spektakl

Miłość Don Perlimplina – spektakl premierowy Teatru Ab Intra

spektakl

Miłość Don Perlimplina – spektakl premierowy Teatru Ab Intra

Miłość Don Perlimplina – spektakl premierowy Teatru Ab Intra - Bilety na spektakl teatralny

„Miłość Don Perlimplina” – spektakl premierowy Teatru Ab Intra

na podstawie dramatu „Miłość don Perlimplina do Belisy w jego ogrodzie” Federica Garcii Lorki

Teatr Ab Intra spektaklem „Miłość don Perlimplina” rozpoczyna romantyczny cykl poświęcony problematyce miłości partnerskiej.

Perlimplin jest starzejącym się kawalerem, który nigdy nie zaznał romantycznego uczucia. Pierwsze etapy swojego życia dzielił z matką. Po jej śmierci opiekę nad nim przejęła Marcolfa – bezgranicznie oddana mu służąca. Sąsiedztwem tej pary jest temperamentna panna na wydaniu – Belisa, mieszkająca wraz z łaknącą majątku i prestiżu matką. Marcolfa i matka Belisy czując się głosem rozsądku doprowadzają do zawarcia małżeństwa swoich podopiecznych.

Te pospolite wątki nie są jednak istotą historii. Wchodzimy w wewnętrzny świat ludzi poszukujących uczuć najwyższych: namiętności, intymności, zaangażowania i wzajemności -składowych miłości. W dziewiczych ciałach i duszach nieznanych sobie małżonków, jako pierwsza budzi się namiętność. Na dalszej drodze ku odwzajemnieniu miłości wkraczamy w obsesyjny umysł mężczyzny, który wikła swą młodziutką żonę w karkołomny eksperyment.

W onirycznym, zmysłowym i niepokojącym ogrodzie Perlimplina stajemy się świadkami konsekwencji wypieranych potrzeb, manipulacji, nieakceptacji siebie, iluzorycznych lęków, paraliżującej nieśmiałości i obezwładniającej mocy cielesnej żądzy. Uczestniczymy w wewnętrznej przemianie człowieka stając przed próbą odpowiedzi na pytania między innymi o wolną wolę i determinizm ludzkiego losu.

Spektakl adresowany do wszystkich, którzy cenią sobie w teatrze metafizyczną atmosferę z nutą komizmu oraz emocjonalność i szczerość przekazu. To wszystko prowadzi nas do przeżycia katharsis.

Obsada:

Perlimplin – Łukasz Hanczakowski

Belisa – Karolina Kotyza/ Angelika Włoch

Marcolfa – Joanna Plewa

Matka Belisy – Aleksandra Strączek

Duszki:
Sara Drążkiewicz
Kinga Mikoś
Ewa Ilczuk
Angelika Włoch
Natalia Grądzka
Gabriela Małusecka
Tomasz Machnicki
Tomasz Okólski
Katarzyna Witek

Reżyseria: Marlena Topolska

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Miłość Don Perlimplina – spektakl premierowy Teatru Ab Intra

Atmosfera tajemnicy, baśniowych postaci - duszków a na ich tle miłość. Właśnie! Czy aby na pewno miłość? Don Perimplin, stary kawaler, który nie zaznał miłosnych uczuć, namówiony przez służącą, postanawia się ożenić z piękną i młodą Belisą. Matka Belisy jest bardzo zadowolona z tak intratnej partii dla swej latorośli. Do ślubu dochodzi, jednak potem atmosfera zaczyna się jakby rozpływać, ujawniając świat uczuć i namiętności młodej pary. Perimplin znajduje się jakby w świecie, który go przerasta. Można odnieść wrażenie, że nie nadaje się do życia w roli męża. Rozpoczyna z Belisą dziwną grę, udając młodzieńca w czerwieni, co wzbudza zainteresowanie młodej żony. Belisa robi wrażenie osoby totalnie niedojrzałej do małżeństwa, pragnącej tylko namiętności i nowej, romantycznej miłości. Na końcu sztuki maskarada wychodzi na jaw a Perlimplin odchodzi ze świata, przebiwszy się sztyletem. Czyżby nie widział innej możliwości ucieczki z obcego mu świata?

Polecane z kategorii spektakl