spektakl

Mianujom mie Hanka

spektakl

Mianujom mie Hanka

Mianujom mie Hanka - Bilety na spektakl teatralny

Nagroda Teatralna "Złota Maska" w województwie śląskim za rok 2016 w kategorii AKTORSTWO - ROLA KOBIECA za rolę Hanki w monodramie "Mianujom mie Hanka".
Tekst Alojzego Lysko poraża i oczyszcza. Jest prosty, szlachetny i prawdziwy.
Mówi o śląskich losach, w których odnajdujemy echa rodzinnych opowieści.
Znakomita Grażyna Bułka przekracza granicę aktorskiej kreacji. Za sprawą jej talentu i znakomitego tekstu znów siedzimy przy kuchennym stole i słuchamy mamy, babci lub ciotki, przełykając łzy.
A w tle Śląsk. Ziemia przeklęta i święta.

Znakomity tekst Alojzego Lyski - "Opowieść górnośląska". Zdobył Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek. Nie zmieniliśmy w nim ani jednego słowa, ale tytuł - za zgodą autora, zamieniliśmy na "Mianujom mie Hanka".
Spektakl powstał we współpracy z Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.
Tytuł wydania książkowego: "Jak Niobe. Opowieść górnośląska".
Spektakl dla wszystkich – ale w języku śląskim.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Mianujom mie Hanka

Znakomita, przejmująca opowieść o górnośląskim losie - spektakl obowiązkowy dla zrozumienia lokalnej historii, ludzi i ducha miejsca. Adaptacja tekstu Alojzego Lyski w interpretacji Grażyny Bułki to niezwykle intensywne przeżycie, na które nie można być obojętnym. Próba odtworzenia tego co mogła czuć matka Ślązaczka, której dzieci mamione szczęśliwymi wyspami narodowych ojczyzn miażdżył walec dziejów w XX wieku. Ogrom nieszczęść i ich intensywność skupiona w jednej rodzinie zdumiewają i przez ich nazwanie, wypowiedzenie prowadzą Widza do katharsis. Dla osób spoza Śląska konieczne do zrozumienia treści będzie choć skrótowe zapoznanie się z nieprzystającą do szkolnej nauki historią tej ziemi. Sztuka - dla każdego, ale najwięcej dla autochtonów. By zapłakać, pamiętać i edukować.
Monodrama wspaniała. Trochę za duża sala, Bez nagłśnienia w tylnich rzędach kiepska słyszalność
Wspaniały spektakl, to historia ,którą znam z opowieści mojej Mamy , to historia mojej rodziny , Wzruszające dla mnie było tym bardziej ,że Pani Grażyna Bułka z wyglądu przypominała mi moją Mamę,która w wieku 93 lat zmarła w tym roku w styczniu .Hanka ( Pani Grażyna) nawet nos wycierała takim samy gestem jak moja Mama. Gra aktorka Pani Grażyny ( mojej krajanki ze Świętochłowic) ZNAKOMITA , nie wiem jak przeleciało 75 minut spektaklu , chwiałoby się jeszcze siedzieć i słuchać . Dziękuję za porcję znakomitej gry aktorskiej ,porcję wspomnień i wzruszeń .
Moja ocena to ,, 100" na pięć możliwych.
Fantastyczny spektakl. Byłam na nim drugi raz i ponownie się wzruszyłam. Pani Grażyna Bułka jest cudowna w roli Hanki. Gorąco polecam. 👏👏👏👏👏👏👏
Piękny monodram o zawiłych i trudnych losach Ślązaków. Pani Bułka rewelacyjna w swojej roli. Ogromna dawka emocji. Polecam gorąco!
było super, sama rzeczywistość sprzed dziesiąt lat, tak było, przypomniały mi się dziadkowie, pradziadkowie. Pochodzę z rodziny górniczej.
Wspaniała wzruszająca opowieść z dobra dozą humoru
Wspaniały występ ,bardzo uczący ,doskonała gra aktorska ,wielkie brawa
Znakomity spektakl jeszcze znakomitsze wykonanie Pani Grażyny Bułki.Polecam go wszystkim ludziom młodym i powiem po naszymu gorolom,którzy nie znają historii prawdziwej o Ślasku i Ślazakach.
Najlepszy Śląski spektakl!! Mistrzowska gra aktorska ! polecam każdy Ślązak powinien to zobaczyć !
Polecam !!!! jest śmiech i są łzy , ogromne wzruszenie i ciarki na całym ciele .... Gra aktorska wspaniała , bardzo ale to bardzo mi się podobało . Obawiam się, że przesłanie zrozumieją tylko Ślązacy
rewelacyjny spektakl. Pani Grażyna bezkonkurencyjna :) polecam
Bardzo wzruszające przedstawienie.
Cudowny spektakl, poruszajacy, wzruszajacy, pelen zyciowego optymizmu mimo, ze czasem przez lzy.. Rewelacyjny kontakt odtworczyni glownej roli z publicznoscia - mialam wrazenie, ze siedze i slucham opowiesci mojej babci... Jeden z lepszych spektakli jakie widzialam w zyciu! dziekujemy za te emocje, sa one bezcenne!
Niesamowita Grażyna Bułka ! To była po prostu Hanka, która opowiedziała nam historię swojego trudnego i zawikłanego życia Ślązaczki, żony, matki. Spektakl powinien zobaczyć KAŻDY, kto mieszka na Śląsku.
polecam. tę sztukę powinien obejrzeć każdy mieszkaniec Polski...
Sztuka bardzo trudna o niezwykle złożonych losach Ślązaków - zagrana koncertowo!
Niesamowite emocje! Niesamowita Pani Grażyna! Prawda, o której ciągle mało się mówi i pisze Nie pamiętam kiedy na spektaklu polało mi się tyle łez! I na szczęście pomimo paru śmiechów na sali na początku, reszta spektaklu w pełnej ciszy!
Mistrzowska, wzruszająca gra aktorska, mocny, pouczający tekst, wartość edukacyjna! Warto zobaczyć!
Są w życiu chwilę które zapadają w sercu na zawsze, to była ta chwila, polecam. Znakomita gra aktorska.

Polecane z kategorii spektakl