spektakl

Miłek Opiłek - Festiwal Teatrów dla dzieci Kraków 2018

spektakl

Miłek Opiłek - Festiwal Teatrów dla dzieci Kraków 2018

Miłek Opiłek - Festiwal Teatrów dla dzieci Kraków 2018 - Bilety na spektakl teatralny

Miłek Opiłek - Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana - Będzin

Festiwal Teatrów dla dzieci Kraków 2018

Spektakl jest bajką dla dzieci, która ma pokazać młodemu widzowi, ku przestrodze, czym jest uzależnienie.

Tytułowego Miłka-Opiłka poznajemy podczas zabawy z innymi członkami zwierzęcej społeczności na jakiejś polanie, w jakimś lesie. Atmosfera panująca wśród owej społeczności jest bardzo przyjemna, jednak główny bohater czuje się wyobcowany. Ma wyjątkowo niskie poczucie własnej wartości, przez co wydaje mu się, że nie zasługuje na sympatię innych. Nie chcąc przyznać się do problemu ze sobą, obarcza winą leśnych towarzyszy, których nazywa nudnymi i cukierkowymi.

Spotkany pewnego dnia Lis opowiada naszemu bohaterowi o miejscu skąd można dosięgnąć Słońca, którego spożycie powoduje, że cały świat staje się bardzo kolorowy i przyjemny a jego konsument lubiany i podziwiany. Miłek postanawia dostać się do tego właśnie miejsca. Lis zgadza się zaprowadzić baranka TAM, jednak pod warunkiem, że ten będzie miał zasłonięte oczy. Nasz bohater dostaje to, o czym marzył. Świat po zjedzeniu Słońca jest wspaniały, mieni się prawie wszystkimi kolorami, zwierzęta wydają się być sympatyczniejsze a Miłek staje się duszą leśnego towarzystwa.

Jednakże po euforii spowodowanej stanem upojenia słońcem, nastaje moment, kiedy czar przestaje działać. Miłek ma poparzony pyszczek, bardzo boli go brzuch a całe otoczenie go irytuje. Lis podpowiada, że na poparzenia i ogólnie nienajlepszy stan, najlepszym lekarstwem jest… kolejny kęs Słońca. I tym razem zgadza się zaprowadzić Miłka w miejsce skąd można je dosięgnąć, jednak teraz baranek musi za tę usługę zapłacić. Miłek znajduje sposób na okazanie wdzięczności i od tej chwili regularnie zjada Słońce, a że stan euforii staje się coraz krótszy i pysk piecze coraz bardziej, musi on coraz częściej zwracać się do Lisa o pomoc a ten – oczywiście nie za darmo – prowadzi go do Słońca.

Zwierzęta ogarnia trwoga, ponieważ dni stają się coraz ciemniejsze a na domiar złego ich zapasy na zimę kurczą się za sprawą tajemniczych kradzieży. Zaniepokojone postanawiają udać się do sów, które są czymś na wzór Biura Śledczego i Sądu Najwyższego w jednym. Sowy, po przeanalizowaniu faktów i domysłów orzekają, że przyczyną zaistniałej sytuacji jest Miłek i skazują go na siedem dni o chlebie i wodzie oraz dożywotni zakaz zbliżania się do słońca. Informują ponadto, że gasnące słońce ma szanse odrosnąć, jednak jego konsumpcja powinna być zaprzestana. Zwierzęta postanawiają trzymać wartę przy baranku, aby ten już nigdy nie próbował odgryźć Słońca. Miłek-Opiłek pozbawiony możliwości spożywania słonecznej używki staje się nie do zniesienia, zapada się w sobie, przestaje mówić, jeść a nawet się ruszać. Wtedy dociera do zwierząt, że baranek jest chory. Troskliwie się nim opiekują i doprowadzają do stanu, w którym nie musi już zjadać słońca, by funkcjonować i cieszyć się życiem. Miłek uświadamia sobie, że życie w harmonii ze sobą i przyjaciółmi daje większe, trwalsze i przede wszystkim nie powodujące skutków ubocznych szczęście, niż to, będące wynikiem korzystania ze słonecznego dopalacza.

Spektakl dla dzieci od 5 lat

Czas trwania: 1 godz. 10 min. (w tym przerwa)

https://admin.biletyna.pl/file/get/id/16935

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Miłek Opiłek - Festiwal Teatrów dla dzieci Kraków 2018

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl