spektakl

Metafizyka dwugłowego cielęcia

spektakl

Metafizyka dwugłowego cielęcia

Metafizyka dwugłowego cielęcia - Bilety na spektakl teatralny

Ceny biletów: 65 zł w przedsprzedaży do 30.09, i 75 zł od 1.10.

Teatr Witkacego z Zakopanego prezentuje spektakl na podstawie dramatu Witkacego napisanego w 1921 roku - w siedem lat po jego wyprawie w egzotyczne kraje z etnografem Bronisławem Malinowskim porusza uniwersalne problemy. Oto młody człowiek usiłujący dociec prawdy o swoim pochodzeniu i skomplikowanych związkach rodzinnych, musi samookreślić się w świecie pełnym ograniczeń mentalnych i społecznych. Ten współczesny dyskurs o dojrzewaniu i kształtowaniu się osobowości, o tożsamości kulturowej, rodzinnej i społecznej, analizuje związki między procesem kształtowania się autokreacji młodej jednostki, a ograniczeniami, jakie stawia przymus kulturowy czy społeczna dyscyplina.
Spektakl wzbogaca propozycję repertuarową Teatru Witkacego o kolejną pozycję opartą na twórczości Patrona Teatru - Stanisława Ignacego Witkiewicza.
W scenariuszu wykorzystano fragmenty tekstu "O martwej materii" Prof. Andrzeja Górskiego oraz "Praw Murphy'ego".
W spektaklu wykorzystano fragmenty utworów: "A Three - Legged Workhorse", "Villa Del Refugio", "Threads", "Leather Wings", "The Mighty Rio Graande", "They Move on Tracks of Never - Ending Light" Zespołu THIS WILL DESTROY YOU "Passacali della vita" Tragicomedia, "Sandstorm" Zakkir Hussain.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Metafizyka dwugłowego cielęcia

Nie ma co pisać, żadne słowa nic tu nie znaczą, po prostu genialna.

Polecane z kategorii spektakl