spektakl

Narodowy Balet Kijowski z orkiestrą - Dziadek do Orzechów

spektakl

Narodowy Balet Kijowski z orkiestrą - Dziadek do Orzechów

Narodowy Balet Kijowski z orkiestrą - Dziadek do Orzechów - Bilety na spektakl teatralny

Piotr Czajkowski -DZIADEK DO ORZECHÓW
Balet feeria w dwóch aktach z prologiem; na motywach baśni Ernsta Hoffmanna "Dziadek do orzechów i król myszy"
Libretto: Marius Petip w redakcji Władimira Troshchenko
Wykorzystano fragmenty choreografii Mariusa Petipy, Lwa Iwanowa, Aleksandra Gorsky, zasłużonego artysty Rosji Wasilija Vainonena i Kawalera Orderu Diagilewa Anatolija Yemelyanova

Prolog

W wigilię Bożego Narodzenia po zaśnieżonych ulicach małego niemieckiego miasteczka w pośpiechu biegną do domu prezydenta Zilberhausa odświętnie ubrani goście. Wśród przechodniów i Drosselmeyer - starszy radca sądu, wynalazca i mistrz zabawek. On przygotował wspaniałe bożonarodzeniowe prezenty dla dzieci Zilberhausa - jego chrześniaków Maszy i Fritza. Jednak szczęśliwe oczekiwanie na Boże Narodzenie dla Drosselmeyera przytłoczone jest lękiem: w sposób tajemniczy zniknęła jeden z lalek - Król Myszy.

Akt I

W domu prezydenta goście Zilberhausa z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie święta. Wreszcie pojawia się przed nimi błyszcząca światłami choinka noworoczna.
W środku uroczystości pojawia tajemniczy gość w kostiumie czarodzieja. Opowiada on historię dzielnego księcia, który pokonał Króla Myszy. Obecni entuzjastycznie oglądają jego lalki taneczne, które dokładnie są podobne do prawdziwych ludzi - Arlekina, Arapa i Różową lalkę.
Dzieci rozpoznają w nieznajomym Drosselmeyera. Masza z radością przyjmuje podarunek ojca chrzestnego - zabawnego i niezgrabnego dziadka do orzechów. To nie jest tylko lalką, jest on przeznaczony do rozłupywania orzechów. Zabawa z dziadkiem do orzechów coraz bardziej fascynuje Maszę, to już jej wydaje się, że to w ogóle nie jest zabawka, ale żywy człowiek, chociaż brzydki, ale z delikatną i piękną duszą.
Brat Marii, Fritz, swawolnik i kpiarz, niechcący łamie dziadka do orzechów. Maria czule pociesza swego okaleczonego ulubieńca i delikatnie go kołysze.
Ostatni taniec - a goście wychodzą.
Noc. Malutka Masza nie może spać. Przezwyciężając strach, dziewczynka przyszła do sali, aby odwiedzić dziadka do orzechów. Nagle, w pokoju pojawia Drosselmeyer. To już nie jest tylko dobry ojciec chrzestny, a czarodziej. Po machnięciu przez niego ręką wszystko dookoła przeobraża się: ściany się rozsuwają , choinka zaczyna rosnąć. Wraz z nią ożywają i rosną zabawki.
Nagle spod podłogi pojawiają się myszy pod wodzą Króla Myszy. Dziadek do orzechów ustawia w szeregu ołowianych żołnierzyków i śmiało prowadzi ich do walki. Jednak siły są nierówne. Dziadek do orzechów jest pozostawiony samemu sobie wobec króla myszy i całe jego świty. Masza jest w rozpaczy: jej ulubiony jest w niebezpieczeństwie. Dziewczynka rzuca swój pantofelek na myszy, i one, przerażone uciekają we wszystkich kierunkach.
Dziadek do orzechów, magicznie został przekształcony w pięknego księcia przez Drosselmeyera, który dziękuje swej wybawicielce i zabiera ją do magicznego królestwa.
na szczycie. Lalki podążają za nimi.

Akt II

Masza i dziadek do orzechów - Książę w magicznej łodzi płyną po choinkowym królestwie. Wraz z nimi, czarodziej Drosselmeyer. Ale skradają się za nimi z tyłu myszy z Królem Myszy i nagle napadają na nich. Dziadek do orzechów - Książę znów odważnie podejmuje walkę i pokonuje wroga. Wszyscy radośnie świętują zwycięstwo. Masza i dziadek do orzechów - Książę są szczęśliwi - oni dotarli do królestwa marzeń.
Ale to wszystko to tylko sen ... minęła noc noworoczna, a wraz z nią przeminęły się cudowne sny. Masza, poczuła oddech bajecznych marzeń, obudziła się obok własnej choinki, w domu, z lalką - dziadkiem do orzechów na kolanach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Narodowy Balet Kijowski z orkiestrą - Dziadek do Orzechów

