spektakl

Merylin Mongoł - Agata Kulesza, Marcin Dorociński i inni

spektakl

Merylin Mongoł - Agata Kulesza, Marcin Dorociński i inni

Merylin Mongoł - Agata Kulesza, Marcin Dorociński i inni - Bilety na spektakl teatralny

przekład - JERZY CZECH
reżyseria - BOGUSŁAW LINDA
scenografia - MAŁGORZATA SZCZĘŚNIAK
kostiumy - OLGA MOKRZYCKA-GROSPIERRE
światło - PROT JARNUSZKIEWICZ
opracowanie muzyczne - FABIAN WŁODAREK, ROBERT SIWAK, BARTŁOMIEJ KRAUZ

muzykę na żywo wykonują: Bartłomiej Krauz, Fabian Włodarek i Robert Siwak.

Jedna ze starych prawd głosi, że prawdziwa i odpowiedzialna sztuka powinna być z tymi, którzy cierpią, których boli życie, którzy nie mieli tyle szczęścia co inni. Nikołaj Kolada, uważany za najwybitniejszego współczesnego dramatopisarza rosyjskiego, podziela ten pogląd. Jego głośna, grana na całym świecie sztuka "Merylin Mongoł" niczego nie ubarwia i nie upiększa. Świat w niej przedstawiony jest ciemny i dotkliwie bolesny, choć nie brak w nim wielkich i pięknych marzeń. Oto urodziwa, ale za to łatwowierna, niezbyt rezolutna Olga - zaniedbywana przez matkę, poniżana przez siostrę alkoholiczkę i wykorzystywana przez draba z sąsiedztwa - marzy o szczęśliwym życiu w wielkim mieście. Chce wyjechać ze swojej prowincjonalnej dziury, zerwać beznadziejny romans, spróbować żyć inaczej. Nadzieja pojawia się wraz z przyjazdem Aleksego - oczytanego, nieśmiałego i delikatnego. Tyle tylko, że marzenia Olgi nikogo nie obchodzą i nie wzruszają. Całe miasteczko żyje oczekiwaniem na ogłoszony przez lokalną wróżkę koniec świata.

Czas trwania spektaklu: 2 godz.
SPEKTAKL DLA WIDZÓW PEŁNOLETNICH

Inna - AGATA KULESZA
Olga - OLGA SARZYŃSKA
Misza - MARCIN DOROCIŃSKI
Aleksy - DARIUSZ WNUK

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Merylin Mongoł - Agata Kulesza, Marcin Dorociński i inni

