Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

spektakl

"MI SIE" - spektakl Teatr Chrząszcz w Trzcinie

spektakl

"MI SIE" - spektakl Teatr Chrząszcz w Trzcinie

"MI SIE" - spektakl Teatr Chrząszcz w Trzcinie - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Inspiracją dla najnowszego spektaklu Teatru Chrząszcz w Trzcinie jest dzień codzienny rodziny z małym dzieciątkiem, które ze względów oczywistych nie przejmuje się harmonogramem dnia rodziców, a najwięcej chęci do zabawy ma wtedy, kiedy trzeba iść spać. Małe MISIO ma swoje pomysły na zabawę i wciąga w nie całą widownię. Kanwą spektaklu są próby uśpienia najmłodszego członka rodziny przez rodzinę MISIÓW. U źródeł inspiracji stylistycznych leżą matrioszki i wańki-wstańki – zabawki z tradycji rosyjskiej i japońskiej.

Wartości dydaktyczne
Przedstawienie jest zrealizowane w nurcie teatru najnajowego, więc możemy się spodziewać przyjaznej atmosfery, bliskich relacji z widzem, spokojnych, naturalnych, wykonywanych na żywo dźwięków i oszczędnej kolorystyki. Scenografia utrzymana jest w konwencji czerni i bieli, a kształty oparte o kształt trójkąta. Wyraziste kształty i proste kolory wspomagają rozwój małego człowieka, działania w sekwencjach porządkują umysł, proste, pojedyncze słowa zachęcają do mówienia. Nie zabraknie też elementów integracji sensorycznej, tak ważnej dla rozwoju w pierwszych latach życia. Rodzice być może odkryją nowe sposoby usypiania maluchów, a może nawet nowe sposoby na zabawę, a może jedno i drugie.

Dostosowane do sytuacji epidemicznej
Interakcja aktorów z dziećmi sprowadzona jest do zabaw opartych o stopy – chodzenie po wybranych kolorach i fakturach rozwija sensorycznie, a jest bezpieczniejsze ze względów epidemiologicznych niż dotykanie rękoma. Aktorzy nakładają też w trakcie integracji sympatyczne „misiowe” maseczki.
Czas trwania ok. 30 min + 15 min. zabawy

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: "MI SIE" - spektakl Teatr Chrząszcz w Trzcinie

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl