spektakl

Nasza Klasa - Teatr Dramatyczny Warszawa - Festiwal Scena Wolności

spektakl

Nasza Klasa - Teatr Dramatyczny Warszawa - Festiwal Scena Wolności

Nasza Klasa - Teatr Dramatyczny Warszawa - Festiwal Scena Wolności - Bilety na spektakl teatralny

TADEUSZ SŁOBODZIANEK
NASZA KLASA
2H 50MIN (Z PRZERWĄ) | SCENA NA WOLI IM. T. ŁOMNICKIEGO
Historia w XIV lekcjach

Niezwykła historia uczniów z jednej klasy. Razem uczą się, bawią, chuliganią, wchodzą w dorosłość. Marzą, żeby zostać lotnikiem, lekarzem, gwiazdą filmową. Czytają "Trylogię" Sienkiewicza. Chodzą na filmy z Chaplinem. Słuchają jazzu. Dlaczego chłopak, który wyciął serce z papieru i napisał miłosny wiersz, kilka lat później związał koleżance ręce sznurkiem i zagroził, że zastrzeli, jeśli będzie próbowała uciekać? Co się wydarzyło, że narodowość, religia i ideologia okazały się ważniejsze niż przyjaźń? Kiedy w koledze ze szkolnej ławki zobaczono Obcego? Co się stało z tamtą klasą?

Opowieść o dwudziestowiecznej Polsce inspirowana prawdziwymi zdarzeniami. „Nasza klasa" Tadeusza Słobodzianka to pierwszy polski dramat uhonorowany Literacką Nagrodą "Nike”.

PREMIERA 16 października 2010r., Teatr na Woli

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Nasza Klasa - Teatr Dramatyczny Warszawa - Festiwal Scena Wolności

bardzo dobry spektakl - polecam
Spektakl genialny. Dziesięcioro aktorów, dziesięć różnych życiorysów. Pogmatwane losy ludzi, których życie zostało boleśnie naznaczone przez historię II wojny światowej i powojenne rozrachunki. Wstrząsa i wywołuje katharsis. Dziękuję i gorąco polecam.
Nasza Klasa - spektakl obejrzeliśmy w ramach Festiwalu Sceny Wolności. Zdecydowanie polecamy, niesamowity i zjawiskowy, trudny i ciekawy. Na koniec oczywiście długie brawa na stojąco. Zakup poprzez portal biletyna.pl super jak zwykle. Chcielibyśmy obejrzeć "naszą klasę" ponownie, może na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie...
Świetnie zagrane, mocne przedstawienie. Nasza klasa to obraz nas samych, naszej historii i tego, jak niewiele potrzeba, żeby wydobyć zło z człowieka. Smutne jest tylko to, że niestety nie jest to tylko echo przeszłości, że nadal ludzie ulegają tym samym mechanizmom. Spektakl bez zbędnej scenografii czy oprawy, naprawdę wspaniale przedstawiony dramat nagrodzonego literacką nagrodą Nike dzieła Słobodzianka. Wielkie brawo!!!
Spektakl bardzo dobry , temat ciągle aktualny mimo upływu lat .Koncertowa gra Aktorów. Gorąco polecam zwłaszcza przed wyborami....... Do oceny zabrakło gwiazdek...
Wspaniała gra aktorska. Wzruszający spektakl. Warto obejrzeć.

Polecane z kategorii spektakl