sztuka nowoczesna. polecam
Sztuka fantastyczna, aktorzy fenomenalni wszyscy nie tylko moja ulubiona Agata Kulesza. polecam wszystkim !!!!
Bardzo słaby spektakl. Jesteśmy bardzo rozczarowani. Szkoda pieniędzy. Nazwiska skusiły, czekaliśmy na ucztę a obraz, język, scenografia brzydkie, budzące niesmak. Poziom występu aktorskiego dwojga głównych aktorów żenujący. Agata Kulesza ratowała całość aktorsko ale nieskutecznie.
Beznadziejność, brak perspektyw, marzenia o wyrwaniu sie z prowincjonalnego miasteczka w wykonaniu moich ulubionych aktorów. Znakomita sztuka, ktorej akcja rozgrywa się w zabitej dechami dziurze gdzieś w Związku Radzieckim ale równie dobrze moglaby sie rozgrywać w większości takich miasteczek na całym świecie. Polecam obejrzeć!!!
Wspaniały spektakl. Aktorzy cudowni. Szczególny zachwyt wyrażam nad grą pani Olgi. Po prostu rewelacja!
Gra Aktorów wspaniała. Pani Agata Kulesza wybitna w tej roli. Szkoda tylko że bilety takie drogie.
Spektakl świetnie zagrany. Absolutnie znakomicie wypadła Agata Kulesza - wielkie brawa! Scenografię oceniamy średnio pozytywnie. Cały spektakl ma dobre tempo. Dobrze rozplanowany jest ruch sceniczny - na tak dużej scenie. W sumie - sukces.
Rewelacja ! Co za kreacje aktorskie, piękne teatralne zabiegi, gra świateł. Gorąco polecam!
Wspaniałe przedstawienie. Polecam.
Spektakl przyniósł niestety wielkie rozczarowanie. Pierwszy raz wyszłam z teatru i to przed końcem pierwszego aktu.
Rewelacja, mistrzowska gra aktorska. Niezapomniany wieczór.
Przedstawienie wyborne! Gwiazdka mniej za system sprzedaży biletów. Bilety były prezentem urodzinowym dla żony - koniecznie chciałem w pierwszym rzędzie na środku. Tak też zakupiłem sugerując się grafiką, na której wyraźnie zaznaczona była scena i pierwszy rząd. Na miejscu okazało się, że jednak od pierwszego rzędu było jeszcze pięć, czy sześć do sceny :/ Na szczęście aktorzy swoją grą zrekompensowali ten drobny zgrzyt.
Bardzo dobrze spędzony czas, spektakl bardzo ciekawy, gra aktorska fenomenalna. Polecam.
Serdecznie polecam obejrzenie występu, to był bardzo mile spędzony czas. Rewelacyjna gra aktorów dobrze oddająca emocje bohaterów. Tematyka dramatyczna lecz nie zabrakło w niej drobnych wstawek komediowych, które owocowały rozbawieniem publiczności. Spektakl zakończony gromkimi brawami na stojąca całej widowni.
Dobra zabawa, miło spędzony czas :)
Super gra aktorska, fajnie spędzony czas!
Spektakl z gatunku trudnych ale ze względu na to, że jest nazbyt prawdziwy.Szokuje bo uświadamia, że zawsze i wszędzie gdzieś jest źle... bo tak wygląda życie nawet może w najbliższej okolicy tuż za ścianą.
Bardzo dobre przedstawienie, świetna gar Agaty Kuleszy, ogólnie dobra gar aktorska, zepsuty microport Dorocińskiego to kompromitacja Teatru Muzycznego
Świetna sztuka,mistrzowskie wykonanie,wrócę przy najbliższej okazji ;) Uczta dla ducha .... Dziękuję
Świetnie napisana sztuka i świetne wykonanie. Nareszcie przyjazdowy spektakl nie- farsa.
rewelacyjny spektakl, gra na najwyższym poziomie, niesamowite emocje,
Bardzo dobra gra aktorska, słaby scenariusz.
Monika. Koszewska1@gmail.com 26.01.2016 10:23
co złego to ten obiekt (teatr muzyczny w gdyni). Świetni aktorzy i dobra sztuka z trudem przykrywali to jak beznadziejna jest sala teatru muzycznego. Na dodatek dano aktorom skrzypiące mikrofony, w sztuce która na tym bardzo artystycznie ucierpiała. a wystarczyło nie wyprzedawać Balkonu II i zagrać bez wspomagania
Spektakl warty obejrzenia, a przede wszystkim wspaniała gra aktorska!
Agata Kulesza i Marcin Dorociński- niesamowity popis aktorski, ale młodzi też dawali radę. Naprawdę warte obejrzenia. Duże wydarzenie!
Merylin Mongoł - koncert gry aktorskiej . Każdy z aktorów miał swoje "pięć minut " a publiczność wbijana była w fotel. Czekam na następne spektakle.
Dla lubiących dość niewyszukaną i trochę wulgarną komedię. Spektakl składający się prawie wyłącznie z samych gagów. Jednak pewien niepokój na koniec pozostaje - warto.
Doskonały spektakl, świetnie zagrany przez wszystkich aktorów przy czym Agata Kulesza i Marcin Dorociński są zdecydowanie mistrzami świata. Zdecydowanie polecam!
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii spektakl