spektakl

Monodram "Hermenegilda K"

spektakl

Monodram "Hermenegilda K"

Monodram "Hermenegilda K" - Bilety na spektakl teatralny

Monodram "Hermenegilda K" na podstawie tekstów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
Reżyseria i wykonanie: Dorota Kaczor
Hermenegilda K. to monodram teatralny, który w groteskowy sposób opowiada o Hermenegildzie Kociubińskiej – jednej z postaci z Teatrzyku Zielona Gęś Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Hermenegilda to uosobienie artystki, która lata świetności ma za sobą. Nie jest jednak w stanie pogodzić się z tym, że przestała przebywać w środowisku artystycznym. Nie potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji. Szalę goryczy przepełnia brak zaproszenia na Bal do szanowanego w środowisku artystycznym profesora Bączyńskiego.
Hermenegilda postanawia zorganizować konkurencyjne przyjęcie, odgrywając samotnie skecze z Teatrzyka Zielona Gęś oraz ucząc wyimaginowanych gości zasad savoir-vivru.
Pojawią się więc takie postacie jak Pies Fafik, Zielona Gęś, Zamarzający Chłopczyk.
Spektakl oparty jest na skeczach z Teatrzyku Zielona Gęś K.I. Gałczyńskiego, twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima dla dorosłych. W przedstawieniu usłyszymy piosenki z repertuaru Violetty Villas i Hanki Ordonówny.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Monodram "Hermenegilda K"

Jestem pod wrażeniem! Przedstawienie potrafiło rozbawić, zaskoczyć, a na koniec skłonić do refleksji. Wiem, że każde wykonanie jest wyjątkowe. Chętnie obejrzę jeszcze raz!
Kamil 15.03.2021 20:39
Wyszłyśmy zachwycone!!! Wielkie brawa dla Pani Doroty!!! Z przyjemnością powtórzę :)
Agnieszka 08.03.2021 08:47
Gorąco polecam. Świetna sztuka - pełna poezji Gałczyńskiego, Brzechwy, Tuwima w dobrym wykonaniu młodej, empatycznej aktorki Doroty Kaczor. Dynamiczna choreografia i ciekawa interpretacja muzyczna przedwojennych szlagierów. Dużo dobrego humoru i różnorodność form teatralnych, w których aktorka brawurowo się porusza i "wciąga" publiczność w świat dziwacznej Hermenegildy. Szybko jednak ten śmieszny świat zaczyna się stawać także naszym, a ciągle zmieniane stroje, kapelusze, walizki są nam skądś znane i bliskie. Przestaje być śmiesznie... w końcu każda z nas może być Hermenegildą- samotną, odrzuconą przez środowisko, pragnąca miłości, chcącą zatrzymać przemijający czas.
Anna, Kraków 08.03.2021 00:04
Hermenegilda solidnie się napracowała i przygotowała naprawdę dobre przedstawienie!
Barbara 07.03.2021 18:11
"Tylko" 4*, bo umówmy się - to nie wielki teatr wielkich sław. Ale gra aktorska p. Doroty jest w stylu "robisz to dobrze". Scena "jednego aktora", ale i scena pełna odwagi, bezpośredniości, kontaktu z widzem i wplatania improwizacji w plan. Brawo!!!
yuve 07.03.2021 17:15

Polecane z kategorii spektakl