Niesamowity balet, wystrój i stroje. Można było wyczuć czarodziejska atmosferę.
Cudowny występ.Najpiękniejszze wrażenia.
piękne widowisko, orkiestra grała pięknie a tancerze byli rewelacyjni . pozdrawiam Danuta,
Spektakl piękny, warto zobaczyć kunszt artystów z Kijowa. Sala sportowa mało przytulna , widowisko dużo straciło na jakości. Orkiestra przysłania występujących artystów. Oświetlenie używane przez muzyków rozprasza widza. Na występy w takiej nieprzystosowanej sali nie przyjdę.
Maja 17.12.2019 08:42
Piękny spektakl! Wspaniała muzyka, cudowni tancerze, bardzo klimatyczna dekoracja. Widowisko, które zapada w pamięć. Jestem zachwycona!!!
Wspaniały występ kijowskich artystów. Zachwycająca muzyka. Szkoda, że tak rzadko Stalowa Wola organizuje spektakle kulturalne.
Magiczny spektakl tańca i muzyki!
Zachwycająca prezentacja strojów, wspaniały przegląd baletu państw Wschodu. Artyści baletu zaprezentowali najwyższy poziom sztuki baletowej. Orkiestra zaprezentowała kunszt szerokiej gamy dźwięków. Wielkie podziękowania za przeżyty wieczór. Artyści, orkiestra i Pan wprowadzający otrzymali olbrzymie, długotrwałe owacje. Serdecznie polecam.
Balet cudowny, wrażenia nie do opisania, polecam!!
Bardzo dobry. Wart obejrzenia.
Było super
to są dwie opinie: Balet wspaniały! wspaniały taniec, choreografia, kostiumy, muzyka na żywo! konferansjerka - wprowadzenie w temat przedstawienia 5*. Jednakże Organizacja to SKANDAL: kupiłyśmy bilety VIP ale nasze miejsca były już zajęte, wiec organizator powiedział: 'musimy iść na kompromis, jak światła zgasną to znajdźcie sobie miejsce! Amatorzy w najgorszym znaczeniu tego słowa!!! Nawet przepraszam nie było. Dodatkowo płatna szatnia, parking.... ale toaleta darmowa :-)
wspaniałe widowisko dla oka i ucha ! Polecam !
Występ rewelacyjny, artyści zapewnili rozrywkę na najwyższym poziomie. Niestety zawiódł organizator wprowadzając zamieszanie z miejscami.
Balet super. Organizacja tak jakby jej nie było, źle ustawienie widowni co zepsuło odbiór przedstawienia,.
Wczoraj byłem z córką na "Dziadku do Orzechów" w Wałbrzychu. Zamiast cieszyć się baletem, wizyta zaczęła się od wielkiego zgrzytu i nerwów. Okazało się, że na nasze miejsca sprzedano podwójnie bilety. Widzów bez miejsc było dziesiątki, więc nie można było się w miarę szybko skontaktować z organizatorem i wyjaśnić problem. Skończyło się na tym, że gdy wybiła godzina początku baletu (a był spóźniony kilka minut), to wobec braku wskazówek od organizatora, siedliśmy na wolnych miejscach w samym środku pierwszego rzędu, licząc że nikt spóźniony już tam się nie pojawi. Udało się. Widocznie zostawili wolne dla jakiś Vipów. Byłoby niemiło, gdyby np prezydent miasta przyszedł w ostatniej chwili. A sam balet był O.K.
Występ świetny, za to widoczność na tzw. miejscach VIP - beznadziejna. Płacąc po 130 PLN za bilet mam prawo oczekiwać dobrej widoczności. Ustawianie krzeseł na równej powierzchni nie ma sensu. Lepszą widoczność mieli ci , którzy za bilety zapłacili taniej. Więcej nie dam się nabrać na taki numer. Jestem tym bardzo rozczarowany.
Sam występ kijowskich artystów zrobił wrażenie. Widać włożony ogrom pracy i ich wielkie umiejętności. Dużo gorzej z organizacją, która była fatalna. Reorganizacja miejsc bez poinformowania widzów wprowadziła ogromny chaos i dużą nerwowość. Ochrona oraz stewardzi także nie zostali poinformowani i długo nie byli w stanie udzielić pomocy. Do tego obsługa przez kilkanaście minut nie wpuszczała ludzi do hali, co spowodowało, że tłum marznął na mrozie, za szybą.
Super występ.
Niesamowity spektakl! Profesjonalizm na najwyższym poziomie. Każdy powinien choć raz na taki balet się wybrać.
Super
Polecam z całego serca. Balet i orkiestra na żywo to wspaniałe połączenie
Świetny występ, świetna orkiestra, więcej takich imprez

Polecane z kategorii spektakl