spektakl

"MOTYL" - spektakl teatru tańca

spektakl

"MOTYL" - spektakl teatru tańca

"MOTYL" - spektakl teatru tańca - Bilety na spektakl teatralny
Dodaj do ulubionych
Ulubione

BILET NORMALNY 10 PLN,
BILET ULGOWY 5 PLN (os. niepełnosprawne, seniorzy, pracownicy instytucji kultury).

Zapraszamy na spektakl, pt."MOTYL” opowiadający o reżimie panującym w szkole baletowej, poświęceniu w drodze do realizowania pasji i spełniania swoich marzeń, przygotowany przez młodzieżowy Teatr Tańca AFERA w Służewskim Domu Kultury.

Spektakl dedykowany jest młodzieży z klas V-VIII szkoły podstawowej, klas ponadpodstawowych oraz dorosłym.

Spektakl jest wystawiany w sali widowiskowej Służewskiego Domu Kultury w Warszawie przy ul. Bacha 15 (metro SŁUŻEW).

Rezerwacje grupowe i pytania proszę kierować na adres mailowy: rezerwacje@sdk.waw.pl

O grupie: https://sdk.waw.pl/warsztaty/dzieci/teatr-tanca-afera

Teatr Tańca AFERA: https://www.facebook.com/aferakontra/

Spektakl młodzieżowego teatru tańca pt. "MOTYL", oparty jest na tańcu i słowie.

Reżyserką i autorką choreografii do spektaklu jest Magdalena Golla, występuje teatr tańca AFERA z Służewskiego Domu Kultury.

Tematem spektaklu jest reżim panujący w szkole baletowej. Scenariusz inspirowany jest wspomnieniami absolwentek szkół baletowych. Po spektaklu, zapraszamy na dyskusję z reżyserką i aktorkami.

Poruszeni głośną sprawą jednej z uczennic, chcemy wspólnie z widownią zastanowić się, ile człowiek jest w stanie znieść, aby podążać za swoim marzeniem, a kiedy już tam dotrze - czy nie zgubił po drodze czegoś cennego?

Spektakl zawieszony między tańcem, słowem, wspomnieniami tych, które to przeżyły...

Tak jak w każdym zawodzie, na sukces składa się wiele elementów. Dla baletnicy, podstawowym kryterium jest posiadanie odpowiednich warunków fizycznych, trochę, a najlepiej dużo talentu, końskiego zdrowia, wytrzymałości słonia, uporu osła, połączonego z pracowitością mrówki.

Panuje przekonanie, że szkoła baletowa to ciężka praca fizyczna, pot i łzy…
Jest znacznie gorzej. To wojskowa dyktatura. Nawet najzdolniejsza, ale młoda baletnica, nie ma szans zatańczenia głównej roli, musi czekać w kolejce, przechodząc kolejne stopnie kariery. A czas dla tancerki jest nieubłagany.

TWÓRCY:
reżyseria / choreografia
Magdalena Golla

nagłośnienie
Jarek Regulski

oświetlenie
Karol Jagusiak

koncepcja graficzna / multimedia
Jacek Zieliński

zdjęcie tytułowe
Łukasz Wielgo / F22 studio

Występuje Teatr Tańca AFERA.

Jest to już piąta produkcja Teatru Tańca AFERA. Wcześniejsze: "UCIEKINIER", "ID..EGO..SUPER", "KRÓLOWA", "WSZYSTKIE NIEPRZESPANE NOCE", prezentowane były na festiwalach i konkursach teatralnych w kraju i za granicą zbierając pochlebne opinie krytyków teatru amatorskiego.
"MOTYL", nagrodzony został pierwszą nagrodą podczas XXV Mazowieckiego Przeglądu Teatrów Dzieci i Młodzieży im. Piotra Grabowskiego "MASKA" w Warszawie.

Spektakl, zdobył także uznanie podczas międzynarodowego festiwalu teatrów młodzieżowych "interTWINed 2019" i został zaprezentowany młodzieży z Polski, Niemiec, Francji, Włoch, Estonii i Irlandii w Piccolo Theater w Cottbus (Niemcy).

W 2019 r., zespół AFERA uczestniczył w projekcie "PORANDO NO KODOMOTACHI - ZNACZY DZIECI Z POLSKI", w ramach którego, wspólnie z Fundacją im. Ireny Kwiatkowskiej uczestniczył w 10 dniowym turnee po Japonii, na zaproszenie Polsko-Japońskiego Towarzystwa Wymiany Kulturalnej (POLJA).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: "MOTYL" - spektakl teatru tańca

Zdolne dziewczyny, niech dalej ćwiczą i się rozwijają, bo stać je na więcej.
Nygus 30.10.2019 14:57

Polecane z kategorii spektakl