spektakl

Loda Halama – Solo Impresje

spektakl

Loda Halama – Solo Impresje

Loda Halama – Solo Impresje - Bilety na spektakl teatralny
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Pokaz choreograficzny w stylu Lindy Hop i flamenco. W pokazie "Loda Halama solo impresje" Dominiki Jarosz zostały wykorzystane wspomnienia Lody Halamy z książki "Moje nogi i ja". Będzie można także usłyszeć jeden z przedwojennych przebojów napisanych specjalnie dla Lody, "A ja mam nogi", we współczesnej aranżacji kompozytora i pianisty Jakuba Pałysa.

"Dzięki projektowi mogłam poznać tancerkę, która w przedwojennej Warszawie zyskała niezwykłe uznanie. Rzesze warszawiaków ciągnęło do teatru właśnie dla niej. Czym czarowała Warszawę Loda Halama? Do legendy przeszły jej nogi, ale należy pamiętać, że przede wszystkim była to artystka wszechstronna. Szeroki wachlarz umiejętności tanecznych, wokalnych i talent aktorski sprawił, że to właśnie z jej legendą, chciałam się w tym projekcie zmierzyć".- mówi Dominika Jarosz (autorka projektu, performerka, wokalistka, tancerka, kompozytorka, freelancerka).

Projekt powstał dzięki półrocznemu stypendium artystycznemu Miasta Stołecznego Warszawy na rok 2020. Pokaz składa się z kilku scen, w których pojawiają się choreografie w stylu Lindy Hop (tańca swingowego z lat 20. i 30. poprzedniego stulecia) do utworu zagranego przez orkiestrę Edwarda Czernego czy flamenco do utworu „Asturias” Isaaka Albeniza, inspirowane archiwalnymi filmami („Fredek uszczęśliwia świat”, „Prokurator Alicja Horn”) oraz zdjęciami Lody wykonanymi między innymi przez Benedykta Dorysa czy Maurice’a Seymoura. W pokazie zostały wykorzystane wspomnienia Lody z książki napisanej przez nią samą, „Moje nogi i ja”, dotyczące jej relacji z ojcem, z jej drugim mężem – Georgesem, oraz mężczyznami-artystami, których miała okazję spotkać na swojej drodze.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Loda Halama – Solo Impresje

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl