spektakl

Niedziela z Bajką - spektakl "Oz"

spektakl

Niedziela z Bajką - spektakl "Oz"

Niedziela z Bajką - spektakl "Oz" - Bilety na spektakl teatralny

Najnowszy spektakl Teatru Szydło pt. „Oz”, którego premiera odbyła się 3 lutego 2019 r. w Wodzisławskim Centrum Kultury to przepiękne bajkowe przedstawienie skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i szkoły podstawowej. Scenariusz przedstawienia powstał na kanwie powieści Lymana Franka Bauma "Czarnoksiężnik z krainy Oz". Piękne,, kolorowe kostiumy, gra świateł i cieni, efekty specjalne, autorska muzyka i... bańki mydlane. To wszystko i jeszcze więcej w spektaklu "Oz".

To, czego każdy z nas w życiu szuka i co jest dla nas ważne to miłość, przyjaźń, mądrość życiowa, odwaga i rodzina. Podobnie bohaterowie spektaklu, lew, blaszany rycerz i strach na wróble udają się w swoją podróż w poszukiwaniu rozumu, męstwa i miłości. W tę pełną niespodzianek i niezwykłych przeżyć wędrówkę zabiera ich mała dziewczynka o imieniu Dorotka i jej mały piesek Toto. Aktorzy teatru Szydło zabiorą widzów na drugi koniec tęczy, gdzie spotkać można tajemniczych Manczkinów, zabawnych Winków, 4 czarownice i nietuzinkowego czarnoksiężnika Oza.

To przedstawienie, które śmiało mogą zobaczyć nie tylko dzieci, ale również młodzież i dorośli. Niesie ze sobą piękne przesłanie o przyjaźni, miłości i marzeniach. To ponadczasowa historia, która bawi i wzrusza w każdym wieku.

Spektakl wyreżyserowała Dorota Krawczyk. Za światło odpowiedzialny jest Radosław Bujok. Muzykę do spektakl przygotował Sebastian Załęski. Scenografię wykonali: Aleksander Wilkus, Andrzej Grzesik, Grzegorz Roguski i Dariusz Włoszczyk. Rekwizyty do teatru cieni: Agnieszka Stalmach. Kostiumy uszyły Jadwiga Pławna i Katarzyna Redka. Obsada: Rafał Małysa, Dominika Pindor, Paulina Kałuża, Adam Kohut, Aleksandra Chilińska, Daria Zapała, Julia Borkowska, Emanuela Szkatuła, Julia Zielińska, Magdalena Knesz, Julita Kotecka, Kacper Kulok, Robert Sówka, Karolina Odrozek, Anna Porażka, Aleksandra Małecka.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Niedziela z Bajką - spektakl "Oz"

Przedstawienie na najwyższym poziomie. Dziękujemy za świetną zabawę.
Spektakl bardzo podobał się dzieciom i nam dorosłym również :) ciekawe dekoracje i super pomysł że aktorzy poświęcili swój czas na koniec na zabawę z dziećmi.
Wspaniały występ młodych aktorów. Piękne stroje i ciekawe efekty specjalne. Moja 3 letnia córeczka świetnie się bawiła. Polecam!
Świetny spektakl, dzieci były zachwycone (7 i 2.5 lat). Piękna scenografia, stroje. Wszystko robi wrażenie. Polecam
Polecam Wszystkim! Świetna gra aktorów, piękne kostiumy. Dzieciom bardzo się podobało.

Polecane z kategorii spektakl