spektakl

Nekroza | spektakl litewskiego teatru Apeiron

spektakl

Nekroza | spektakl litewskiego teatru Apeiron

Nekroza | spektakl litewskiego teatru Apeiron - Bilety na spektakl teatralny

wstęp: 10 zł, zakup biletu online lub w DK Kadr

Sztuka „Nekroza” litewskiego teatru Apeiron: o śmierci ego lub sposobach pozostania sobą

Młody, ale doceniany teatr Apeiron, uznany na Litwie za jeden z najbardziej radykalnych, posługujących się swoistą dykcją teatrów, zdobywca wielu prestiżowych nagród, wystąpi 3 lutego w Polsce, wystawiając sztukę „Nekroza”.

Do udziału w spektaklu zapraszamy wszystkich poszukujących intelektualnych wyzwań, zainteresowanych eksperymentalnym teatrem na wyższym poziomie. „Nekrozę” można określić mianem thrillera psychologicznego – w przedstawieniu z łatwością zidentyfikujemy podstawowe elementy charakterystyczne dla tego gatunku sztuki (operowanie niepokojem, oczekiwaniem, napięciem…). Świat „realistyczny” spektaklu jest stale transformowany przez rytuały, sensy, znaki, metaforykę masek i wizerunków.

Trójka głównych bohaterów – Wiktoria (Greta Gudelyte), Lukas (Riczardas Bartaszius) i Monosofia (Kristina Szvenczionyte) – to osoby, które utkwiły w zamkniętym, monotonnym cyklu konkurencji, pogoni za szczęściem i samoakceptacją. Wysiłek, jaki każdy z bohaterów wkłada w obronę pozycji lidera, pościg za powodzeniem oraz wywyższanie siebie poprzez poniżanie innych to ciągły proces określony jako paranoja ego.

Czy możliwa jest ucieczka z więzienia, na które skazujemy się sami? Być może jedynym sposobem na uwolnienie się spod jarzma dyktatury ego jest uświadomienie sobie własnej przemijalności?

Autorka sztuki: Greta Gudelyte
Reżyserowie: Greta Gudelyte, Egle Kazickaite
Aktorzy: Riczardas Bartaszius, Kristina Szvenczionyte, Greta Gudelyte, Egle Kazickaite
Twórcy kostiumów: Erika Jankauskaite, Pelkiu Tyla
Konsultant: Andrius Czernauskas

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Nekroza | spektakl litewskiego teatru Apeiron

Spektakl bardzo poruszający i z bardzo ciekawą scenografią. Gra aktorów dosyć dobra, chociaż szkoda, że nie pokusili się o tłumaczenie na język polski przynajmniej najbardziej istotnych dla spektaklu wypowiedzi. Mam wrażenie, że ze względu na niezrozumiałość języka litewskiego szczególnie w scenach dyskusji pomiędzy postaciami dużo z tego spektaklu straciłam.

Polecane z kategorii spektakl