Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

spektakl

Matka Polka Terrorystka

spektakl

Matka Polka Terrorystka

Matka Polka Terrorystka - spektakl

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza naniezwykły monodram w wykonaniu Anety Todorczuk-Perchuć: aktorki teatralnej, filmowej i telewizyjnej. Sztukę „MATKA POLKA ,TERORYSTKA” napisała Katarzyna Wasilewska – pisarka, psycholożka, dziennikarka, wielbicielki historii z życia wziętych, a wyreżyserował ją Marcin Hycnar – aktor Teatru Narodowego. Monodram grany był w Teatrze Polonia.
Młoda kobieta zabiera nas w podróż do samego jądra wielkomiejskiego piekła. Razem z nią odkrywamy nowy wymiar rzeczywistości, pełnej pułapek i przeszkód. Po drodze przeżywamy poród w piwnicy podczas Powstania Warszawskiego, śledzimy z niepokojem losy kaczek i gołębi nafaszerowanych ładunkami wybuchowymi, obserwujemy dziecko podróżujące po mieście w wózku do zadań specjalnych i - paradoksalnie - śmiejemy się do łez. Sztuka opowiada w pełen ironii i humoru sposób o wykluczeniu: o tym co się dzieje z człowiekiem, który wypadł poza nawias. Jednocześnie zostajemy zmuszeni do konfrontacji ze swoją niechęcią, brakiem empatii, z własną słabością i tym, co każe nam sądzić, że honor jest ważniejszy od zupy pomidorowej. Kobieta ujawnia przed nami kolejne szczegóły kryminalnej zagadki, której bohaterką stała się zupełnie niechcący. Jej opowieść nie jest jednak tylko historią młodej matki – to głos wszystkich, którzy czują się niewidzialni, niepotrzebni, niewysłuchani.
Spektakl ten, to prawdziwa mieszanka wybuchowa: komizm sytuacyjny przeplata się tu z mrożącymi krew w żyłach zwrotami akcji.

Spektakl odbędzie się 11.02.2023 o godz. 17.00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
Karty wstępu w cenie 30 zł dostępne są w kasie Nowodworskiego Ośrodka Kultury i na biletyna.pl

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Nowy Dwór Mazowiecki

Brak wydarzeń w: Nowy Dwór Mazowiecki

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Matka Polka Terrorystka


Jak działają recenzje?
Cudowny spektakl. Daje dużo do myślenia nad sprawami oczywistymi o których każdy na pierwszy rzut oka wie, ale nie zastanawia się na codzien. Świetna gra, fajna zabawa, bardzo dobrze sprawdzony czas.
Aneta 12.02.2023 22:03
Madra sztuka, pokazujaca macierzyństwo bez fałszywego lukru. Powinna być wystawiana w urzędach miejskich i gminnych:-), aby urzędnicy wyciągnęli wnioski. Gra aktorska na wysokim poziomie.
Ewa 12.02.2023 21:44
Świetny spektakl. Życiowa prawda w zabawny sposób wyrażona na scenie. Brawa dla Pani Teodorczuk-Perchuć za talent aktorski i kondycję (ten wózek... , ale kto jak nie Matka Polka Terrorystka da radę go wnieść na każde piętro;-). Polecam!!!
Zadowolona z występu 12.02.2023 14:08

Polecane z kategorii spektakl