spektakl

Narodowa Perła Gruzji

spektakl

Narodowa Perła Gruzji

Narodowa Perła Gruzji - Bilety na spektakl teatralny

Nowy program występów Narodowej Perły Gruzji jest jak gruziński stół, obficie zastawiony wieloma potrawami, zgodnie z kaukaską tradycją gościnności. Nie brak tam muzyki instrumentalnej, upajającej jak gruzińskie wino.
Ostry, dobrze przyprawiony szaszłyk z mięsa i warzyw – to taniec wojenny Chorumi, na który składają się kolejne fazy walki (zwiad, nadejście wroga, bitwa, świętowanie zwycięstwa). Kobiecą grację i zwinność, przypominającą krystalicznie czystą wodę z górskich potoków, będzie można podziwiać w tańcu Narnari. Pojawią się i owoce, noszone na głowach przez ulicznych sprzedawców w tańcu miejskim Kintauri, wprost z ulic starego Tbilisi. Wyrafinowane gusta pań zaspokoi słodycz tańca Osuri, w którym mężczyźni tańczą na palcach przed kobietami… Nie zabraknie też popisowego dania, a więc tańca z… nie, nie z szablami, z mieczami! Ów taniec, jeden z najbardziej archaicznych, o nazwie Parikaoba to choreograficzne przedstawienie szermierczych pojedynków, tak zaciętych, że z mieczy i tarcz dosłownie sypia się skry.
To wszystko, a nawet więcej, pragną ofiarować publiczności w postaci muzyki, tańca i śpiewu artyści Narodowej Perły Gruzji podczas dwugodzinnego spotkania z egzotyczną i fascynującą kultura Kaukazu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Narodowa Perła Gruzji

Bardzo fajna muza i kultura o dziwo ze mojemu mężowi się podobało,bo ciężko gdzie kolwiek go wyciągnąć" kulturalnie".
Wspaniałe wydarzenie sceniczne w postaci tanca niezwykle utalentowanych artystów. Barwne stroje wykonawców i cała oprawa, w tym walki na miecze, przywołują Gruzję i jej kulturę.
Niesamowite tańce, choreografia, śpiew, muzyka, stroje, klimat... Polecam wszystkim taka wycieczkę przeżyć
Opiszę to tak - według żony to najpiękniejsze widowisko jakiekolwiek widziała.
Fantastyczne przedstawienie. Polecam!
Rewelacyjny występ! Wielki kunszt artystów, wspaniała muzyka i cudowny, zapierający dech w piersiach taniec. Wspaniałe dwie godziny z folklorem Gruzji.
Rewelacja, tym bardziej w mieście, gdzie nie ma za często takich imprez kulturalnych. Polecam i czekam na następne takie występy
Występ świetny, warto było obejrzeć, szkoda, że czas tak szybko upłynął, byliśmy z mężem bardzo zadowoleni, jeśli kiedykolwiek będzie okazja obejrzeć Perły Gruzji, polecam !
Amadea 24.02.2020 12:43
Wspaniały spektakl, gorąco polecam. Energia, żywioł i fantastyczny klimat Gruzji. Doskonałe widowisko dla każdego kto kocha dobrą muzykę i taniec.
SUPER POD KAŻDYM WZGLĘDEM.
Rewelacyjne przedstawienie,na bardzo wysokim poziomie.Świetna muzyka i perfekcyjna horeografia. Super!
Cudowny balet, polecam!!!!
Piękny pokaz tańca łączący delikatność kobiet z siłą i energią mężczyzn.Polecam!
Wspaniały występ. Gorąco polecam.
Kultura Gruzji w pigułce. Przepiękne stroje, żywiołowe tańce. Bardzo ładnie widowisko.
Doskonałe widowisko pełne niezwykłej energii. Panie po prostu "płynęły" w powietrzu. Pokazały też w tańcu to co piękne w kobietach: zniewalający uśmiech, gibkość i zręczność, jednym słowem piękno kobiecego ciała. Panowie - to był dynamit. Podczas szybkich, urywanych ruchów, wydawało mi się, że im się urwą kończyny. Piękne skoki, walka na miecze, dużo męskiej dumy i chłopięcej radości. A do tego w ogóle nie sapali z wysiłku, a był on ogromny. Jednym słowem egzotyka dla Polaka na "szóstkę z plusem". Wspaniały zespół muzyczny, a szczególnie multiinstrumentalista, który odpowiadał za całą oprawę muzyczną. Do tego wspaniałe bębny i gitara basowa w rękach uroczej Gruzinki. Bardzo ładne stroje - zupełnie inne niż u Słowian. Wspaniały zespół
Piekne widowisko . Niespełna 2 godziny spektaklu minęły jak chwilka . Kunszt , fizyczna sprawność wszystkich członków zespołu wzbudza ogromny zachwyt . Szczerze polecam
Super widowisko, świetnie się bawiłem. Taniec i śpiew przepiękny. Polecam.
Występ bardzo mi się podobał, byłam po prostu zachwycona umiejętnościami tancerzy i piękną muzyką, śpiewem. Szkoda tylko że z 11 rzędu nie mogłam zobaczyć nóg tancerzy. Wyszłam z rzędu i stanęłam z boku. Ta hala nie nadaje się do tego typu występów.
Piękne widowisko. Wspaniali artyści.
wspaniały występ, gorąco polecam.
Fenomenalny występ. Zespół zarówno taneczny jak i muzyczny przenosi nas widzów do Gruzji. Wspaniała choreografia, oprawa muzyczna, tancerze. To była uczta dla duszy i oczu. Wszystkim, którzy się wahają POLECAM w 100%.
Świetne przedstawienie. Sala szalała
Świetne przedstawienie. Sala szalała
Było fantastycznie. Czuję nawet mały niedosyt, szczególnie tańców mężczyzn. Byli naprawdę mega. Warto iść
Wspaniały występ. Podziwiam artystów za ich niesamowitą energię, elegancję ruchów, piękne kostiumy i głosy. Warto było uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu.
Cudowne.te tańce i charyzma artystów nieporównywalna z naszymi tancerzami.
Piękne stroje, piękna młodzież, piękne tańce :)
Świetny spektakl, z, orkiestra wspaniałe pieśni w ty również słynny utwór Suliko, muzycy używali oryginalnych tradycyjnych instrumentów. .Zespół zaprezentował piękne tańce gruzińskie Szczególnie piękny był taniec z szablą i tarczą, taniec wojenny oraz gruziński zbójnicki. Ogólnie warto było pójść.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii spektakl