spektakl

National Theatre Live - „Frankenstein” wg powieści Mary Shelley. Retransmisja wersji drugiej.

spektakl

National Theatre Live - „Frankenstein” wg powieści Mary Shelley. Retransmisja wersji drugiej.

National Theatre Live - „Frankenstein” wg powieści Mary Shelley. Retransmisja wersji drugiej. - Bilety na spektakl teatralny

Laureat Oscara, twórca filmów „Trainspotting” i „Slumdog. Milioner z ulicy”, powraca do korzeni – reżyserowania w teatrze. Danny Boyle o pomyśle zaadaptowania na potrzeby sceny gotyckiej powieści Mary Shelley po raz pierwszy wspomniał dyrektorowi artystycznemu National Theatre, Nicholasowi Hytnerowi, kilkanaście lat temu, kiedy pracowali razem w słynnym Royal Shakespeare Company.

WERSJA PRZEDSTAWIENIA:
Benedict Cumberbatch w roli doktora Wiktora Frankensteina
Jonny Lee Miller w roli Stworzenia

Romans grozy angielskiej pisarki doby romantyzmu uznawany jest za pierwszą powieść science fiction lub przynajmniej zapowiedź tego gatunku. Tragiczna historia Wiktora Frankensteina, naukowca pragnącego rozwikłać zagadkę życia i śmierci, oraz stworzonego przez niego z fragmentów ludzkich ciał monstrum stała się tematem sporej liczby adaptacji filmowych – przez co na trwale przeniknęła do kultury masowej – które jednak w większości spłyciły filozoficzną wymowę książki Shelley „Frankenstein albo Współczesny Prometeusz” (1818). Autor sztuki i reżyser teatralnego przedstawienia zmienili ten stan rzeczy i skupili się na przesłaniu zawartym w gotyckiej powieści, którą pisarka zaczęła tworzyć, mając niespełna 20 lat, a inspirowała się prawdopodobnie aferą grabarzy z 1606 roku, mającą miejsce w miasteczku Frankenstein – dzisiejszych Ząbkowicach Śląskich.

Przedstawienie z polskimi napisami.
Czas trwania ok.: 2 godzin i 20 minut (bez przerwy).
Spektakl dla widzów od lat 15.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje National Theatre Live - „Frankenstein” wg powieści Mary Shelley. Retransmisja wersji drugiej.

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl