spektakl

Międzynarodowy Dzień Tańca w KCC

spektakl

Międzynarodowy Dzień Tańca w KCC

Międzynarodowy Dzień Tańca w KCC - Bilety na spektakl teatralny

Międzynarodowy Dzień Tańca

Zapraszamy do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Tańca, który, podobnie jak na całym świecie, będziemy obchodzić w sobotę 29 kwietnia. W programie: prezentacja spektaklu Grupy Wokół Centrum „Płaczki” oraz impreza taneczna w skarpetkach!

29 KWIETNIA / STUDIO KCC

18.00 „Płaczki” Grupa Wokół Centrum
bilety: 10 zł
ZOBACZ FILM

19.30-21.30 OPEN DANCE SOCKS PARTY
UWAGA - tańce adresowane NIE TYLKO DO TANCERZY! ;)


"Płaczki", Grupa Wokół Centrum

tańczą: Agata Moląg, Monika Świeca, Marta Wołowiec
koncepcja i choreografia: Agata Moląg

Beksa.
Płacze-nie-becze!
Że aż tchu brak.
Takie życie.
Taki zawód.
Czasem po prostu nie chce się z nikim gadać.
Czasem ból jest zbyt silny.
Wszystko się już stało, tego już nie zmienisz.
Rycz!
I daj żyć innym.
Profesjonalnie. Na pokaz.
Lament. Histeria. Szloch.
Że och!

Martwisz się czasem czy „Twoje życie coś znaczy”? Co po sobie zostawisz? I kto za Tobą zapłacze? Nic się nie martw! Załatwi się. Takich.

fot. Klaudyna Schubert

RECENZJE:

https://pieonthecherry.wordpress.com/2016/03/21/review-around-centre-groups-mourners/ autor: Liliana Guevara Opińska

http://teatrdlawas.pl/artykuly/873-placzki-smieszki autor: Judyta Pogonowicz

http://www.teatralia.com.pl/nie-rycz-mala-nie-rycz-placzki/ autor: Aleksandra Spilkowska

http://taniecpolska.pl/krytyka/349 autor: Alicja Müller

Grupa Wokół Centrum

Aby w pełnym wymiarze realizować misję artystyczną Krakowskiego Centrum Choreograficznego, w marcu 2015 roku tancerki Centrum zawiązały kolektyw Grupa Wokół Centrum.

Idea powstania Grupy wyrosła z głębokiej potrzeby współpracy z innymi twórcami, zrzeszonymi lub niezależnymi, owocującej bogactwem inspiracji i różnorodnością w budowaniu scenicznego przekazu. Wierzymy, że tylko spotkania, a czasem nawet zderzenia odmiennych estetyk ruchowych, poglądów na sztukę, budują nową jakość. Interesuje nas to, co powstaje na styku. Wymiana inicjuje w nas kreatywny rozwój, a poznawanie tego co odmienne, pozwala na stopniowe klarowanie się własnego języka scenicznego wyrazu.

Czerpiemy z tego co prywatne, niesceniczne, parateatralne, czasem uznane powszechnie za nieprofesjonalne, aby budować kompozycje bliższe widzowi mentalnie. Artyzmu szukamy w prostocie, przekazu w cytatach z życia, a smaku i waloru w ruchu. Nigdy nie zapominamy o tym, że jesteśmy tancerzami, a więc ruch jest naszym głównym narzędziem. Jednocześnie nie zapominamy o tym, że uwielbiamy być widzami-pokazujemy na scenie tylko to, co same chciałybyśmy zobaczyć.

Trzon Grupy stanowią tancerki Centrum trenujące ze sobą regularnie w stałym składzie: Agata Moląg, Monika Świeca i Marta Wołowiec. To one, w zależności od koncepcji, zapraszają do współpracy zagranicznych gości, niezależnych lub zrzeszonych twórców, tancerzy, performerów czy aktorów.

Pierwszą deklaracją artystyczną była premiera spektaklu „Makia” w wykonaniu Marty Wołowiec i Moniki Świecy w choreografii Agaty Moląg.

Grupa Wokół Centrum sprawuje opiekę nad wydarzeniami i obszarem działań edukacyjnych w KCC: tworzy program Małego Teatru Ruchu, Pracowni METAfizyczna oraz program warsztatów i kursów, produkuje własne spektakle, realizuje projekty artystyczne, nawiązuje kontakty i poszukuje zagranicznych partnerów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Międzynarodowy Dzień Tańca w KCC

Rewelacja! Byle wiecej takich wydarzeń!

Polecane z kategorii spektakl