problem”, scenariuszy filmów fabularnych: „Listy z Moskwy”, „Jazda”, „Idea”, „Tak.Tak.Tak” na podstawie prozy Janusza Rudnickiego oraz scenariusza filmu dokumentalnego „Świat przemieniony. Jerzy Nowosielski w kościele w Wesołej”; laureatka III nagrody Akademia Opowieści 2017 oraz wyróżnienia w konkursie Sybilla – najważniejsze wydarzenie muzealne roku 2017.

Dorota Salamon – aktorka i animatorka kultury; przez 25 lat związana z Teatrem Żydowskim w Warszawie; dyrektor artystyczna „Fundacji na Wsi” Europejskiego Centrum Promocji Kultury, Sztuki i Ochrony Przyrody Kurpi i Podlasia; organizatorka festiwali sztuki ludowej; dyrektor programowa Etnicznego Impresariatu Artystycznego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: „Listy z Moskwy”

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl