spektakl

Movement Medicine - Ania Sierpowska

spektakl

Movement Medicine - Ania Sierpowska

Movement Medicine - Ania Sierpowska - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

SCENA CST WIECZÓR TRZECI

Medicine Movement - Rytm Ziemi - Wieczór Tańca i Ceremonii Ruchu

26 maja 2022 r. zapraszamy na trzeci wieczór Sceny CST w ramach programu III edycji Centralnej Sceny Tańca w Warszawie.

Wspólnym mianownikiem wszystkich wydarzeń wiosennej Sceny CST jest ich społeczny wymiar. Do współpracy zaprosiliśmy twórców i twórczynie, które poruszają tematy zaangażowane społecznie, ważne dla osobistej kondycji człowieka, choć często nieuświadomione, skrywane, pomijane. Podczas czterech wieczorów tego bloku zostaną zaprezentowane różne odsłony choreografii zaangażowanych społecznie, zrealizowanych zarówno przez twórców profesjonalnych, jak również artystów amatorów, włączających publiczność do intelektualnych rozważań lub ruchowej aktywności.

Ceremonia jest przestrzenią spotkania
Sacrum i Profanum
Ciało i Duch
Taniec i Cisza
Emocje i Pot
To co jest spotyka to co było i co będzie
To przestrzeń pomiędzy – podróż
Ceremonia jest miejscem by przystanąć – wylądować, rozpuścić się, zauważyć napięcia jakie towarzyszą nam w życiu, zauważyć ciężary jakie dźwigamy, zatrzymać się
Ceremonia jest miejscem by podziękować za to Jest, a często nie dostrzegamy w radioaktywnym kurzu lęku i stresu.
Nie musisz już nic więcej robić - zwolnij.
Następnym razem gdy poczujesz się przytłoczony, wstrząśnięty, następnym razem gdy będziesz potrzebować podzielić się, wyrazić swoje przeżycie możesz przypomnieć sobie, że istnieje zwolnienie, zatrzymanie, oddech z głębi brzucha, kontakt ze stopami i dalej z Ziemią i zwrócić ciekawość na etap swojej podróży.
Gdzie jesteś Teraz ? Jakie są Twoje zasoby ? Dokąd zmierzasz ? Jaka jest Twoja intencja ? czy ją pamiętasz, może potrzebujesz ją wypowiedzieć głośno i odpowiedzieć na pytanie – Po Co ? Co Cię przyciąga w tej drodze ? Co od niej odciąga i zabiera energię ? Gdzie jest Teraz ? Gdybyś postępował tak jak zawsze, gdzie na pewno wylądujesz według Twojego schematu ?
Ceremonia jest punktem odniesienia – momentem obserwacji bez oceniania – jest aktem miłości i wielkiej odwagi.
Droga jaką mamy do przejścia w życiu – od Głowy do Serca – jest wyjątkowa. Potrzebujemy całej społeczności by odnosić się, by powracać, by robić błędy i eksperymentować.

Tym razem zapraszam byśmy w tą drogę wyruszyli w tańcu, angażując się osobiście w akt kreatywnego bycia. W atmosferze Movement Medicine – ścieżki rozwoju duchowego, która używa narzędzi sztuki, terapii, nauki i szamanizmu by towarzyszyć nam w naszej otwartej ścieżce alchemii miłości, tęsknoty, wolności i bliskości. Przebudzony Tancerz (Awaken Dancer) archetypowa postać, która towarzyszy i przewodzi, każdej praktyce Movement Medicine – żywa, czująca, seksualna, z mięśni, krwi i uczuć istota połączona z Ziemią i Niebem.
Naszym językiem jest taniec, kanałem komunikacji ciało emocje duch.
Wrażliwość Tancerza – Tańczącej nas poprowadzi. Trzymać nas będzie prosta struktura Movement Medicine i żywa muzyka.
Żeby wychować dziecko potrzebujemy całej wioski. Żeby wzrastać i rozwijać się potrzebujemy społeczności. Ceremonia jest aktem społecznego połączenia i miejsca, gdzie każdy z nas może przynieść materiał – swoje Serce, prośby, modlitwy, łzy, załamania, swoje szczęście i miłość.
Dla społeczności Ceremonia to krąg którzy słucha i słyszy. To przestrzeń gdzie to to ustalone w możemy odwrócić do góry nogami, wstrząsnąć, rozłożyć na atomy w bezpiecznej nieoceniającej niecce spotkania, trzymani przez większą siłę, inteligencję ciała i oddechu, żywą tkankę Ziemi.
Podróż od indywidualnej i wewnętrznej intencji do kolektywnego i połączonego ruchu płynącego z poczucia ugruntowania i przynależności.

O prowadzących:
Anna Sierpowska – Certyfikowana Nauczycielka Movement Medicine - praktyki świadomego ruchu i obecności ze Szkoły Yaacova & Susannah Darling Khan. Facylitatorka i terapeutka pracy z ciałem w nurcie psychoterapii poprzez ciało, w Szkoleniu Analizy Bioenergetycznej, akredytowanego przez Florida Society for Bioenergetics Analysis. Praktyczka pracy z ciałem w oparciu o techniki powięzione, polinezyjski bodywork MA-URI, podejścia Laban Bartenieff, medytacji Mindfulness i slow joggingu. Prowadzi ceremonie transformacji poprzez ruch i dotyk, projekty muzyczne oraz autorką audycję w Radiospacji – Body Talks. W swojej praktyce kieruje się intencją odkrywania i wzmacniania radykalnej akceptacji i czucia autentyczności życia.
Z wdzięcznością i odpowiedzialnością kieruje swoją pracę do świata jako – mama, macocha i matka skrzydłowa.
Michał Kaza – doktor nauk farmaceutycznych, bębniarz i perkusista, miłośnik płynącego rytmu. Jeden z założycieli projektu muzycznego Freedance. Współtworzy przestrzeń muzyczną na warsztatach i wydarzeniach związanych z ruchem, dzięki wieloletniemu doświadczeniu improwizując na żywo. Swoją muzykę dedykuje tancerzom.

Movement Medicine to praktyka aktywnej medytacji w tańcu, w celebracji życia, w spotkaniu z prawdą naszego serca i duszy.
I jeśli zabawa - to w celebracji życia, w połączeniu, w przepływie, w radości komunikacji z Przebudzonym Tancerzem. To współczesna, transformująca praktyka medytacji w ruchu, stworzona przez Ya'Acova i Suasannah Darling Khan, aby obudzić i uwolnić twoją naturalną energię i wesprzeć cię w ucieleśnieniu i zamanifestowaniu twojego potencjału.
Metoda ta integruje w sobie:

  • radość i energię tańca ekstatycznego
  • głębię medytacji w ruchu
  • ducha praktyki szamańskie.

Projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie edycja III
Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM
Kuratorka: Katarzyna Stefanowicz
Współfinansowanie: Miasto st. Warszawa

Bilety: 20zł

Dostepność:

  • pętla indukcyjna

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Movement Medicine - Ania Sierpowska

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl