spektakl

Marysia ma Rysia

spektakl

Marysia ma Rysia

Marysia ma Rysia - Bilety na spektakl teatralny

Każdy ma jakieś oczekiwania względem życia. Może nie każdy, ale… prawie każdy. Bo, od życia powinno się oczekiwać – a jakże! Przecież, jedynie marzenia wymarzone mają szansę się spełnić, prawda?

Marzenia ma również Marysia, tytułowa bohaterka muzycznego przedstawienia dla całych rodzin (a szczególnie dla dzieci w wieku 3+). Zapragnęła wyjątkowo mocno, aby w dniu swoich urodzin dostać od kochanych rodziców rybkę. Taką w akwarium. Ale, nie byle jaką – złotą rybkę. Czasami jednak trudno spełnić marzenia. Rodzice zamiast upragnionej rybki podarowali Marysi… glonojada.

Glonojad, o szlachetnym imieniu Ryszard, jest równie rozczarowany faktem, że został Marysi sprezentowany, jak ona tym, że otrzymała go w prezencie. Nawet to, że Rysio potrafi w niewytłumaczalny sposób teleportować Marysię w podwodną, kolorową toń swojego akwarium tego nie zmienia.

Czy Marysia spełni wreszcie swoje marzenie i zostanie właścicielką rybki, ale złotej? Czy Rysiowi uda się wrócić do sklepu akwarystycznego? Czy rezolutna, choć uparta dziewczynka i sprytna, choć uszczypliwa rybka pomogą sobie nawzajem? Czy wreszcie zrozumieją, że to czego pragną nie jest tym, czego potrzebują?

„Marysia ma Rysia” to spektakl o tym, że prawdziwą przyjaźń można odnaleźć w najmniej spodziewanym dla siebie miejscu i momencie. To także opowieść o radości i spokoju, jakiego dzięki wsparciu przyjaciela można doświadczyć. I o tym, że nie warto żywić urazy i pielęgnować żalu.

Podczas przedstawienia można usłyszeć śpiewane na żywo, oryginalne piosenki napisane specjalnie na potrzeby spektaklu, jak również popularne przeboje dla najmłodszych. Te ostatnie to znane wszystkim (a na pewno, prawie wszystkim) przedszkolakom, choć wykonane w nowych aranżacjach, szlagiery, jak ponadczasowy „Jestem sobie przedszkolaczek”, nieśmiertelny „Stary niedźwiedź mocno śpi”, czy chwytający w żelazny uścisk i ściskający bezlitośnie serce „Jesteśmy jagódki”.

REALIZATORZY:
Reżyseria - Agnieszka Płoszajska
Autor scenariusza - Emil Płoszajski
Muzyka - Ignacy Wiśniewski
Kostiumy i scenografia - Aleksandra Harasimowicz
Ruch sceniczny (konsultacje) - Michał Cyran

OBSADA:
Marysia - Julia Ostaszewska
Glonojad - Bartłomiej Sudak
Mama Marysi, Ślimak Robert, Rozgwiazda Patrycja, Jagódka - Justyna Kacprzycka
Złota Rybka, Niedźwiedź Zachary, Jagódka - Mateusz Deskiewicz

Dubler ról męskich - Łukasz Walczak

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Marysia ma Rysia

Polecam ! Super spektakl dla dzieci i dorosłych :) Serdeczne pozdrowieni dla glonojada ;)
Niesamowity klimat i gra aktorska. Wspaniała zabawa dla dużego i małego. Córka do dziś wspomina i śpiewa piosenki że spektaklu. Polecamy wszystkim bardzo serdecznie
Wspaniale przedstawienie. Córka zachwycona
Byliśmy z córką - prawie 4 lata. Przedstawienie żywo ją zainteresowało, z uwagą śledziła wydarzenia a o to się trochę obawialiśmy bo to było jej pierwsze wyjście do teatru. Polecamy bardzo na 1 wizytę w teatrze.
Przedstawienie bardzo fajne, nasza córka lat 5 bawiła się doskonale a już zupełnym zaskoczeniem było pojawienie się pod koniec spektaklu Świętego Mikołaja. Pan Złota Rybka imponował wokalem, przedstawienie z mądrym morałem. Super!!!
Andre2410 10.12.2019 10:14
Bardzo fajne przedstawienie. Dzieci były zachwycone
Małgosia 14.11.2019 12:32
Bardzo dobre przedstawienie. Mądre, zabawne i ciekawe. Moja 4-letnia córka chce iść ponownie :) I to prawda, że w trakcie przedstawienia śpiewają też dzieci z widowni - wychodzi to bardzo naturalnie i spontanicznie.
Ola_Mama 03.06.2019 10:57
Wspaniały spektakl, piękne kostiumy, scenografia i wspaniali aktorzy. Polecam
Rewelacja! Syn ma 5 lat i bardzo mu się podobało przedstawienie. Dorosłym też.
Agnieszka 02.06.2019 19:33

Polecane z kategorii spektakl